Spekulacje transferowe

Dyskusje na temat meczów Jagiellonii, transferów, spraw około klubowych.
Ugibugi

Re: Spekulacje transferowe

Post autor: Ugibugi » 16 sty 2020, o 00:08

Kris. pisze:
15 sty 2020, o 23:19
anglik pisze:
15 sty 2020, o 22:42
Kris. pisze:
15 sty 2020, o 22:24

Twoim zdaniem Sandomierski jest najlepszym bramkarzem Jagiellonii?
Wskaż lepszego proszę.
Moim zdaniem jest tak samo beznadziejny jak Węglarz. Chociaż jeśli miałbym wybrać z tej dwójki to wolę Węglarza. Pamiętam jak Sandomierski bronił kiedyś, jeszcze zanim wyjechał do Belgii, i w jego przypadku do straszny zjazd. Ja nie przypominam sobie żeby jakiś zawodowy piłkarz tak strasznie zatracił swoje umiejętności. Osobiście uważam, że powinien zostać w klubie jako trzeci bramkarz, ale na pewno nie pierwszy.
Zarówno Węglarz jak i Sandomierski są lepsi niż to co pokazali w rundzie jesiennej. U nas niestety większa część zespołu zamiast się rozwijać to stanęła w miejscu, albo zaczęła się cofać (nie chcę wskazywać nazwisk). Patrzę z dużym niepokojem na rundę wiosenną. W ogólnej perspektywie osłabiamy się z roku na rok.
P.s.
Mam wrażanie, że tak wygląda u nas obecnie polityka transferowa:
Obrazek

jagaartur

Post autor: jagaartur » 16 sty 2020, o 08:28

W tamtym roku pewnie kolega skakał do góry po transferach Imaza,Arsenić, Kadlec, Kostal. Transfery jak do tej pory były niezłe, przynajmniej na papierze. W tym roku chyba bardziej idziemy na chybił trafił. Bierzemy bramkarza na wypożyczenie bez możliwości kupna. Tak do tej pory nie było, to nie w modzie naszego prezesa . Czy nie lepiej wziąć dobrego jednego Polaka niż wagon Serbów itp. Mam nadzieję że jeszcze zrobimy przynajmniej jeden bardzo dobry transfer.

unimilam

Post autor: unimilam » 16 sty 2020, o 09:10

Ciekaw jestem jak odejście Grześka ma się do zasady że obcokrajowiec musi być dużo lepszy żeby grać zamiast Polaka. Czyżby sprowadzili prawdziwego kota? Swoją drogą polityka klubu jest bardzo niespójna. Z jednej strony budowa bazy, inwestowanie w akademię, kasa od miasta za reprezentowanie regionu(po odejściu Grześka jest szansa żeby w 11 wychodził ktoś z Podlasia?), a z drugiej odpalanie bez żalu wychowanków, jakieś absurdalne hurtowe zaciągi z Bałkanów(era Cetcovica się przypomina) no i mnie osobiście smuci że poza Grzybem po zakończeniu kariery nie ostał się żaden zawodnik który w ekstraklasie coś znaczył.

Kate

Post autor: Kate » 16 sty 2020, o 09:41

Grzesiek Sandomierski ma swoje wady, o których wszyscy doskonale wiedzą. Jest dobrym ligowym bramkarzem, który od czasu do czasu daje coś ekstra. Przykład: mecz z Legią z ubiegłego sezonu. Ponadto, jest Białostoczaninem i Polakiem. A podobno mieliśmy spolszczyć szatnię? Za chwilę pozbędą się Bartka Kwietnia, Kuby Wójcickiego czy Tarasa i będziemy grać 10 Bałkańcami + młodzieżowiec, bo tak nakazują przepisy. Brawo! Po raz kolejny z gabinetów klubowych wylewa się gnój. Czyżby przesądziła opinia niezrównanego trenera Pawła Primela?

