72 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Dział w którym znajdziesz informacje na temat obchodów, uroczystości, itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Patriotyczna Jagiellonia
Posty: 188
Rejestracja: 28 wrz 2014, o 22:38

72 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Post autor: Patriotyczna Jagiellonia » 24 lip 2016, o 08:20

1 sierpnia (poniedziałek) obchodzić będziemy 72 rocznice wybuchu Powstania Warszawskiego. Kibice Jagiellonii uczestniczyć będą w uroczystościach związanych z tym historycznym wydarzeniem.
O godzinie 16:00 udamy się na Marsz Powstania Warszawskiego, który organizuje ONR. Po wysłuchaniu przemówień pod kościołem św. Rocha przejdziemy ulicami miasta pod pomnik Armii Krajowej. Tam o 17:00 odbędą się oficjalne miejskie obchody w których udział będą brali również kombatanci.
Nie namawiamy, nie zachęcamy i nie prowadzimy szczególnej mobilizacji ponieważ obecność na tych wydarzeniach to sprawa oczywista dla każdego prawdziwego patrioty!https://www.facebook.com/events/534268580113737/

Awatar użytkownika
Patriotyczna Jagiellonia
Posty: 188
Rejestracja: 28 wrz 2014, o 22:38

Re: 72 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Post autor: Patriotyczna Jagiellonia » 31 lip 2016, o 10:54

Zbiórka kibiców Jagiellonii na obchody 72 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego o 15:45 przy sklepie Lewiatan na placu Niepodległości . Weźmiemy udział w wydarzeniu organizowanym przez ONR, a następnie udamy się na miejskie uroczystości przy pomniku Armii Krajowej na ul.Kilińskiego . Mile widziane barwy jagiellońskie i narodowe!

Obrazek

Awatar użytkownika
Patriotyczna Jagiellonia
Posty: 188
Rejestracja: 28 wrz 2014, o 22:38

Re: 72 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Post autor: Patriotyczna Jagiellonia » 1 sie 2016, o 19:26

Obrazek

Kilkadziesiąt kibiców Jagiellonii Białystok uczestniczyło dzisiaj w obchodach związanych z 72 rocznicą Powstania Warszawskiego. Najpierw o 16:00 byliśmy obecni pod kościołem św. Rocha gdzie swoje wydarzenie organizował Obóz Narodowo Radykalny. Niestety akcja ograniczyła się do kilku przemówień ponieważ władze miasta i policja nie wydały pozwolenia na przemarsz pod pomnik Armii Krajowej gdzie kilka minut przed 17:00 rozpoczynać się miały oficjalne miejskie obchody. Mimo to uczestnicy pikiety udali się w małych niezorganizowanych grupkach na uroczystości. Kibice Jagiellonii również wybrali się na ul. Kilińskiego i podobnie jak na ul. św. Rocha zaprezentowany został transparent "Jagiellonia Pamięta 01.08.1944".

mateusz.
Posty: 7
Rejestracja: 1 paź 2014, o 11:21

Re: 72 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Post autor: mateusz. » 1 sie 2016, o 22:28

Krótka relacja organizatorów (ONR), w której mowa dlaczego nie doszło do przemarszu

Niestety dzisiejszy marsz organizowany przez naszą ekipę nie odbył się. Zgromadzenie miało formę pikiety, ponieważ władze miasta i policja nie wydały pozwolenia na marsz. Najpierw twierdzili, że nie możemy iść przy Katedrze, ponieważ tam swoją akcje robiła młodzież wszechpolska. Gdy wyjaśniliśmy im, że wszechpolacy przełożą swoje zgromadzenie, urzędnicy zaczęli nas prosić, żeby finał marszu był co najmniej na wysokości Katedry. Argumentowali to tym, że nie możemy płynnie włączyć się do oficjalnych obchodów i koniec marszu musi być dalej. Następnie kombinowali, że nie możemy iść ulicą tylko chodnikiem a ostatecznie zorientowali się, że organizator naszego zgromadzenia złożył zawiadomienie o zgromadzeniu w trybie uproszczonym. Konsekwencja była taka, że odmówiono nam marszu, ponieważ według nich zawiadomienie musi być w trybie normalnym. Jest to dziwne ponieważ wszystkie dotychczasowe nasze manifestacje były zgłaszane w trybie uproszczonym (rocznica, antyimigrancki itd.). Podsumowując urzędnicy kombinowali, kombinowali aż wykombinowali, z której strony nas "ugryźć". Prezydent nie chciał nas na swoich obchodach, ale mimo wszystko podzieleni na małe grupki udaliśmy się tam i złożyliśmy kwiaty pod pomnikiem Armii Krajowej. To smutne, że policja i urząd miasta utrudnia nam świętowanie Powstania Warszawskiego. W innych miastach manifestacje odbyły się normalnie, kibice lokalnych drużyn odpalali race w godzinę "W" i nikt na siłę nie szukał problemów. U nas na chwile obecną jest to niestety niemożliwe.

ODPOWIEDZ