Polityka

Dyskusje na różne tematy niezwiązane z Jagiellonią.
ODPOWIEDZ
ditto

Re: Polityka

Post autor: ditto » 17 lis 2016, o 11:39

Nie strach sie bac, tylko PiS faktycznie kopie pod nami coraz wiekszy dol, czyli dokladnie to co przez 8 lat robilo PO i praktycznie kazdy rzad po 89 roku. To ze ten wyzej wali w PiS z kazdej strony, bo jego idole z Nowoczesnej i KOD wyciagaja jakies komiczne "afery" to inna sprawa, ale to zwykly nowoczesny europejczyk, wiec musi miec sraczke. Nie zmiena to faktu, ze PiS NIC nie robi, zeby poprawic sytuacje gospodarcza, a niektore ich pomysly to juz zupelnie katastrofa. Takze Kukiza i Korwina to Ty zostaw w spokoju, bo to jedyna opozycja, ktora konstruktywnie krytykuje rzad (w przeciwienstwie do tych manekinow z Nowoczesnej itd).

niekoniecznie

Post autor: niekoniecznie » 17 lis 2016, o 19:37

Sejm przegłosował obniżenie wieku emerytalnego do 60/65 lat. Dzięki temu ruchowi nasze matki zarabiając np. 1800zł na rękę (2500 brutto) zamiast dostać 1446 zł emerytury brutto (jakieś 1350zł na rękę) dostaną całe 933zł brutto. Niecałe 850zł na rękę. Brawo debile!
zajebiste wyliczenia, byłeś u wróżbity macieja?

W sytuacji totalnej zapaści demograficznej i niewydolności ZUSu (mimo desperackiej kradzieży kasy z OFE przez poprzednią ekipę i złamania prawa przy podniesieniu wieku emerytalnego bez jakiegokolwiek względu na opinię zainteresowanych - czyli społeczeństwa) działanie PiSu można skomentować już tylko słowami R.Gwiazdowskiego - parafrazując powiedział, że dobrze, że obniżyli, szybciej to wszystko pierdolnie.

Awatar użytkownika
Strumyk

Post autor: Strumyk » 17 lis 2016, o 21:02

Masz pretensje do PiS za realizację obietnic wyborczych? Ja nie
Jeśli zaś chodzi o wysokość emerytur, to winić trzeba twórców reformy emerytalnej za rządów AWS ( czyli pana Buzka, Bieleckiego itd) Przyjęli oni model z trzeciego świata i nasz obecny system podąża jego drogą. Za kilka lat ZUS całkowicie się załamie i czekają nas "emerytury społeczne" - czyli wszystkim równo, aby tylko mogli przeżyć (tak jest w krajach, pierwowzorach tej reformy)

danekbks

Post autor: danekbks » 17 lis 2016, o 22:49

nunez pisze:Sejm przegłosował obniżenie wieku emerytalnego do 60/65 lat. Dzięki temu ruchowi nasze matki zarabiając np. 1800zł na rękę (2500 brutto) zamiast dostać 1446 zł emerytury brutto (jakieś 1350zł na rękę) dostaną całe 933zł brutto. Niecałe 850zł na rękę. Brawo debile!
Twoja matka nie musi przechodzić na emeryturę w wieku 60 lat, natomiast może pracować dłużej i dostać więcej albo nic nie dostać.

nunez

Post autor: nunez » 18 lis 2016, o 03:27

Żeby dostać trzeba mieć z czego. Zanim przejdzie na emeryturę to po obecnym systemie może pozostać wspomnienie. Między innymi przez obniżenie wieku emerytalnego.
sphinx pisze: ja pierdole ,normalnie strach sie bac,krew mnie zalewa jak czytam niektore wypociny zwollenikow muzyka Kukiza i rolnika Korwina,chociaz bardziej smierdzi mi tu PeLo albo niowoczesna
Dziękuje za merytoryczne argumenty.
ditto pisze:Nie strach sie bac, tylko PiS faktycznie kopie pod nami coraz wiekszy dol, czyli dokladnie to co przez 8 lat robilo PO i praktycznie kazdy rzad po 89 roku.
Nie. Nigdy dół nie był kopany w takim tempie. Nigdy tak bezproduktywnie. PO miało po drodze międzynarodowy kryzys, mimo którego zachowali ogromna skale inwestycji w infrastrukturę. Teraz kryzysu nie ma, dług szybuje, inwestycje i wzrost PKB hamują. Co się dzieje w tymi pieniędzmi?
ditto pisze: Nie zmiena to faktu, ze PiS NIC nie robi, zeby poprawic sytuacje gospodarcza, a niektore ich pomysly to juz zupelnie katastrofa.
I o to się rozchodzi.
niekoniecznie pisze: zajebiste wyliczenia, byłeś u wróżbity macieja?

W sytuacji totalnej zapaści demograficznej i niewydolności ZUSu (mimo desperackiej kradzieży kasy z OFE przez poprzednią ekipę i złamania prawa przy podniesieniu wieku emerytalnego bez jakiegokolwiek względu na opinię zainteresowanych - czyli społeczeństwa) działanie PiSu można skomentować już tylko słowami R.Gwiazdowskiego - parafrazując powiedział, że dobrze, że obniżyli, szybciej to wszystko pierdolnie.
Nie trzeba wróżbity, wystarczy edukacja. Ja wiem, że dla prawilnych debili ekonomia to czarna magia, ale to głównie matematyka. Czy komuś się to podoba czy nie - rachunek musi się zgadzać.

