Kontuzje

Dyskusje na temat meczów Jagiellonii, transferów, spraw około klubowych.
Kamil_BKS

Re: Kontuzje

Post autor: Kamil_BKS » 11 lut 2019, o 20:15

mistrzek22 pisze:
10 lut 2019, o 16:50
Jak ma sie zdrowie Imaza? Da rade zagrać z Wisłą Płock?
NA Gornik Zabrze u siebie powinien byc gotowy, wrzucanie go wczesniej nie ma sensu bo ta kontuzje leczy juz ktorys raz

danielJaga

Post autor: danielJaga » 11 lut 2019, o 20:26

sterog pisze:
10 lut 2019, o 16:23
Czy klub jest ubezpieczony na takie przypadki? Piłkarza nie będzie na boisku prawie rok a pensje trzeba płacić! To powinien być standard, że zobowiazana przejmuje ubezpieczyciel a zwolnione środki można wykorzystać na nowy kontrakt.
No, ale wiesz, że takie ubezpieczenie nie jest tanie? To nie jest opłacalne, przecież ubezpieczyciel zarabia na tym.

Euzejag

Post autor: Euzejag » 11 lut 2019, o 20:49

danielJaga pisze:
11 lut 2019, o 20:26
sterog pisze:
10 lut 2019, o 16:23
Czy klub jest ubezpieczony na takie przypadki? Piłkarza nie będzie na boisku prawie rok a pensje trzeba płacić! To powinien być standard, że zobowiazana przejmuje ubezpieczyciel a zwolnione środki można wykorzystać na nowy kontrakt.
No, ale wiesz, że takie ubezpieczenie nie jest tanie? To nie jest opłacalne, przecież ubezpieczyciel zarabia na tym.
Polisa powinna zawierać zasady i dotyczyć tylko długoterminowych kontuzji a także tych kończących karierę!
Ciekawy przypadek z tym biednym Argentyńczykiem za którego zapłacono a już więcej nie zagra. To oczywiście zupełnie inna para "kaloszy"

niebo

Post autor: niebo » 11 lut 2019, o 21:55

Przypadkiem po 30 dniach zwolnienia lekarskiego pensji zawodnika nie wypłaca Zus?

ramzess

Post autor: ramzess » 11 lut 2019, o 22:05

Na UoP tak, ale czy piłkarze maja UoP?

kolejny

Post autor: kolejny » 11 lut 2019, o 22:06

Nie mają, także lipa. Jedynie im Zus może zasiłek chorobowy wypłacić, który raczej na waciki może nie wystarczyć

kamil23r

Post autor: kamil23r » 12 lut 2019, o 06:14

Piłkarze nie mają umowy o pracę, zazwyczaj maja własną działalność. Skoro są na własnej działalności to powinni mieć tzw ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, znajomy jeździ na tirach też jest na jednoosobowej działalności i ma takie coś, nie jest to przesadnie drogie, takie ubezpieczenie to około 5-7 tys w skali roku

boraseq

Post autor: boraseq » 12 lut 2019, o 11:49

Ludzie, klub płaci normalnie co miesiąc jakby grał..... Gdyby zrobił choć raz inaczej, że zawodnik po kontuzji zostaje pół roku bez kasy albo z mocno obciętym wynagrodzeniem, to nikt by nie przyszedł do Białegostoku grać. Takie wieści szybko by się rozeszły w piłkarskim towarzystwie...

danielJaga

Post autor: danielJaga » 12 lut 2019, o 20:03

Po pierwsze jeżeli ktoś uważa, że ubezpieczenie od kontuzji zawodnika jest tak samo drogie jak dla kierowcy TIR-a, to niech przestanie tak uważać. Po drugie to się zdarza i nie ma sensu bawić się w takie rzeczy. Nie jest to opłacalne dla klubu. W dłuższym terminie klub (czy zawodnik) więcej zapłaci składek niż dostanie odszkodowań, to oczywiste. A jeden kontrakt to nie powód żeby się ubezpieczać. Równie dobrze można kupić jakiegoś Rajalakso i na to samo wychodzi.

