Ireneusz Mamrot - trener Jagiellonii

Dyskusje na temat meczów Jagiellonii, transferów, spraw około klubowych.
ODPOWIEDZ
Wróbel

Re: Ireneusz Mamrot - trener Jagiellonii

Post autor: Wróbel » 15 mar 2019, o 08:24

"zulik" - kolego nie zrozumiałeś chyba co tym wpisem chciał przekazać "Wizjoner". Porażka 1:0 to najmniejszy wynik kary jaki wywieźliśmy z Krakowa. Druga rzecz jest to forum Jagi i na tym w większości się skupiamy.

Enfant terrible

Post autor: Enfant terrible » 15 mar 2019, o 09:04

Warto czasami oderwać się od bierzączki i spojrzeć na świat z lotu ptaka. Mamy najlepszego Prezesa w Ekstraklasie. Przed chwilą mieliśmy najlepszego trenera. Obecny jest nie gorszy - no name szturmem osiągnął to samo. Znaczenie klubu jest takie, że już nas sędziowie nie robią na punkty, a dziennikarze pieją z zachwytu. Budżet rośnie, baza tudzież. Pozyskujemy piłkarzy lepszego sortu, zasilamy kadry narodowe. Czego więcej chcieć? Mistrza? Żeby domagać się zdobycia Mistrza, raczej potrzeba jeszcze więcej. Tego nie dają w suermarkecie, bo ktoś ubzdurał, że ma być i już. Może nigdy nie uda nam się zdobyć Mistrza. I co wtedy? Ano nic. Kibic Jagi musi mieć cierpliwość, wiarę, nadzieję, pokorę... i cieszyć się tym, co już dostał.

Awatar użytkownika
Astro Bo(J)

Post autor: Astro Bo(J) » 15 mar 2019, o 10:13

Popieram, co nie zmienia faktu, że "oficjalny" tytuł Mistrza by się przydał choćby dla dalszego rozwoju ;)

Ja osobiście jednak najbardziej pragnę Finału na Narodowym!!!!

JACEK---

Post autor: JACEK--- » 15 mar 2019, o 11:50

chaoz pisze:
15 mar 2019, o 06:51
Przy okazji jeszcze taka myśl, że fajnie że wzięliśmy trenera z 1 ligi, daliśmy szansę etc., tyle się mówiło o tym jakie ma tam rozeznanie, a transfery jakie zrobił stamtąd do nas ciężko nawet skomentować. Takie same mógł "wymyślić" niedzielny kibic z gazetą w ręku, a nie trener, który spędził tam kilka lat.
No dobrze, przyznam że bywam nieco złośliwy, ale dałeś mi ku temu pożywkę ;).
Zgodzę się w pełni z tym, że "transfery" trenera Mamrota nie wypaliły. Niemniej założenie było prawidłowe i co więcej zgodne z oczekiwaniami większości kibiców. Wzięliśmy Polaków i to wyróżniających się w pierwszej lidze: ofensywnego pomocnika i stopera. Niestety praktyka pokazała, że nie tak łatwo jest przeskoczyć na wyższy poziom.
Co zaś do szansy danej Mamrotowi, to uważam że w pełni ją wykorzystał. Co więcej jestem przekonany, że gdy kiedyś opuści nasz klub, to bez problemu znajdzie zatrudnienie i to w drużynach z górnej części tabeli. On przecież cały czas się uczy (wiem jak to brzmi w kontekście prowadzenia drużyny mającej walczyć o najwyższe laury) i co więcej wprawdzie powoli, ale wyciąga wnioski z popełnianych błędów. Błędów tych byłoby jeszcze mniej, gdyby odstawił raz na zawsze Kwietnia, który mi przypomina (dosłownie i w przenośni) kulę u nogi, czy kotwicę ciągnącą się za statkiem. W 10-tkę na boisku ciężko jest cokolwiek wywalczyć.