Właśnie w sytuacji zapaści demograficznej, zwiększającej się długości życia i sytuacji ZUSu obniżanie wieku emerytalnego to jawne działanie na szkodę państwa.
Złamania prawa przy podnoszeniu wieku emerytalnego? Zostało to zrobione jako element odpowiedzialności za przyszłe pokolenia. Bo to one będą spłacać nasze długi. Opinia zainteresowanych nie ma znaczenia - każdy by chciał pracować krócej, zarabiać więcej itp., ale ktoś musi podjąć decyzję bo jak wspomniałem - rachunek musi się zgadzać. Rozmontowanie OFE było bardzo dobrym krokiem bo to szkodliwy system, zwiększał zadłużenie kraju (w formie obligacji, ale emerytury wypłaca ZUS więc państwo zadłużało się u samego siebie). Jego wprowadzenie było błędem, nie wiem kto wpadł na pomysł zrobienia systemu wzorowanego na takich "krezusach" jak Meksyk czy Argentyna. Ten drugi kraj OFE doprowadziły na skraj bankructwa. W jeszcze jednym kraju tamtego regionu (już nie pamiętam w którym - późno jest) jest teraz bardzo niespokojnie bo przez OFE ludzie otrzymują głodowe emerytury, które nie wystarczają na przeżycie.
Strumyk pisze:Masz pretensje do PiS za realizację obietnic wyborczych? Ja nie
Jeśli zaś chodzi o wysokość emerytur, to winić trzeba twórców reformy emerytalnej za rządów AWS ( czyli pana Buzka, Bieleckiego itd) Przyjęli oni model z trzeciego świata i nasz obecny system podąża jego drogą. Za kilka lat ZUS całkowicie się załamie i czekają nas "emerytury społeczne" - czyli wszystkim równo, aby tylko mogli przeżyć (tak jest w krajach, pierwowzorach tej reformy)
Mam pretensję za to, że obietnice są szkodliwe dla Polski.
Jednym z problemów obecnego systemu są OFE. Ich rozmontowywanie zaczęła poprzednia władza, obecna dokończy. I to plus. Drugim problemem jest KRUS - tego nikt nie ruszy, a to wielomiliardowa dziura. Trzecim są przywileje emerytalne - zbyt hojnie rozdawane wykańczają system. Tu PiS idzie w zła stronę kontynuując rozdawanie przywilejów.

niekoniecznie

Post autor: niekoniecznie » 18 lis 2016, o 08:54

Nie trzeba wróżbity, wystarczy edukacja. Ja wiem, że dla prawilnych debili ekonomia to czarna magia, ale to głównie matematyka. Czy komuś się to podoba czy nie - rachunek musi się zgadzać.

Właśnie w sytuacji zapaści demograficznej, zwiększającej się długości życia i sytuacji ZUSu obniżanie wieku emerytalnego to jawne działanie na szkodę państwa.
Złamania prawa przy podnoszeniu wieku emerytalnego? Zostało to zrobione jako element odpowiedzialności za przyszłe pokolenia. Bo to one będą spłacać nasze długi. Opinia zainteresowanych nie ma znaczenia - każdy by chciał pracować krócej, zarabiać więcej itp., ale ktoś musi podjąć decyzję bo jak wspomniałem - rachunek musi się zgadzać. Rozmontowanie OFE było bardzo dobrym krokiem bo to szkodliwy system, zwiększał zadłużenie kraju (w formie obligacji, ale emerytury wypłaca ZUS więc państwo zadłużało się u samego siebie). Jego wprowadzenie było błędem, nie wiem kto wpadł na pomysł zrobienia systemu wzorowanego na takich "krezusach" jak Meksyk czy Argentyna. Ten drugi kraj OFE doprowadziły na skraj bankructwa. W jeszcze jednym kraju tamtego regionu (już nie pamiętam w którym - późno jest) jest teraz bardzo niespokojnie bo przez OFE ludzie otrzymują głodowe emerytury, które nie wystarczają na przeżycie.
primo - "prawilnego debila" to sobie w rodzinie poszukaj, gamoniu. A ponieważ edukowany jestem wystarczająco, czekam na podanie wiarygodnych źródeł tych wyliczeń, łącznie z predykcjami biorącymi pod uwagę stan budżetu państwa oraz kondycję ubezpieczeń społecznych w momencie kiedy "nasze matki" (czyjekolwiek miałeś to na myśli, jaśnie oświecony lemingu) będą dostawały emeryturę. Inaczej uznam, że jesteś zwykłym prowokatorem, który robi sobie z mordy trampka.

secundo - wiadomo, jak neo-liberalna władza łamie umowy społeczne to robi to w "imię wyższego dobra", pewnie. Natomiast jak PiS coś przeskrobie, to Kijowski prowadzi takich jak ty ulice. Taka właśnie wasza logika. Można było chociaż referendum zrobić, ale przecież hasło "demokracja" dobrze wygląda tylko na plakatach wyborczych i na transparentach KODu. "Opinia zainteresowanych nie ma znaczenia" - ten cytat podsumowuje wasze rozumienie demokracji. Zupełnie jak to powiedział Stanisław Anioł u Barei, coś w rodzaju: wyniki demokratycznego głosowania są dobre, jeśli są w zgodzie z naszymi oczekiwaniami.