R.afał

Post autor: R.afał » 12 lut 2019, o 20:45

danielJaga pisze:
12 lut 2019, o 20:03
Po pierwsze jeżeli ktoś uważa, że ubezpieczenie od kontuzji zawodnika jest tak samo drogie jak dla kierowcy TIR-a, to niech przestanie tak uważać. Po drugie to się zdarza i nie ma sensu bawić się w takie rzeczy. Nie jest to opłacalne dla klubu. W dłuższym terminie klub (czy zawodnik) więcej zapłaci składek niż dostanie odszkodowań, to oczywiste.
To dotyczy każdego ubezpieczenia, na tym polega ten biznes. Może jednej osobie się uda, ale ogólnie suma składek ma być wyższa niż wypłat. A raczej wypłat połączonych z kosztami propagandy, bo przekonanie ludzi że wpłacanie grupowo więcej pieniędzy niż sumarycznie dostaną później jednostki wymaga sporych środków. Niby banał, ale warty przypominania, bo jak słyszę że trzeba się ubezpieczyć i tyle, to od razu widać że nie jest to argument racjonalny, tylko powtarzanie zasłyszanych mądrości. Ja polecam każdemu kalkulator, bo to wszystko nie oznacza że nie należy się ubezpieczać (są czynniki powodujące że czasem warto, chociażby niemożność zgromadzenia samemu środków rezerwowych przed wystąpieniem ryzyka typu uszkodzenie samochodu czy spalenie domu), ale wszystko musi być policzone - w tym wypadku jak często zdarzają się kontuzje, ile to kosztuje itp., nie na zasadzie takiej jak działają ubezpieczyciele różnego typu i w jakim tonie jest wpis początkujący tę dyskusję, czyli cimoszewiczowe "rozsądni ludzie się ubezpieczają i już!".

danielJaga

Post autor: danielJaga » 12 lut 2019, o 22:43

R.afał pisze:
12 lut 2019, o 20:45
danielJaga pisze:
12 lut 2019, o 20:03
Po pierwsze jeżeli ktoś uważa, że ubezpieczenie od kontuzji zawodnika jest tak samo drogie jak dla kierowcy TIR-a, to niech przestanie tak uważać. Po drugie to się zdarza i nie ma sensu bawić się w takie rzeczy. Nie jest to opłacalne dla klubu. W dłuższym terminie klub (czy zawodnik) więcej zapłaci składek niż dostanie odszkodowań, to oczywiste.
To dotyczy każdego ubezpieczenia, na tym polega ten biznes. Może jednej osobie się uda, ale ogólnie suma składek ma być wyższa niż wypłat. A raczej wypłat połączonych z kosztami propagandy, bo przekonanie ludzi że wpłacanie grupowo więcej pieniędzy niż sumarycznie dostaną później jednostki wymaga sporych środków. Niby banał, ale warty przypominania, bo jak słyszę że trzeba się ubezpieczyć i tyle, to od razu widać że nie jest to argument racjonalny, tylko powtarzanie zasłyszanych mądrości. Ja polecam każdemu kalkulator, bo to wszystko nie oznacza że nie należy się ubezpieczać (są czynniki powodujące że czasem warto, chociażby niemożność zgromadzenia samemu środków rezerwowych przed wystąpieniem ryzyka typu uszkodzenie samochodu czy spalenie domu), ale wszystko musi być policzone - w tym wypadku jak często zdarzają się kontuzje, ile to kosztuje itp., nie na zasadzie takiej jak działają ubezpieczyciele różnego typu i w jakim tonie jest wpis początkujący tę dyskusję, czyli cimoszewiczowe "rozsądni ludzie się ubezpieczają i już!".
No dokładnie. W życiu prywatnym opłaca się ubezpieczyć od spalenia domu, ale nie od zgubienia walizki. Pójdziesz sobie kupisz drugą. A niektórzy myślą, że ubezpieczenie to jest genialny biznes trzeba każdy kawałek murawy ubezpieczyć, bo jak piłkarz nadepnie to dostaniemy odszkodowanie.