Awatar użytkownika
Heroinowy_Joe

Post autor: Heroinowy_Joe » 15 mar 2019, o 12:12

@up:

każdy trener ma słabość do jakiegoś nazwiska: Probierz do Franka - holował go tyle czasu i można powiedzieć, że opłaciło się, a Mamrot do Kwietnia - być może za rok czy dwa również będziemy mogli stwierdzić, że postępował słusznie non stop dając mu szansę. Jednego nie można Bartkowi odmówić: chce, walczy i stara się, a to bardzo często na Ekstraklapę wystarczy. Nie jest technikiem i nigdy nim nie będzie. Z czasem złapie dodatkowo więcej doświadczenia i będzie można nazwać go solidnym ligowcem.

Wróbel

Post autor: Wróbel » 15 mar 2019, o 12:17

Kolego "JACEK" a co powiesz o sprowadzonym z pierwszej ligi Góralskim wszystko chyba zależy od wiedzy sprowadzającego.Odnośnie trenera Mamrota i jego przyszłej kariery wszystko będzie zależeć jak poradzi sobie z kryzysem obecnym i wcale to nie będzie dotyczyć meczu z Koroną który musi być bezwarunkowo wygrany ale tym jak będzie się prezentować drużyna po przerwie na kadrę. Wtedy będziemy grali z drużynami z czołówki i to spowoduje weryfikację umiejętności trenera Mamrota.

JACEK---

Post autor: JACEK--- » 15 mar 2019, o 12:29

Heroinowy_Joe pisze:
15 mar 2019, o 12:12
@up:

każdy trener ma słabość do jakiegoś nazwiska: Probierz do Franka - holował go tyle czasu i można powiedzieć, że opłaciło się, a Mamrot do Kwietnia - być może za rok czy dwa również będziemy mogli stwierdzić, że postępował słusznie non stop dając mu szansę. Jednego nie można Bartkowi odmówić: chce, walczy i stara się, a to bardzo często na Ekstraklapę wystarczy. Nie jest technikiem i nigdy nim nie będzie. Z czasem złapie dodatkowo więcej doświadczenia i będzie można nazwać go solidnym ligowcem.
Życzę sobie, Tobie i nam wszystkim, żeby Kwiecień się wyrobił i te szanse, które dotychczas marnuje, w końcowym efekcie przełożyły się na jakieś pozytywy. Tylko nie wiem, czy mamy na myśli tego samego zawodnika. Bo ten Kwiecień, któremu szansę daje Mamrot to, wbrew temu co piszesz, technicznie jakoś sobie radzi (słynne rolety :D), ale właśnie wydolnościowo wygląda dramatycznie. Braki szybkościowe, zerowa zwrotność, a i z kondycją chyba nie za bardzo, skoro w ostatnim meczu już 70 min łapały go skurcze. I tak wygląda już od roku, więc nie wiem, czy on "chce, walczy i stara się" ?

Alan6969

Post autor: Alan6969 » 15 mar 2019, o 15:33

a ja zamiast MP choć również bardzo bym chciał by klub miał wolałbym choć 2-3 sezony z rzedu faze grupowej LE, dzięki tym pieniądzom łatwiej by było pozyskać dobrych zawodników, zdobyć prestiż by dobrzy chcieli do nas iść a wówczas MP to byłaby kwestia czasu

Fox

Post autor: Fox » 15 mar 2019, o 15:42

Jakie skromniutkie życzonka 😂!