tertio - jeśli rozmontowanie OFE było dobrym krokiem, to dlaczego nie zrobiono tego do końca? Żeby zachować pozory?
nb. Przypominam, że autorem pomysłu OFE był rząd Jerzego Buzka, czyżbyś się miał wstydzić pomysłów swoich "europejskich" autorytetów? gdybyś nie czuł ironii, od razu piszę, że to pytania retoryczne.

nunez

Post autor: nunez » 23 lis 2016, o 15:31

1. Wyliczeń emerytur dokonał portal money.pl przyjmując średni wzrost wynagrodzeń w wysokości 3 procent rocznie i stopę zwrotu z OFE 4 procent rocznie.
2. Łamie umowy społeczne? A co, przestali ludziom wypłacać emerytury? Kijowski nikogo nie wyprowadził, ludzie wyszli na ulicę bo PiS próbuje zlikwidować państwo i wprowadzić scentralizowaną partyjną komunę pod osobistymi rządami naczelnika Kaczyńskiego. Nie chodzi o wynik wyborów, a o konkretne działanie władzy.
3. Rozmontowanie OFE było dobrym krokiem bo sam system jest zły. Tak duża zmiana musi być przeprowadzana stopniowo aby zmniejszyć zaburzenie rynku. Póki co umorzenie obligacji na niewiele się zdało bo teraz zamiast OFE to pisowskie marnotrawstwo nakręca spiralę zadłużenia:
Obrazek
4. Tą ironią pokazujesz, że jednak to jednak Ty jesteś prowokatorem. Fetysz autorytetów jest charakterystyczny dla Twojej strony, mnie Buzek ni ziębi, ni grzeje, a OFE było pomyłką. Ogólnie prawa lubi posługiwać się fałszem jako obelgą żeby ukryć własne przekłamania jak np. to:
Obrazek

niekoniecznie

Post autor: niekoniecznie » 23 lis 2016, o 17:25

O, jednak odpisałeś, jakże mi miło.

Ad.1 Zanim wdam się w dalszą polemikę - poproszę źródła, z tymi konkretnymi kwotami, inaczej dyskusja jest jałowa.

Ad.2 Chyba w takim razie inaczej rozumiemy pojęcie "umowa społeczna". Jak umawiasz się z kimś, że dostaniesz karton pomarańczy za 4 dni i za nie płacisz, a on dzwoni nazajutrz że co prawda pomarańczy nie ma, ale dostaniesz 3 zgniłe ziemniaki za 4 tygodnie - tak, to wg mnie jest złamanie umowy. Według Ciebie ewidentnie nie, bo przecież wypłacają ludziom emerytury.

"PiS próbuje zlikwidować państwo" - to jedynie mogę skwitować śmiechem, choć do PiSu jest mi baaardzo daleko. I przyjmij do wiadomości, że w demokracji niestety zawsze chodzi o wynik wyborów, "Kaczyńskiego" wybrała sobie właśnie ta większość, która nie chodzi na marsze KODu. Jeśli ta sama większość wybierze polityków, którzy wprowadzą prawo, że należy chodzić wyłącznie na rękach, to właśnie ta wola ludu jest w demokracji najwyższym prawem.

Protestować oczywiście sobie można, ale to, że KOD to spontaniczna oddolna inicjatywa obywatelska - gratuluję naiwności, zresztą zaraz na marsze KODu będą już chodzić tylko działacze nowoczesnej i zabłąkani lewicowcy spod znaku SLD/Razem.

Ad.3 Tracisz czas, udowadniając mi, że OFE to był szwindel. Ja to doskonale wiem. Spirala zadłużenia to dzieło nie tylko PiS, choć oczywiście oni się do tego obecnie przykładają.

Ad.4 Nie przypisuj mi z łaski swojej żadnych fetyszów. Żyjesz w świecie stereotypów, w którym każdy kto nie zgadza się na postępowe neo-liberalne idee jest zaplutym karłem reakcji, prawicowcem, faszystą, ciemnogrodem i zaściankowcem. Kościoła nie mam zamiaru bronić, ale ta grafika to chyba z "faktów i mitów", jakieś wyrwane z kontekstu ogólniki, nawet jeśli jest coś tam z prawdy - jakie to ma znaczenie dla dyskusji o autorytetach? Nigdzie nie powoływałem się na autorytet KK.

__P__

Post autor: __P__ » 23 lis 2016, o 22:10

nunez pisze:Kijowski nikogo nie wyprowadził, ludzie wyszli na ulicę bo PiS próbuje zlikwidować państwo i wprowadzić scentralizowaną partyjną komunę pod osobistymi rządami naczelnika Kaczyńskiego
:lol:

ditto

Post autor: ditto » 23 lis 2016, o 22:47

Po co Wy dyskutujecie z kolesiem, ktory wali takie farmazony jak powyzszy. PiS nastawia dupe na kazdym kroku i tylko ich kopac, bo w gruncie rzeczy popisuja sie nieudolnoscia, ale Nowoczesny Nunez bedzie trabil o "likwidacji panstwa" (no i fobia antykoscielna musowo) :D Przeciez to LOL jakich malo.

