Czy pieniądz zbije piłkę nożną jaką znamy ?

Dyskusje na różne tematy niezwiązane z Jagiellonią.
ODPOWIEDZ
bruner

Czy pieniądz zbije piłkę nożną jaką znamy ?

Post autor: bruner » 22 lis 2018, o 22:02

Pozwalam sobie założyć ten wątek ze względu na ostatnie wiadomości o prawdopodobnym transferze Ivana. W tle są jednak o wiele bardziej niepokojące wiadomości o planowanym założeniu jakiejś europejskiej superligi najbogatszych klubów, przyszłe mistrzostwa świata w Katarze, minione w Rosji. Przykładów jest wiele... Wszystko wskazuje na to, że na taki wątek czas...

slak3

Re: Czy pieniądz zbije piłkę nożną jaką znamy ?

Post autor: slak3 » 22 lis 2018, o 23:56

oczywiscie pieniadz zabije ;)
ale niestety tak jest ze pieniadz juz rzadzi futbolem. praktycznie nie ma szans zeby ktos mniej zamozny wygral jakis puchar. to jest wlasciwie zarezerwoane dla najlepszych i z kazdym rokiem roznica miedzy najbogatszymi a reszta bedzie sie powiekszala. ogolna globalizacja sprawia ze znane marki maja calkiem inne mozliwosci niz reszta. przykladowy transfer zawodnika za 100mln euro w renomowanych markach zwraca sie w kilka dni. wiekszosc klubów moze o takim czyms tylko pomarzyć.

Markuz

Post autor: Markuz » 23 lis 2018, o 01:08

to nie tylko piłka. to każdy sport/działalność która generuje zyski. Chciwość niestety doprowadzi do smutnego końca, ale na to przyjdzie nam jeszcze poczekać :)

Awatar użytkownika
puszcza13

Post autor: puszcza13 » 23 lis 2018, o 06:43

Jak dla mnie to już się stało. Futbol zacząłem oglądać jesienią 1994 roku. Wtedy zacząłem kibicować Ajaxowi Amsterdam, który był oparty na wychowankach. Ceny piłkarzy wtedy były rozsądne biorąc pod uwagę ile zarabiali inni sportowcy, zwykli ludzi itp.

Dwa lata wcześniej założona została Premier League, która zamieniła się w wielki biznes, który przegonil inne ligi piłkarskie. Z roku na rok zawodnicy zaczęli zarabiać więcej co zrozumiałe ale w 2003 roku do Chelsea przyszedł Abramowicz i popsuł rynek transferowy. Nie patrzył ile wydawał na zawodników, którym dawał ogromne tygodniowki, bogatemu nie zabronisz.

Podam jeden przykład z tamtego okresu (mam nadzieję, że nie pomylę klubu ani zawodnika, jeśli tak to sorki ale to akurat nie jest najważniejsze). Prezes Lazio Rzym chciał kupić Verona i zaoferował 50 milionów Euro i go kupił. Co było w tym dziwnego? Że nawet się nie targowa. Mógł przecież najpierw zaproponować 35 i w trakcie negocjacji może by cena stanęła na poziomie 42-45. On po prostu chciał dać tyle, chciał żeby się o tym mówiło. Jak dla mnie głupie i psujące rynek.

Nie ma już praktycznie zawodników, którzy całą karierę grają w jednym klubie. Każdy piłkarz ma menago a Ci jeżdżą po świecie szukając im nowego klubu gdzie zarobią więcej.

A co do Mistrzostw w Katarze? Jeśli ktoś myśli, że dostali imprezę aby piłka stała się lepsza, bardziej dostępna w tamtym rejonie to niech dziś pisze list do Świętego Mikołaja, bo to ten sam poziom naiwności. Ogromne łapówki poszły pod stołem. Paru złapano i ukarano ale to pewnie płotki, najglupsze ze stada.

Kasa rządzi I będzie tylko gorzej dla prawdziwego kibica, który pamięta piękne czasy gdy grało się dla kibiców z którymi się utożsamiano.
Sprzedawane mecze w drużynach młodzieżowych? To znak czasu i zepsucia piłkarskiego społeczeństwa.

Awatar użytkownika
FYM

Post autor: FYM » 23 lis 2018, o 08:59

puszcza13 pisze:Podam jeden przykład z tamtego okresu (mam nadzieję, że nie pomylę klubu ani zawodnika, jeśli tak to sorki ale to akurat nie jest najważniejsze). Prezes Lazio Rzym chciał kupić Verona i zaoferował 50 milionów Euro i go kupił. Co było w tym dziwnego? Że nawet się nie targowa. Mógł przecież najpierw zaproponować 35 i w trakcie negocjacji może by cena stanęła na poziomie 42-45. On po prostu chciał dać tyle, chciał żeby się o tym mówiło. Jak dla mnie głupie i psujące rynek.
Chyba chodzi o Crespo, a nie Verona. No i skąd info, że to była pierwsza oferta bez żadnego targowania?