kamil23r

Post autor: kamil23r » 13 lut 2019, o 06:41

Właśnie o to chodzi ze trzeba policzyć opłacalność takiego ubezpieczenia, zawody medyczne, zawodowi kierowcy maja coś takie jak ubezpiecznie OC i nie chodzi mi tu o samochód dlatego bo w przypadku wystąpienia jakiejś szkody pokrywa ją ubezpieczyciel, każdy kto posiada jakąś wartościowa nieruchomośc powinien ją ubezpieczyć bo wiadomo że każdy rozsądny człowiek ubezpieczy dom, mieszkanie natomiast nikt nie będzie ubezpieczal jakiejś rozlatujacej się szopy czy garażu blaszaka bo to się mija z celem. Tak samo uważam że każdy kto pracuje na zasadzie jednoosobowej działalności gospodarczej powinien się ubezpieczyc od NNW bo za chorobowe z Zusu to skromnie żyjąc może udałoby się przeżyć z max tydzień. BTW wiecie że np gracze NBA nie mogą wystąpić w żadnym meczu poza liga dotyczy to też MŚ czy Eurobasketu, dopóki ktoś nie wykupi im baaardzo drogiego ubezpieczenia, kiedyś przez takie sytuacje Grotat nie mógł zagrać w Reprezentacji Polski

Awatar użytkownika
Astro Bo(J)

Post autor: Astro Bo(J) » 13 lut 2019, o 09:26

A mnie boli coś innego przy tej okazji i ktoś powinien szybko szepnąć słówko "dla" Trenera.
W żadnej wypowiedzi po meczu nie odnotowałem jakiegokolwiek żalu z powodu kontuzji Mile.
Fakt, że przejście obok tego zdarzenia do porządku dziennego przez sztab, a nawet te Wasze gówno warte rozważania o finansach na pewno nie pomagają psychice samego piłkarza w tym trudnym dla niego momencie. Swoją drogą mam nadzieję, że ma zapewnioną opiekę psychologa, a nie tylko operacja i rehabilitacja fizyczna.
Jednak jeszcze bardziej ważnym jest w aspekcie przyszłych meczów to uwrazliwienie środowiska piłkarskiego (głównie sędziowskiego), że Jaga przed chwilą została bardzo skrzywdzona, a błędne decyzje sędziowskie odbijają się na zdrowiu Naszych piłkarzy.
Miałem nic nie pisać, ale po przeczytaniu na weszlo ostatniej nie wydrukowanej tabeli utwierdziłem się jeszcze bardziej.
Za weszlo.com
. I jeszcze jedna poprawka – choć tu już chodzi o pierdołę w meczu, który był rozstrzygnięty. Niemniej w naszym przekonaniu Jagiellonii w Legnicy należał się rzut karny za faul na Savkoviciu (opłakanym w skutkach dla samego piłkarza, który w tym sezonie już nie pogra). Obrońca owszem zagrywa piłkę, ale równocześnie demoluje rywala. Sytuacja analogiczna do przewinienia Jakuba Błaszczykowskiego w meczu Ligi Narodów z Włochami. Dopisujemy Jadze gola, uzupełniamy rubrykę „pomógł/zaszkodził” i życzymy Savkoviciowi szybkiej rehabilitacji.
Tym bardziej że żadko Naszą krzywdę widzi ktoś w kraju.
O Jagiellonio maaaa

R.afał

Post autor: R.afał » 13 lut 2019, o 09:32

Astro Bo(J) pisze:
13 lut 2019, o 09:26
A mnie boli coś innego przy tej okazji i ktoś powinien szybko szepnąć słówko "dla" Trenera.
W żadnej wypowiedzi po meczu nie odnotowałem jakiegokolwiek żalu z powodu kontuzji Mile.
Nawet nie chiało ci się konferencji prasowej obejrzeć, a oceniasz trenera... Właściwie, skoro nie widziałeś konferencji, to może nie widziałeś żadnej wypowiedzi trenera po meczu? To tłumaczyłoby te absurdalne słowa.