Awatar użytkownika
pojeb

Post autor: pojeb » 30 lis 2016, o 14:41

Lotnisko Białystok na FB BĘDZIEMY MIELI JEDNAK LOTNISKO? ;)

Miło nam poinformować, że po długim okresie walki o oddanie decyzyjności w ręce mieszkańców, w końcu się udało :)

Dzięki prawomocnemu wyrokowi Naczelnego Sądu Administracyjnego referendum ws. lotniska w województwie podlaskim się odbędzie!

Cieszymy się, ze nasz trud i ogrom głosów poparcia mieszkańców województwa zostały wreszcie dostrzeżone. Teraz przed nami kolejne trudne zadanie - zachęcenie mieszkańców do uczestnictwa. Referendum jest ważne, jeżeli weźmie w nim udział co najmniej 30% uprawnionych do głosowania. Wynik referendum będzie natomiast rozstrzygający, jeżeli za jednym z rozwiązań w sprawie poddanej pod referendum oddano więcej niż połowę ważnych głosów.

Szczegóły wyroku opublikujemy po otrzymaniu uzasadnienia.

Więcej w mediach lokalnych i ogólnopolskich:
https://bialystok.tvp.pl/28024101/nsa-z ... s-lotniska
http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosc ... /id/139396
http://www.bialystokonline.pl/bedzie-re ... 1,1,1.html
http://www.poranny.pl/wiadomosci/podlas ... ,11517590/
http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/997 ... skiem.html
http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/ ... rects=true
http://logistyka.wnp.pl/podlaskie-wladz ... 1_0_0.html
http://biznes.onet.pl/wiadomosci/transp ... -na/5v6pb6
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... nadal.html
http://www.portalsamorzadowy.pl/polityk ... 80586.html
Pasja - Ofensywa - Jagiellonia - Elegancja - Braterstwo

kibolek1920

Post autor: kibolek1920 » 2 gru 2016, o 16:25

Lotnisko jest bardzo potrzebne dla naszego regionu. Białystok to już wogle bardziej się rozwinie. Zamiast jechać do Warszawki 3 godziny,krywlany i lecimy
Tylko szmata bije brata!

kleju

Post autor: kleju » 2 gru 2016, o 17:35

Do 15 stycznia ma się odbyć referendum.

nunez

Post autor: nunez » 2 gru 2016, o 18:55

@niekoniecznie
1. Nie udostępnili wyliczeń źródłowych. Ale możesz przeprowadzić je sam. Zarabiając 2500zł brutto/1800zł na rękę co miesiąc na konto emerytalne w ZUSie spływa 488 zł. Pracując tak przez 42 lata do 67 roku życia uzbiera się na nim ok. 246 tys. zł. Następnie ZUS wylicza emeryturę na podstawie tablicy średniego trwania życia kobiet i mężczyzn. Obecnie dla wieku 67 lat jest to ok. 196 miesięcy. Emerytura wyniesie więc ok. 1255 zł. Tymczasem kobieta pracując 7 lat krócej, do 60 roku życia odłoży ok. 205 tys. zł, co po podzieleniu przez średnią długość trwania życia wynoszącą 255 miesięcy daje emeryturę na poziomie 804 zł. Oczywiście w międzyczasie będą waloryzacje w związku z inflacja itp. więc faktyczne kwoty będą nieco większe, co nie zmienia faktu, że po obniżce wieku emerytury spadną o 30%.
2. Emerytury w Polsce mają formę ubezpieczenia. W zamian za wpłacane składki państwo gwarantuje wypłacanie świadczenia. To jest umowa społeczna. Ale warunki na jakich się to odbywa zmieniają się co chwila i to jest tylko nieodpowiedzialna polityka. Warunkiem dochowania umowy społecznej jest wypłacalność systemu, która jest non stop podkopywana zarówno przez samą demografię, jak i szastanie przywilejami. Obecnie ZUS wypłaca dużo więcej świadczeń niż pozyskuje ze składek. Dziura jest większa niż cały budżet służby zdrowia. Tak - gdyby system ubezpieczeń się w miarę bilansował można by od zaraz podwoić budżet służby zdrowia.
- PiS próbuje zlikwidować państwo. Podtrzymuję to. Państwo to jest system mechanizmów, w tym kontroli władzy, które PiS chce zlikwidować. Wprowadzają centralizację, procedury zastępują osobistymi decyzjami wysoko postawionych urzędników, mających akceptację "góry". To jest system mafijny, który mieliśmy za czasów PRLu.
- Kaczyńskiego wybrała mniejszość na podstawie internetowego hejtu i 500+. W ich programie nie było wprowadzania nowych podatków, podwyżek wszystkiego, gwałtownego zadłużania państwa, nie było ograniczania wolności zgromadzeń, zamrażania obrotu ziemią itp. Większość sejmową zawdzięczają procedurom, a nie temu że popiera ich większość.
- w programie PiS nie było też spirali zadłużenia - najeżdżali na poprzedników, że zadłużenie rosło (nikogo nie obchodziło, że w czasie kryzysu podtrzymano wysoki poziom inwestycji), a sami robią to jeszcze gorzej - zadłużenie galopuje najmocniej w historii, a inwestycje hamują.
- protestować jeszcze można, choć już dzisiaj Sejm przegłosował ograniczenie tego prawa - pierwszeństwo będzie miała władza i kościół. Marsze KODu swoją robotę zrobiły, ich liczebność naturalnie spadła, ale to tylko potwierdza, że byłą to oddolna inicjatywa w związku z łamaniem konstytucji. Gdyby PiS nie dobierał się do TK do dziś nikt by nie wiedział co do jest KOD.
3. Nie wyjaśniam, że OFE było szwindlem tylko odpowiadałem na pytanie dlaczego nie zlikwidowano ich od razu. Przyczyną była stabilność giełdy oraz gospodarki. Umorzenie obligacji było pierwszym krokiem bo to było chore żeby państwo było zadłużone u samego siebie.
4. Fetysz przypisałem Tobie bo to ty przywołałeś jakiś mityczny autorytet. Ślepa wiara w autorytety skutkująca bezkrytycznym przyjmowaniem tego, co te autorytety twierdzą jest domeną środowisk bardziej konserwatywnych.