JACEK---

Post autor: JACEK--- » 15 mar 2019, o 15:52

Wróbel pisze:
15 mar 2019, o 12:17
Kolego "JACEK" a co powiesz o sprowadzonym z pierwszej ligi Góralskim wszystko chyba zależy od wiedzy sprowadzającego.Odnośnie trenera Mamrota i jego przyszłej kariery wszystko będzie zależeć jak poradzi sobie z kryzysem obecnym i wcale to nie będzie dotyczyć meczu z Koroną który musi być bezwarunkowo wygrany ale tym jak będzie się prezentować drużyna po przerwie na kadrę. Wtedy będziemy grali z drużynami z czołówki i to spowoduje weryfikację umiejętności trenera Mamrota.
Ciekawa teza, w szczególności, że za transfery Góralskiego, jak i zawodników z ostatniego, ale i poprzednich zaciągów, odpowiedzialna jest jedna i ta sama osoba. Zgadnij kto ? A to, że akurat mój imiennik wypalił, wynika z jednej strony z cech jego charakteru i stylu gry w naszej lidze. Trzeba biegać, biegać i jeszcze raz biegać i Góralski to robił, a jak inni zatrzymywali się to on dalej biegł. Bo piłkarz był i jest z niego średni.
Jeśli zaś chodzi o weryfikację Mamrota, to on już tego dokonał zdobywając v-ce mistrzostwo Polski. Tyle i aż tyle. Nie wiem , czy wygramy z legią i lechem czy pogonią, ale wiem, że mając dużo niższy budżet niż te drużyny, zagramy dobre zawody i to m.in. wiedzy i umiejętnościom trenerskim Mamrota.

Wróbel

Post autor: Wróbel » 15 mar 2019, o 21:47

"JACEK" mylisz się ten sezon jest w pełni autorski Mamrota. Buduje drużynę sprowadzając graczy pasujących jego koncepcji. Jest to jego drugi sezon i nie można powiedzieć, że "sprzątał" po Probierzu.Trenuje drugi rok i drużyna powinna pokazać progres a jest regres.Popatrz na obecną Cracovię i drugi sezon Probierza. Prawdziwego trenera poznaje się nie jak drużynie idzie a jak wychodzi z kryzysu i właśnie okres po kadrze pokaże co Mamrot i jego autorska drużyna znaczy jaką ma wartość.Czy będzie postęp czy jedziemy w dół.

Wizjoner

Post autor: Wizjoner » 15 mar 2019, o 22:54

Wróbel pisze:
15 mar 2019, o 08:24
"zulik" - kolego nie zrozumiałeś chyba co tym wpisem chciał przekazać "Wizjoner". Porażka 1:0 to najmniejszy wynik kary jaki wywieźliśmy z Krakowa. Druga rzecz jest to forum Jagi i na tym w większości się skupiamy.
Dokładnie o to mi chodziło.
Enfant terrible pisze:
15 mar 2019, o 09:04
Mamy najlepszego Prezesa w Ekstraklasie. (...) Pozyskujemy piłkarzy lepszego sortu, zasilamy kadry narodowe. Czego więcej chcieć? Kibic Jagi musi mieć cierpliwość, wiarę, nadzieję, pokorę... i cieszyć się tym, co już dostał.
Co do prezesa to może i tak jest. Co do transferów - kogo masz na myśli jako lepszy sort za czasów obecnego trenera?

A co do trenera Mamrota - po tym co pokazała Legia w PP dochodzę do wniosku, że poziom sportowy między ekstraklasą a pierwszą ligą powoli jest żaden,więc pomimo moich nerwów na styl wynik okazuje się bdb (zasługa w tym trenera, że zamiast zagranicznego zaciągu dał zagrać Klimali)

p.s
Nie można cały czas żyć historą.