Pabalo

Post autor: Pabalo » 13 lut 2019, o 09:38

Wypowiedź Trenera po meczu - "Z jednej strony jesteśmy zadowoleni, a z drugiej na pewno smuci nas kontuzja, bo Mile bardzo ciężko pracował w okresie przygotowawczym. Praktycznie dopiero dzisiaj rano podjąłem decyzję kogo wystawić, bo cały czas ważyły się losy tej rywalizacji z Martinem. Naprawdę jest mi przykro, że chłopak który tak ciężko pracował złapał kontuzję. Trzeba wierzyć, że jak najszybciej wróci do zdrowia, ale obawiam się, że ta przerwa nie będzie krótka.
I tyle w temacie - to tylko przykład. Myślę, że wsparcie ma, opiekę taką jaką potrzebuje. Sam przechodziłem wielomiesięczną rehabilitację po kontuzji kolana i pomijając walkę o powrót do formy fizycznej rzeczywiście bardzo mi siadła psychika. Przenosząc to na grunt zawodowca - tym bardziej jest to obciążające myślenie, ale jestem pewien, że Jaga co może to zrobi. Wprawdzie nie jestem ultrasem, nie wiem czy coś jest omawiane, ale pomysł np. transparentu dla Mile byłby fajny. I coś chętnie w tej intencji wrzucę do puszki.

Awatar użytkownika
Astro Bo(J)

Post autor: Astro Bo(J) » 13 lut 2019, o 11:55

R.afał pisze:
13 lut 2019, o 09:32
Astro Bo(J) pisze:
13 lut 2019, o 09:26
Nawet nie chiało ci się konferencji prasowej obejrzeć, a oceniasz trenera... Właściwie, skoro nie widziałeś konferencji, to może nie widziałeś żadnej wypowiedzi trenera po meczu? To tłumaczyłoby te absurdalne słowa.
Nikogo nie atakuję, ani nie wystawiam oceny, ale sugeruję pewien detal, bo jak wiadomo "chodzi o detale". Przeciwnie mam dużo szacunku do Trenera, ale nikt nie jest taką alfą i omegą jak R.afal, więc i przez to łatwiej im wyłapywać i zaakceptować dobre i celne rady na przyszłość.
W lidze ekstra plus była szansa trafić sensownie do większego grona. Analizy po meczowe zrobione, temat przedyskutowany. Faul był? Był! Tragiczny w skutkach? Tragiczny! Janka Pawłowskiego przypadek pamiętacie?
A później gramy mecz, gdzie katują Nam piłkarzy, a sędzia dalej milczy! Na koniec pkt, dwa brakuje, stara śpiewka, ale mnie nie znieczula.
Ps.: też chcę wierzyć, że taka profesjonalna opieka psychologa sportowego jest zapewniona, ale czy jest to nie wiem, a nawet śmiem wątpić...
O Jagiellonio maaaa

Tomi0871

Post autor: Tomi0871 » 14 lut 2019, o 17:43

Redaktor Wołosik pisze o urazie stopy u Arviego. Mam nadzieję, że wyścig z czasem się powiedzie i zagra w sobotę. Biorąc pod uwagę kontuzje Savkovica i Imaza na papierze z przodu to za dobrze nie wygląda. Trzeba będzie liczyć na stałe fragmenty gry.

Gierej

Post autor: Gierej » 31 mar 2019, o 22:33

Jest już jakieś info na temat zdrowia Scepovicia?

Awatar użytkownika
AndreasKuettel

Post autor: AndreasKuettel » 31 mar 2019, o 22:41

Gierej pisze:
31 mar 2019, o 22:33
Jest już jakieś info na temat zdrowia Scepovicia?
Poszły więzadła krzyżowe. Bardzo długa przerwa przed nim, teraz pozostaje decyzja władz czy przedłużymy z nim kontrakt do momentu aż będzie mógł się "wylizać", bo trochę tak słabo byłoby zostawiać zawodnika w środku pauzy.

an

Post autor: an » 31 mar 2019, o 22:45

Poszły więzadła krzyżowe. Bardzo długa przerwa przed nim, teraz pozostaje decyzja władz czy przedłużymy z nim kontrakt do momentu aż będzie mógł się "wylizać", bo trochę tak słabo byłoby zostawiać zawodnika w środku pauzy.
Żal zawodnika. Trzeba życzyć szybkiego powrotu do zdrowia!

ODPOWIEDZ