------

A co do lotniska - jestem za, pytanie czy referendum w czymś pomoże. Bo wynik to jedno, a faktyczna budowa portu to wieloletnia, przynajmniej półmiliardowa inwestycja i nasze leniwe władze mogą ją odwlekać zrzucając winę na brak dofinansowania czy procedury środowiskowe. Niezmiernie ważna jest tez lokalizacja - albo okolice Rzędzian, albo nic. Ostatecznie Niewodnica-Nowosady przy planowanej S19. Lotnisko w Topolanach byłoby porażką na miarę Babimostu. Lokalizacja to ponad 50% sukcesu każdego portu lotniczego.

ditto

Post autor: ditto » 4 gru 2016, o 18:04

gucio73 pisze:@ditto
Tak się składa że badania o których mówię były przeprowadzone w latach 80 w XX wieku więc Twoje głupie wkrętki o "lewicowych ideologach" możesz sobie schować tam gdzie chcesz .... Jeżeli uważasz że to nie prawda to pozostań w nie wiedzy. Radzę zacząć myśleć samodzielnie a nie powtarzać banały o prawicowości i lewicowości tego czy owego. Jeżeli masz za mały mózg żeby to ogarnąć radzę spytać znajomego z bramki dyskotekowej. Oni Ci wyjaśnią iż najgorszym koszmarem dla pijanych rozrabiaków na dyskotece jest babka ochroniarz. Okazuje się że są bardziej agresywne niż faceci.
Także statystyki policyjne nawet w Polsce wskazują że przestępstwa z udziałem kobiet są bardziej brutalne i częściej kończą się zgonem niż u facetów. Ale co ja tam wiem ditto :) w końcu tu Ty pozjadałeś wszelkie rozumy.

ps. zanim wspomnisz o gender najpierw zakumaj o co w tym terminie chodzi :D
Mowisz o badaniach, ktore wykazaly, ze kobiety w skrajnych sytuacjach wykazuja sie wiekszym okrucienstwem? Jasne, to jest wiadome od dluzszego czasu i rowniez ma podloze w tym, ze czasach prehistorycznych takie zachowanie mogloby byc ostatnia deska ratunku w przypadku zagrozenia zycia swojego i, przede wszystkim, swoich dzieci. Ty jednak napisales to sposob sugerujacy, ze niby sa jakies badania, ktore wskazuja na to, ze kobiety bardziej nadaja sie do armii, co jest oczywista bzdura. Okrucienstwo nie jest wyznacznikiem dobrego zolnierza. To co Ty opisujesz to zachowanie chaotyczne, irracjonalne, czyli dokladne przeciwienstwo dobrego wojskowego, policjanta, ochroniarza, itd.
Co Ty wlasciwie probujesz udowodnic? Moze inaczej rozumiesz "twardosc", bo wg. mnie to wlasnie polaczenie sily fizycznej z wytrzymaloscia i chlodna kalkulacja. Czy to sa cechy kobiece? Tlumacze Ci w prosty sposob, ze te Twoje bajdurzenie nie ma zadnego przelozenia na rzeczywistosc. Kazdy zdrowy na psychice czlowiek od razu stwierdzi, ze kobiety to plec slabsza, a kazda statystyka to potwierdza.
PS: To wytlumacz mi co to ten gender, jezeli ja nie wiem, a Ty wydaje sie ze tak.

ditto

Post autor: ditto » 6 gru 2016, o 17:43

Potrzebujesz statystyk, zeby sie dowiedziec, ze kobiety sa slabsze od mezczyzn? Cale zycie spedziles samotnie w bunkrze przeciwatomowym czerpiac informacje o swiecie z TVN i CNN?
To moze takie statystyki:
- nie ma ani jednej kobiety na swiecie ktora przebiegnie 100m tak szybko jak Usain Bolt, a najszybsza kobieta w historii (ktora prawdopodobnie szprycowala sie az milo) bijac rekord swiata kobiet nie przeszlaby pierwszej rundy kwalifikacyjnej na igrzystkach w Rio startujac wsrod mezczyzn
- roznica w rekodzie swiata w pchniuciu kula to pol metra na korzysc mezczyzn... z tym ze kobiety rzucaja 4kg kula, a faceci ponad 7kg
- kilka rekordow swiata - skok w zwyz: 245cm do 209cm, skok o tyczce: 6.16m do 5.06m, skok w dal: 8.95m do 7.52m (wszystko oczywiscie na korzysc mezczyzn)
- nasilniejsza kobieta w podnoszeniu ciezarow w Rio wygrala z identycznym wynikiem jak zwyciezca wsrod mezczyzn w najlzszejszej kategorii wagowej
- najlepsze tenisistki na swiecie moglyby rywalizowac jak rowny z rownym z tenisitami z okolicy 1000 miejsca rankingu ATP (wygugluj sobie jak siostry Williams probowaly grac z jakims no-namem z okolicy 300 miejsca, albo jak Szarapowa, zaraz po wskoczeniu na 1-ke WTA, dostala becki w klubie od juniora)
- nie znajdzie sie ani jedna kobieta, ktora pokonalaby Mike Tyson'a (jestem pewien ze nawet obecnego, 50-letniego Tysona)
- w calej historii Formuly 1, w zawodach glownych wzielo udzial 5 kobiet, ktore lacznie uzbieraly... 0.5 punktu (slownie: pol)
- zadna kobieta nie byla nigdy numerem jeden w rankingu szachowym, co wiecej rzadko sie zdaza aby jakas zawitala na dluzej do pierwszej 100-ki
- procent laureatek nagrody Nobla (lata 1901 - 2015): fizyka - 1%, ekonomia - 1.32%, chemia - 2.33%, medycyna - 5.71% (wziete ze strony nobelprize.org)