chaoz

Post autor: chaoz » 16 mar 2019, o 06:47

JACEK--- pisze:
15 mar 2019, o 11:50
chaoz pisze:
15 mar 2019, o 06:51
Przy okazji jeszcze taka myśl, że fajnie że wzięliśmy trenera z 1 ligi, daliśmy szansę etc., tyle się mówiło o tym jakie ma tam rozeznanie, a transfery jakie zrobił stamtąd do nas ciężko nawet skomentować. Takie same mógł "wymyślić" niedzielny kibic z gazetą w ręku, a nie trener, który spędził tam kilka lat.
No dobrze, przyznam że bywam nieco złośliwy, ale dałeś mi ku temu pożywkę ;).
Zgodzę się w pełni z tym, że "transfery" trenera Mamrota nie wypaliły. Niemniej założenie było prawidłowe i co więcej zgodne z oczekiwaniami większości kibiców. Wzięliśmy Polaków i to wyróżniających się w pierwszej lidze: ofensywnego pomocnika i stopera. Niestety praktyka pokazała, że nie tak łatwo jest przeskoczyć na wyższy poziom.
Co zaś do szansy danej Mamrotowi, to uważam że w pełni ją wykorzystał. Co więcej jestem przekonany, że gdy kiedyś opuści nasz klub, to bez problemu znajdzie zatrudnienie i to w drużynach z górnej części tabeli. On przecież cały czas się uczy (wiem jak to brzmi w kontekście prowadzenia drużyny mającej walczyć o najwyższe laury) i co więcej wprawdzie powoli, ale wyciąga wnioski z popełnianych błędów. Błędów tych byłoby jeszcze mniej, gdyby odstawił raz na zawsze Kwietnia, który mi przypomina (dosłownie i w przenośni) kulę u nogi, czy kotwicę ciągnącą się za statkiem. W 10-tkę na boisku ciężko jest cokolwiek wywalczyć.
Cieszę się, że w jakimś punkcie się zgodziliśmy. Chodziło mi o to, że pomimo rzekomego wielkiego rozeznania w 1 lidze (w końcu tyle lat pracy) do tej pory nie "wyłuskał" jakiegoś fajnego gracza, który by mu odpalił. Nie oszukujmy się Machaj może i był wyróżniającym się graczem w Chrobrym ale znał go każdy (nawet kibic niedzielny w kapciach z gazetą), do tego raz już odbił się od eks i osobiście mam wrażenie, że transfer został przeprowadzony rok za późno. Drugi Klemenz i koniec rozeznania rynku na 2 sezony? To ciekawe bo przykładowo Śląsk potrafił z 1 ligi ściągnąć do siebie ciekawszych i wydaje się bardziej perspektywicznych graczy.

Co do danych szans to ja osobiście uważam, że poprzedni sezon został w pewnym sensie "zmarnowany". Oczywiście 2 miejsce to dla Mamrota świetny wynik, ale patrząc przez pryzmat meczów u siebie (o których pisałem wcześniej), czy meczu z Legią Klafuricia w rundzie finałowej, kiedy to ten "trener" przyjechał po remis i na luzie go ugrał z bezradnym Mamrotem, mogło być spełnienie marzeń (oczywiście nie mam na myśli, że trzeba było wygrać wszystko od deski do deski...).

Co do Kwietnia nie pozostaje nic innego jak się zgodzić, ale to też wybór trenera, czyli kolejny kamyczek do tego ogródka.
Wizjoner pisze:
15 mar 2019, o 22:54
A co do trenera Mamrota - po tym co pokazała Legia w PP dochodzę do wniosku, że poziom sportowy między ekstraklasą a pierwszą ligą powoli jest żaden,więc pomimo moich nerwów na styl wynik okazuje się bdb (zasługa w tym trenera, że zamiast zagranicznego zaciągu dał zagrać Klimali)

p.s
Nie można cały czas żyć historą.
myślę, że raczej zasługa wymogu młodzieżowca.

Alan6969

Post autor: Alan6969 » 16 mar 2019, o 09:38

Wróbel pisze:
15 mar 2019, o 21:47
"JACEK" mylisz się ten sezon jest w pełni autorski Mamrota. Buduje drużynę sprowadzając graczy pasujących jego koncepcji. Jest to jego drugi sezon i nie można powiedzieć, że "sprzątał" po Probierzu.Trenuje drugi rok i drużyna powinna pokazać progres a jest regres.Popatrz na obecną Cracovię i drugi sezon Probierza. Prawdziwego trenera poznaje się nie jak drużynie idzie a jak wychodzi z kryzysu i właśnie okres po kadrze pokaże co Mamrot i jego autorska drużyna znaczy jaką ma wartość.Czy będzie postęp czy jedziemy w dół.
Tylko że Probierz na obrone potrzebował aż półtora roku, a prawda taka że z tych 7 zwyciestw które odniósł z rzedu, 6 wygrał na sporym farcie, 1 wygrał bardzo ładnie z Legią ale trzeba wziaść pod uwagę że Legia grała piach, nawet z nami gdzie graliśmy bardzo słabo ledwo wygrali 1:0, zreszta Probierz umie stosować jedna taktyke i stosuje ją wszedzie, mur z tyłu i kontry, i fakt faktem na naszą lige biorąc pod uwagę większość piłkarzy w niej grających jedna z lepszych taktyk, to samo robi Stokowiec