piotrekbks1

Post autor: piotrekbks1 » 16 sty 2020, o 10:06

Podobno gdy Jagiellonia kontraktuje zagranicznego zawodnika to cena złomu na okolicznych szrotach drastycznie spada. Coś w tym jest i mimo, że jakoś ruch z wypożyczeniem bramkarza można rozumieć, bo za te pół roku można będzie już spróbować postawić na Maliszewskiego o tyle jeśli podpiszą kontrakt z Białorusinem nie widząc go nigdy w grze to brak słów po prostu.

anglik

Post autor: anglik » 16 sty 2020, o 10:21

Po bramkarzu teraz czas za zakontraktowanie następnego zagranicznego asa. Wiem, że nie można oceniać wartości zawodnika na tym etapie ale po prostu ręce opadają jak się patrzy na te nazwiska. Serio, wolałbym zdecydowanie kogoś z CLJ niż ten tabun piłkarzy wciskany nam przez menadżerów. W taki sposób klub chce ściągnąć ludzi na stadion?

Awatar użytkownika
Powstaniec

Post autor: Powstaniec » 16 sty 2020, o 11:03

Poowoli to przypomina polityke transferowa Korony

Pepe2011

Post autor: Pepe2011 » 16 sty 2020, o 11:19

Jest takie przysłowie - "kropla drąży skałę".
Pisałem kawał czasu temu za co byłem banowany że transfery do Jagi są słabiutkie że przysłowiowy nos prezesa dopadł chroniczny katar inaczej mówiąc jest to taka amatorka.
Zauważyłem po obecnych wpisach ze powoli ten stan rzeczy inni forumowicze zauważyli.
Czy mam z tego satysfakcję - raczej wątpliwą z dużą nutą goryczy.

Jaga71

Post autor: Jaga71 » 16 sty 2020, o 11:53

Spokojnie to tylko awaria ,Czarek jeszcze Was zaskoczy.Mam nadzieję 😜

firebirderek

Post autor: firebirderek » 16 sty 2020, o 12:20

Kate pisze:
16 sty 2020, o 09:41
Grzesiek Sandomierski ma swoje wady, o których wszyscy doskonale wiedzą. Jest dobrym ligowym bramkarzem, który od czasu do czasu daje coś ekstra............
nie znam Grześka osobiście ale oglądam większość odcinków klubowej TV i od razu widać jedną rzecz: pomimo tylu lat na karku nasz Grzesiek cały czas ma mentalność typowego GIMBUSA.Widać to w jego każdej wypowiedzi
to jest jego najwiekszy problem i dlatego przej####ł swój talent

bondek5

Post autor: bondek5 » 16 sty 2020, o 12:24

Gdyby nie przepis o młodzieżowcu (wymuszony, dzięki Bogu) to nie byłoby Klimali, Bidy, a byliby następni obcokrajowcy. Dzięki pezepisowi jakoś się udało, mało brakowało, aby Jaga było drugą Arką. Do czego to zmierza.... Czuję że jak Gary pójdzie w prezesurę w PZPN to jebnie, że ooooo

Awatar użytkownika
matibks

Post autor: matibks » 16 sty 2020, o 12:25

Jaga71 pisze:
16 sty 2020, o 11:53
Spokojnie to tylko awaria ,Czarek jeszcze Was zaskoczy.Mam nadzieję 😜
Co pól roku nas zaskakuje aż głowa boli. Moze czas zeby zatrudnic kogos kto ma o tym pojecie a nie ze w Jadze sa tylko ci co dali sie zlapac w siatke bo byli za slabi zeby spierdolic.
Pare lat wstecz to CK nos wystarczyl ale teraz wszystko poszlo do przodu I oczykiwania kibicow tez sa inne .

Adam
Ostrzeżenia: 1

Post autor: Adam » 16 sty 2020, o 12:30

ta informacja zamyka temat Starzyńskiego

Filip Starzyński podpisał nowy, 3-letni kontrakt z Zagłębiem Lubin. W skali klubu rekordowa umowa.