Takie statystyki sa dla Ciebie wystarczajace czy moze uwierzysz w fakty tak oczywiste, ze cala ta dyskusja zakrawa na jakas parodie, dopiero jak sam Stephen Hawking napisze prace naukowa?

ditto

Post autor: ditto » 7 gru 2016, o 19:33

Chlopie, Ty jestes odporny na jakiekolwiek argumenty. Moje przyklady nie sa z "zycia wziete" (w przeciwienstwie do Twoich kobiet-ochroniarzy) tylko wlasnie pokazuja OGOLNA zaleznosc, mowimy o milionach sportowcow i jezeli w kazdej dziedzinie mezczyzni maja lepsze osiagniecia, to wlasnie potwierdza, ze sa lepiej rozwinieci fizycznie!
Podane dane świadczą tylko o jednym że sportowiec ma większy zasób testosteronu we krwi niż sportsmenka co powoduje że przyjmowane sterydy dają lepszy efekt ( mam nadzieje że nie należysz do naiwniaków którzy myślą że na światowym poziomie sport jest czysty od dopingu ) Miarodajny wynik statystyczny dotyczący sportu byłby gdyby zawody odbywały się koedukacyjnie bez dopingu.
Czekaj, czekaj, czy Ty naprawde twierdzisz, ze te wszystkie roznice w wynikach sportowych to kwestia tylko i wylacznie przyjmowania sterydow? Czyli ja i moi koledzy juz od czasow podstawowki szprycowalismy sie anabolikami? Wg. Twojej logiki tak, bo juz od wczesnych lat szkolnych wszystkie wyniki sportowe na WF-ie chlopcy mieli lepszy niz dziewczyny. Prosze, powiedz, ze robisz sobie jaja...
Formuła 1 to śmieszny przykład bo jest wielu bardzo dobrych kierowców którzy nigdy nie pojadą z przyczyn finansowych w tych wyścigach a co mówić o kobietach.
Rozumiem, ze potwierdzasz moja teze, ze kobiety naturalnie maja mniejsze predyspozycje do tego rodzaju sportow?
Co do szachów to sumując męski i żeński ( nie ma koedukacyjnych rozgrywek ani rankingów ) Rekordowy Ranking Szachowy z lat 1970-2015 to na 44 miejscu jest Judit Polgár z Wegier i jej wynik jest lepszy od każdego polskiego zawodnika jaki startował w tych latach. ( choć nie wiem co ma to wspólnego z " twardościa " :)
Rankingu nie ma, ale zawody bez podzialu na plcie jak najbardziej sie odbywaja. Podales przyklad Polgar ktory tylko potwierdza to co napisalem! Jest to "rodzynek", innych kobiet nie ma nawet w TOP 100 tego "usrednionego" rankingu. Szachy z twardoscia maja malo wspolnego, ale pokazuja, ze mozg kobiety pracuje inaczej od mezczyzny (czego Ty nie chcesz przyjac do wiadomosci).
Pozostają nagrody Nobla. To dopiero "kwiatek" twojego rozumowania. Jak mniemam nagrody z literatury i pokojowe zaburzały Twoją teorie wiec je opuściłeś :) Problem w tym że nauka to nie wymierna dziedzina a Nagrody Nobla to coraz bardziej polityczne show niż prawdziwy arbitraż świata nauki. Idąc tym tropem mógłbym twierdzić że najmądrzejszy na świecie jest naród żydowski gdyż widać szczególną " nadreprezentacją " żydów wśród laureatów tej nagrody. Czy tak jest wątpię ....
Czy Ty nawet nie widzisz jak sam sie osmieszasz? Pozostale nagrody nie zaburzaja zadnej teorii, tylko wlasnie ja potwierdzaja! Literatura, itd. to nauki humanistyczne, ktore "dziwnym trafem" przyciagaja wiecej kobiet. Dziedziny nauki scislej, w ktorych trzeba wyzszego IQ i niemal autystycznego podejscia do swojej pracy, sa reprezentowane prawie wylacznie przez mezczyzn. W porownaniu do kobiet, wsrod mezczyzn jest wiecej osobnikow o wysokim IQ, ale tez wiecej o inteligencji szympansow. Dlaczego? Bo tym sie roznia nasze plcie! Co do Zydow to masz znowu niechcacy racje! Jest to narod/rasa o jednym z najwyzszych IQ co sie przeklada na ilosc laureatow nagrody Nobla!
Powróćmy do twoich przykładów sportowych. Jak mniemam najlepsze sportsmenki na świecie biegają , skaczą itp ... lepiej od Ciebie i mnie czyli zgodnie z Twoją teorią jesteśmy mniej " Twardzi " od nich :D :D :D :D
I co w tym smiesznego? Ty naprawde nie rozumiesz co to znaczy ujecie ogolne? Znalazles przyklad kobiety ktora potrafi dzwigac ogromne ciezary i juz myslisz ze obaliles cala teorie? Po pierwsze, chciales zebym udowodnil Ci, ze kobiety to jest plec slabsza, a czy tezyznosc fizyczna nie jest jednym z jej glownych wyznacznikow (innym czynnikiem jest IQ, stad przyklady szachow i nagrod Nobla)? Po drugie - TAK, te wszystkie topowe sprinterki, kulomiotki, tenisistki, zawodniczki MMA sa jak najbardziej silniejsze ode mnie czy od Ciebie! Co w tym dziwnego? Czy Ty w swoim zaslepieniu uwazales, ze ja mysle, ze KAZDA kobieta jest slabsza od KAZDEGO mezczyzny? Litosci...
I na sam koniec - skoncz pierdolic o jakims wydumanwym szowinizmie i swiatopogladzie, bo juz zal tego sluchac. To nie zaden "swiatopoglad" tylko rzeczywistosc. Kobiety sa inne od mezczyzn, a mezczyzni od kobiet. Rozni nas prawie wszystko, a jednoczesnie cos nas do siebie przyciaga i dlatego to wszystko tak sie fajnie kreci. Kobiety sa wspaniale, tak dlugo jak sa... kobietami. Co niestety strasznie wadzi tym wszystkim krzykliwym, grubym feministkom i ich guciom.