arturro

Post autor: arturro » 16 mar 2019, o 09:40

chaoz pisze:
16 mar 2019, o 06:47

Co do danych szans to ja osobiście uważam, że poprzedni sezon został w pewnym sensie "zmarnowany". Oczywiście 2 miejsce to dla Mamrota świetny wynik, ale patrząc przez pryzmat meczów u siebie (o których pisałem wcześniej), czy meczu z Legią Klafuricia w rundzie finałowej, kiedy to ten "trener" przyjechał po remis i na luzie go ugrał z bezradnym Mamrotem, mogło być spełnienie marzeń (oczywiście nie mam na myśli, że trzeba było wygrać wszystko od deski do deski...).
Patrząc tą perspektywą to trzeba powiedzieć, że sezon wcześniej także został w pewnym sensie "zmarnowany", bo przecież byliśmy liderem po rundzie zasadniczej i mieliśmy u siebie Legię (kończącą mecz w 10 ) i Lecha i całe 8 minut aby strzelić gola leżącemu na łopatkach Lechowi (grającego w 10) i zostać mistrzem a ledwie zremisowaliśmy te mecze. No ale Probierz wtedy był bezradny ;), :D
Też czuję rozczarowanie grą Jagi w tym sezonie. Ja uważam, że nie mamy zawodników na Mistrza Polski a wnioski wyciągam tylko po oglądaniu meczu i indywidualnych umiejętności graczy na dzisiaj a nie to gdzie grali i za ile do Nas przyszli. Dla mnie ważne jakie umiejętności prezentują zawodnicy na boisku i są u Nas takie osoby, które miały tylko przebłyski bardzo dobrych meczy lub wcale ich nie miały a dalej są w Jagiellonii. Ile jest w tym zasługi trenera a ile zarządu, że mamy takich zawodników to nie wiem.

ester

Post autor: ester » 16 mar 2019, o 17:21

A teraz jest pytanie czy po kolejnym nędznym meczu,trener Mamrot bedze miał na tyle odwagi i odpowiedzialności jak M. Probierz i odda się do dyspozycji zarządu?

adr(J)ano

Post autor: adr(J)ano » 16 mar 2019, o 17:26

ester pisze:
16 mar 2019, o 17:21
A teraz jest pytanie czy po kolejnym nędznym meczu,trener Mamrot bedze miał na tyle odwagi i odpowiedzialności jak M. Probierz i odda się do dyspozycji zarządu?
Mamrot to może jeszcze do zarządu dopowiedzieć - dziękuję za rozwalenie drużyny zimą. Nowego zwycięskiego teamu nie potrafiłem złożyć.

Awatar użytkownika
Heroinowy_Joe

Post autor: Heroinowy_Joe » 16 mar 2019, o 17:32

@up:

utratą napastnika i skrzydłowego chcesz usprawiedliwiać tą chujozę na murawie i tracenie bramek? W sumie nie powinniśmy nikogo sprzedawać - stać nas na utrzymanie klubu i oddanie za darmo zawodnika, któremu za pół roku kończy się kontrakt. Mamy przecież bogatych sponsorów z Chin i z Emiratów.

ramzess

Post autor: ramzess » 16 mar 2019, o 17:34

Dokładnie, odeszło 2 zawodników których trzeba było sprzedać i kropka. Tego nie można negowac. Kwestia dlaczego pozostałych 9 nie umie już grać w piłkę.

nosebleed

Post autor: nosebleed » 16 mar 2019, o 17:38

Bo nie muszą. Miejsce w składzie jest, bo konkurencji nie ma żadnej. Miejsca gwarantującego grę w pucharach nie może być, bo nie da rady zgłosić kadry (za mało Polaków), więc nie można za dużo wygrywać. Trzeba gdzieś tam na dole ósemki sie ulokować i wyjebane.

ODPOWIEDZ