Awatar użytkownika
puszcza13

Post autor: puszcza13 » 23 lis 2018, o 09:06

FYM pisze:
puszcza13 pisze:Podam jeden przykład z tamtego okresu (mam nadzieję, że nie pomylę klubu ani zawodnika, jeśli tak to sorki ale to akurat nie jest najważniejsze). Prezes Lazio Rzym chciał kupić Verona i zaoferował 50 milionów Euro i go kupił. Co było w tym dziwnego? Że nawet się nie targowa. Mógł przecież najpierw zaproponować 35 i w trakcie negocjacji może by cena stanęła na poziomie 42-45. On po prostu chciał dać tyle, chciał żeby się o tym mówiło. Jak dla mnie głupie i psujące rynek.
Chyba chodzi o Crespo, a nie Verona. No i skąd info, że to była pierwsza oferta bez żadnego targowania?
Przeczytałem to w książce Futbonomia, polecam. Świetna książka i wziąłem to za pewnik bo tak to opisane. Wątpię aby autor sciamnial, raczej opiera knige na dobrze sprawdzonych informacjach, ale głowy nie dam za to ściąć. ;)

a1mb

Post autor: a1mb » 23 lis 2018, o 12:27

Przecież tak jest już od wielu lat. Wisła dominowała w Polsce, bo wszedł Cupiał i mieli największą kasę, z ekstraklasy ściągali kogo chcieli. Milan odbudował się pod koniec lat 80 dzięki kasie Berlusconiego, który ściągnął Van Bastena, Rijkaarda i Gullita.

bruner

Post autor: bruner » 23 lis 2018, o 13:05

A propos Ajaxu - taka ciekawostka, o której czytałem tak z pół roku temu. Ajax ma gdzieś ok. 100 mln Euro na lokatach w bankach, których nie wydaje. Na pytanie - czy to na czarną godzinę - prezes klubu odpowiedział , że nie , tylko w istocie nie wie co z nimi zrobić. Tłumaczył, że ten poziom gry i pozycji klubu nie wymaga dodatkowego finansowania. A próba skoku o poziom wyżej ze 100 mln Euro - to jakby je wrzucić do ognia. Bo co ja mogę za 100 mln- pytał - kupić pół Neymara. I co to da? Ot i cała prawda o pogoni polskiej ligi za czołówką Europy

R.afał

Post autor: R.afał » 23 lis 2018, o 13:27

bruner pisze:Pozwalam sobie założyć ten wątek ze względu na ostatnie wiadomości o prawdopodobnym transferze Ivana. W tle są jednak o wiele bardziej niepokojące wiadomości o planowanym założeniu jakiejś europejskiej superligi najbogatszych klubów, przyszłe mistrzostwa świata w Katarze, minione w Rosji. Przykładów jest wiele... Wszystko wskazuje na to, że na taki wątek czas...
Dwie kwestie:
1. To się już dawno stało, nie ma o czym dyskutować, nic się nie zmienia. Polskie kluby nie łapią się nawet na ochłapy z pańskiego stołu.
2. Temat jest związany z Jagiellonią mniej więcej tak, jak wpływ gier komputerowych na ilość młodzieży grającej w piłkę, czyli odbicie w tym jak wygląda nasza sytuacja ma ogromne, ale niebezpośrednie. Teraz każdy zacznie zakładać tego typu tematy ze swoimi przemyśleniamy, to będzie jeden wielki śmietnik. Typowo do hyde parku.

bruner

Post autor: bruner » 23 lis 2018, o 14:38

R.afał pisze:
bruner pisze:Pozwalam sobie założyć ten wątek ze względu na ostatnie wiadomości o prawdopodobnym transferze Ivana. W tle są jednak o wiele bardziej niepokojące wiadomości o planowanym założeniu jakiejś europejskiej superligi najbogatszych klubów, przyszłe mistrzostwa świata w Katarze, minione w Rosji. Przykładów jest wiele... Wszystko wskazuje na to, że na taki wątek czas...
Dwie kwestie:
1. To się już dawno stało, nie ma o czym dyskutować, nic się nie zmienia. Polskie kluby nie łapią się nawet na ochłapy z pańskiego stołu.
2. Temat jest związany z Jagiellonią mniej więcej tak, jak wpływ gier komputerowych na ilość młodzieży grającej w piłkę, czyli odbicie w tym jak wygląda nasza sytuacja ma ogromne, ale niebezpośrednie. Teraz każdy zacznie zakładać tego typu tematy ze swoimi przemyśleniamy, to będzie jeden wielki śmietnik. Typowo do hyde parku.
A jeszcze niedawno w innym wątku pisałeś, że jeśli każdy kto ma milion euro będzie kupował a to Grosika a to Ivana - oznaczać to będzie wg ciebie wypisanie się z walki o mistrzostwo - normalnie Pan Rafał zmienny jak kobieta - dalej nie widzisz związku z klubem ? czy osobiste animozje powodują że masz za daleko do łba?

Awatar użytkownika
veteran1985

Post autor: veteran1985 » 23 lis 2018, o 18:48

Co ten temat ma wspolnego z Jagiellonia i dlaczego jest w dziale klub? To chyba do hyde parku sie nadaje.

Awatar użytkownika
puszcza13

Post autor: puszcza13 » 23 lis 2018, o 19:17

Do usunięcia mój post.

R.afał

Post autor: R.afał » 23 lis 2018, o 23:18

bruner pisze:
R.afał pisze:
Dwie kwestie:
A jeszcze niedawno w innym wątku pisałeś, że jeśli każdy kto ma milion euro będzie kupował a to Grosika a to Ivana - oznaczać to będzie wg ciebie wypisanie się z walki o mistrzostwo - normalnie Pan Rafał zmienny jak kobieta - dalej nie widzisz związku z klubem ? czy osobiste animozje powodują że masz za daleko do łba?
Nic takiego nie pisałem, po pierwsze. Poza tym, nie zrozumiałeś co tutaj napisałem. Bredzisz coś o jakichś animozjach, nawet nie probuję zgadywać, co masz na myśli. Reasumując - piłeś, nie pisz, bo nawet jeśli stoi za tą wypowiedzią jakąś pokrętna logika, to jest niezrozumiała dla innych.

EDIT
Ach, przepraszam, nie zauważyłem, że to ty założyłeś temat. Widać poczułeś się dotknięty, rozumiem już co stoi za twoim postem. Nie przydaje to jednak sensu temu co napisałeś.

ODPOWIEDZ