ditto

Post autor: ditto » 8 gru 2016, o 19:41

Widze, ze juz posilkujesz sie gimbusowym argumentem o "czytaniu ze zrozumieniem", znaczy sie mieknie rura :D
Coz, wg. Twojej teorii zawodowi sportowcy sa lepsi od zawodowych sportsmenek, poniewaz wszyscy biora sterydy (co juz samo w sobie jest absurdem jakich malo). Jak w takim razie wytlumaczysz to, ze nawet w zwyklej szkole podstawowej chlopcy maja lepsze wyniki sportowe niz dziewczynki? Czy moze w ten oczywisty fakt tez nie wierzysz i mam Ci podawac statystyki? OK. Co prawda nie znalazlem na necie zadnych wynikow z czasami ze szkol podstwowych, ale wszedlem na strone PZLA i otworzylem PDF (http://www.pzla.pl/upload/1%20JR/160910 ... %20MMM.pdf ) z wynikiami jakichs zawodow nizszej kategorii mlodzikow i mlodziczek (14-15 lat). I co widze? W zadnej dyscyplinie dziewczyny nie zblizaja sie nawet do chlopakow! Dzwon do prokuratury, ktos im podaje sterydy!
Formuła to sport gdzie najważniejsze są finanse a nie umiejętności kierowcy . Gdy sponsor płaci to sobie często wybiera kierowcę stąd wielu bardzo dobrych kierowców bez względu na płeć nigdy w nim nie zaistnieje a jeśli to często w teamach które nie mają żadnych szans w tej rywalizacji.
To jest prawdopodobnie jeden z najwiekszych kretynizmow jakie w zyciu przeczytalem, a widzialem ich juz wiele. Zakladasz, ze w najdrozszym ze wszystkich sportow, w ktorym obraca sie setkami milionow dolarow, sponsorzy (rozumiem, ze chodzi Ci o wlascicieli stajni?) wybieraja sobie kierowcow losowo albo na piekny usmiech i bron Boze nie moze to byc kobieta? Po cholere osiagac najlepsze wyniki i wyciskac z maszyn ile sie tylko da, najwazniejsza jest manifestacja naszego meskiego szowinizmu!
"Szachy z twardoscia maja malo wspolnego, ale pokazuja, ze mozg kobiety pracuje inaczej od mezczyzny (czego Ty nie chcesz przyjac do wiadomosci)."
Każdy neurolog w tym kraju wyje ze śmiechu. Jak masz coś zmyślać to choć tak aby było to choć trochę prawdopodobne.
Nie ma to jak orbitowac, gdzies tam wysoko wsrod satelit. Ziemia do gucia: mozg mezczyzny rozni sie od mozgu kobiety! Nie tylko rozmiarem, ale i tym jak sa zbudowane. Artykul na stronie PAN ladnie opisuje te roznice: http://panorama.pan.pl/mozg-kobiecy-moz ... ozni.xhtml . Polska Akademia Nauk nie jest wystarczajaco dobrym zrodlem? To moze... TVN? :D http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiat ... 77677.html
Co do żydów (nazwę wyznania w języku polskim piszemy z małej litery) to z pełną premedytacją podałem ten przykład. Sami naukowcy żydowscy poświecili wiele czasu aby ten fenomen wyjaśnić forując tezę iż naród żydowski posiada większą inteligencję od innych. Sami się rozczarowali gdyż okazało się że przebadane dzieci wskazują taki sam iloraz jak innych narodowości a ich kod kulturowy powoduje właśnie taką a nie inną nadreprezentację w wielu dziedzinach. Wniosek z tego wyciągnij sobie sam.
A kto pisal o wyznaniu? Przeciez to oczywiste, ze mialem na mysli narodowosci, bo rozmawiamy o genach i ich przekazywaniu dalej - jezeli dzis przejde na judaizm to nagle stane sie semita? Mysl, czlowieku! Poza tym klamiesz, bo jest mnostwo badan, ktore wykazuja u spolecznosci zydowskiej wyzsze IQ niz przecietne (np. to: http://www.sciencedirect.com/science/ar ... 960600033X).