Awatar użytkownika
AndreasKuettel

Post autor: AndreasKuettel » 16 sty 2020, o 12:54

Dajcie pracować trenerowi. Wcześniej był Irek, został zwolniony za zbyt słabe wyniki, sam uznawał podium za cel, więc znał jakość. Poza tym nowi zawodnicy rozegrali kilka spotkań i oswoili się z nowym otoczeniem, więc teraz powinniśmy wierzyć w wizję trenera. Jego celem jest wyciągnięcie maxa z piłkarzy. Żadne rewolucje, zmiany narodowości nagle nie sprawią, że staniemy się mocni. Będą okazje na Polaków to ich kupimy.

Jacek0707

Post autor: Jacek0707 » 16 sty 2020, o 13:02

Faktem jest, że kilku chłopaków ma możliwości większe, niż pokazują tutaj. Gdyby ustabilizował się Camara, na normalny poziom wszedł Prikryl (na co liczę po przepracowaniu pełnego okresu), wzmocni sie fizycznie Bida, rokręci Horin (tak jak w sparingu latem), odlokuje Imaz i weźmie się w garść obrona - bo papiery ma jedne z lepszych w lidze, to po kilku sensownych transferach (które według mnie będą), bo dopiero odpalono okno trnaferowe, możemy zacząć szybko nadrabiać zaległe punkty. A nowy trener często działa motywująca, więc wiosnę widzę w pozytywnych barwach.

yak

Post autor: yak » 16 sty 2020, o 13:21

AndreasKuettel pisze:
yak pisze:
15 sty 2020, o 23:08
Wybronił mecz w Dzierżoniowie, Katowicach.

W Katowicach to my prawie nie wychodziliśmy z połowy Gieksy, a jak rozgrywaliśmy od bramki to Grzesiek wyłożył piłkę rywalowi na pustaka. Jak już oceniamy, to róbmy to sprawiedliwie.
Aż skrót obejrzałem i przyznaję rację, zmyliła mnie statystyka z 7 celnymi strzałami GKS.

Szejq

Post autor: Szejq » 16 sty 2020, o 13:30

Adam pisze:
16 sty 2020, o 12:30

Filip Starzyński podpisał nowy, 3-letni kontrakt z Zagłębiem Lubin. W skali klubu rekordowa umowa.
"pomocnik zacznie zarabiać ponad 100 tysięcy złotych brutto miesięcznie"

Awatar użytkownika
Drewno

Post autor: Drewno » 16 sty 2020, o 13:36

yak pisze:
16 sty 2020, o 13:21
AndreasKuettel pisze:
yak pisze:
15 sty 2020, o 23:08
Wybronił mecz w Dzierżoniowie, Katowicach.

W Katowicach to my prawie nie wychodziliśmy z połowy Gieksy, a jak rozgrywaliśmy od bramki to Grzesiek wyłożył piłkę rywalowi na pustaka. Jak już oceniamy, to róbmy to sprawiedliwie.
i
Aż skrót obejrzałem i przyznaję rację, zmyliła mnie statystyka z 7 celnymi strzałami GKS.
tacy z was są eksoerci
Nie powinniście pisać rzeczy o których nie wiecie, ale z wielką łatwością przychodzi pierdolenie bzdur

bambus

Post autor: bambus » 16 sty 2020, o 13:37

Szejq pisze:
16 sty 2020, o 13:30
Adam pisze:
16 sty 2020, o 12:30

"pomocnik zacznie zarabiać ponad 100 tysięcy złotych brutto miesięcznie"
Chyba ktoś w Zagłębiu upadł na głowę. Ja wiem, że w skali ekstraklasy to jest wyróżniający się pomocnik, ale bez przesady. Całe szczęście, że do nas nie trafił.

Kuba

Post autor: Kuba » 16 sty 2020, o 13:43

Myślę, że lepiej opłacać kontrakt 100 tys. złotych jednemu Starzyńskiemu, który nie schodzi poniżej pewnego poziomu niż płacić taką samą kwotę dwóm gagatkom z Bałkanów, którzy będą jedynie uzupełnieniem rezerw jak Santini itd.

ODPOWIEDZ