Co do nagrod Nobla - podales kilka przykladow, pokazujacych wklad kobiet w nauke (nigdzie zreszta nie twierdzilem, ze takiego nie bylo!). No i co z tego? To ciagle tylko wyjatki. Oczywiscie mozna zalozyc, ze ci wredni szowinistyczni faceci "kradna" kobiece badania i tak naprawde to panie dokonaly wszystkich najwazniejszych odkryc naukowych, ale badzmy powazni...
Tym się właśnie różnimy. Ty ideę równości ludzi bez względu na płeć , rasę , religię i orientację seksualną nazywasz "lewackimi bzdurami" , feminizmem itp.. a ja nazywam to jedynie lub aż CZŁOWIECZEŃSTWEM.

Twoje poglądy to nie Twoja wina gdyż tak zostałeś wychowany jednak brak chęci rewizji swojej postawy to już Ciebie obciąża. I skończ z tym tekstem że się ośmieszam gdyż jedynym żałosnym osobnikiem w tej dyskusji jesteś Ty.
Wlasnie, sam to przyznales - IDEA! To nie zadne odwzorowanie rzeczywistosci, a zwykla mrzonka, utopia. Ty i Tobie podobni ubzduraliscie sobie, ze wszyscy sa rowni, bo to takie piekne. Ale te Wasze teorie nie trzymaja sie w ogole kupy. Roznice miedzy plciami czy rasami wystepuja i byly wielokrotnie udowadniane naukowo (np. bali wcale nie sa najinteligentniejsza rasa!). Ale co z tego, jak dzisiaj nawet za przedstawienie danych statystycznych mozna zostac ogloszonym rasista i wywalonym z pracy.
Piszesz w kolko o "szowinizmie", a zastanowiles sie kiedykolwiek dlaczego to faceci rzadza swiatem? Jezeli kobiety nie roznia sie fizycznie i mentalnie od facetow, to dlaczego ani jedna cywilizacja w historii ludzkosci nie zostala zbudowana i rzadzona przez kobiety? To naprawde takie trudne do ogarniecia?
Tak wiec podtrzymuje swoje zdania - osmieszasz sie w sposob doskonaly.

Awatar użytkownika
NigdySięNiePoddawaj

Post autor: NigdySięNiePoddawaj » 9 gru 2016, o 17:08

"Projekt zakłada likwidację wszystkich obecnie obowiązujących podatków i składek obciążających pracę. Zniknąć miałyby więc PIT, ZUS, składka zdrowotna czy ta na Fundusz Pracy. Zamiast tego Zespół postuluje wprowadzenie jednego podatku od funduszu płac na poziomie 25 proc.

Jak miałoby to wyglądać? Każdy pracujący płaciłby tylko ten jeden podatek. Nie byłoby też żadnego zróżnicowania ze względu na wysokość zarobków czy rodzaj umowy. Osoba na etacie czy zleceniu, zarabiająca 2 tys. zł czy 100 tys. zł, płaciłaby 25 proc. od swojej pensji.

(...)Zmiany dotknąć miałyby także podatek VAT. Zespół jest za likwidacją kilku obecnie obowiązujących stawek. Zamiast nich wprowadzono by jedną stawkę w wysokości 16,25 proc."

http://m.money.pl/wiadomosci/artykul/pi ... 08462.html
ZIWPJB

nunez

Post autor: nunez » 11 gru 2016, o 02:11

Zacytowałeś tylko dobre zmiany (choć co do jednej mam wątpliwości*), ale w artykule jest jedna która by to wszystko zaprzepaściła - podatek obrotowy. Po pierwsze jest nielegalny w UE (na szczęście). Po drugie - jest ogromnie szkodliwy bo wiele branż działa na niewielkiej zyskowności, bo nie opodatkowuje nie profity z pracy a samą pracę, bo eliminuje z rynku małych przedsiębiorców, po czwarte - hamuje inwestycje i spowalnia gospodarkę.

Co do VATu to ja bym jednak optował za dwiema stawkami 18% i 0% na żywność nieprzetworzoną tak żeby jednak lekko ulżyć najuboższym. To wciąż byłoby kosmiczne uproszczenie względem obecnego burdelu.

* Ta wątpliwość to sposób rozprowadzania składki emerytalnej. Obecnie jest to wyraźnie podzielone, składki się kumulują i na ich podstawie wylicza się emeryturę. Jeśli podatek obejmie fundusz pracy to skąd będzie wiadomo ile komu zapisać na koncie emerytalnym? Podatek ma być też mniejszy niż obecne obciążenia czyli co - mniejsza składka? Mniejsza składka to niższa emerytura. Czy też szykuje się rewolucja z jakąś podstawową emeryturą dla każdego?

ODPOWIEDZ