Co słychać u innych zespołów ekstraklasy?

Dyskusje na temat meczów Jagiellonii, transferów, spraw około klubowych.
Sagi

Re: Co słychać u innych zespołów ekstraklasy?

Post autor: Sagi » 11 lut 2019, o 13:40

Adam pisze:
11 lut 2019, o 09:43
Miejsce na styku podium? Mają 11 punktów przewagi nad czwartą Koroną.
I 9 punktów przewagi nad nami, ale mimo to nie uważam, żeby grali od nas lepszą piłkę.

Adam

Post autor: Adam » 11 lut 2019, o 15:10

Sagi pisze:
11 lut 2019, o 13:40
Adam pisze:
11 lut 2019, o 09:43
Miejsce na styku podium? Mają 11 punktów przewagi nad czwartą Koroną.
I 9 punktów przewagi nad nami, ale mimo to nie uważam, żeby grali od nas lepszą piłkę.
Oczywiście masz rację, w meczu z nami dwa razy też grali słabiej a jednak zdobyli 6 punktów, też liczę że w końcu ich fart musi się skończyć i już w następnej kolejce ugrają max remis.

Kamil_BKS

Post autor: Kamil_BKS » 11 lut 2019, o 20:18

Zobaczycie ze Lechia zaraz bedzie miala serie 3-4 meczow bez zwyciestwa, trzeba tylko punktowac zeby Legia nam nie odskoczyla.

Stokowiec kazda runde rewanzowa ma beznadziejna gdzie ma kryzys po ktorym jego glowa wisi na wlosku ;)

Ramze$

Post autor: Ramze$ » 12 lut 2019, o 08:55

Kamil_BKS pisze:
11 lut 2019, o 20:18

Stokowiec kazda runde rewanzowa ma beznadziejna gdzie ma kryzys po ktorym jego glowa wisi na wlosku ;)
Co za brednie
Sezon 13.14 na koniec roku 11 w momencie zwolnienia 11
Sezon 14/15 awans z Zagłębiem do Ekstraklasy
Sezon 15/16 na koniec roku 7 na koniec sezonu 3
Sezon 16/17 na koniec roku 9 na koniec sezonu 9
Sezon 17/18 nie dograł jesieni do końca

Awatar użytkownika
Kolombek

Post autor: Kolombek » 12 lut 2019, o 09:09

Trzeba powtarzać jak mantrę to co sami piłkarze mówią - Nie oglądać się na innych, tylko skupiać się na najbliższym meczu. Lechia ma swój sposób na zdobywanie punktów i co by o nim nie mówić jest na razie skuteczny.

jjagiellon

Post autor: jjagiellon » 12 lut 2019, o 10:23

Kolombek pisze:
12 lut 2019, o 09:09
Trzeba powtarzać jak mantrę to co sami piłkarze mówią - Nie oglądać się na innych, tylko skupiać się na najbliższym meczu. Lechia ma swój sposób na zdobywanie punktów i co by o nim nie mówić jest na razie skuteczny.
dokładnie, wszystko co powinno nas interesować, to każdy najbliższy mecz 8-)

kamil23r

Post autor: kamil23r » 12 lut 2019, o 10:55

Otóż to nie ma co oglądać się na innych, Legia, Lech Lecha oni wszyscy będą grali na pewno conajmniej raz między sobą, ktoś punkty pogubi na pewno, my musimy się skupić żebysmy tych punktów zgubili jak najmniej a najlepiej wcale

Wizjoner

Post autor: Wizjoner » 12 lut 2019, o 18:16

Może ostatni mecz tego nie pokazał, ale ja mam wrażenie, że teraz drużyny z niższych miejsc w lidze dodatkowo mobilizują się na Jagiellonię.

P.S
1. Co do Lecha ja jakoś nie widzę Nawałki w roli cudotwórcy. Ostatnie Euro nie było sukcesem, a porażką. Mieliśmy najmocniejszą kadrę od x lat, a graliśmy mega defensywnie. Zresztą to jakim specem jest Nawałka pokazały Mistrzostwa Świata w Rosji. Kolejną sprawą jest, to że co innego wybrać najlepszych a co innego pracować codziennie z zawodnikami.
2. Lechia - mają mega dużo szczęścia, a to w piłce jest potrzebne. Jestem zdania, że są głównym kandydatem do majstra. (Nie żebym nie wierzył w nasz zespół, ale nadgonić te punkty, które straciliśmy będzie bardzo ciężko).
3. Legia - jak dla mnie to i tak są za wysoko w lidze. W sumie mam nadzieję, że będą poza pierwszą trójką.
Recepta na uleczenie Ekstraklasy -> w wyjściowej jedenastce maksimum 4 obcokrajowców.

Awatar użytkownika
Hemik1920

Post autor: Hemik1920 » 12 lut 2019, o 18:20

O Wiśle to już nie da się słuchać, jakieś żale że zostali wygwizdani i że nie przywitano Kubusia :lol:
Obrałem jedną drogę - (J) - robię dla Ciebie wszystko co mogę !

jagger77

Post autor: jagger77 » 13 lut 2019, o 11:18

Żeby Lechię wyprzedzić, Lechia musi stracić 10 punktów. To jest dużo, bardzo dużo... tym bardziej że w tym czasie to my musimy te 10 więcej zdobyć. I tu pytanie do znawców: były już takie przypadki, żeby na tym etapie sezonu, zaatakować min z 3 miejsca, odrobić 10cio punktową stratę i zostać mistrzem?? Nie oglądam meczów Lechii, no może co 3-4 ale skróty już tak. Są na pewno poukładani taktycznie, nie panikują i wiedzą co chcą grać. Z każdym wygranym meczem, entuzjazm, wola walki i wiara w MP będzie większa. Takie walory miała pierwsza Jaga Probierza. Wolą walki, zaangażowaniem, wiarą nadrabiali brak doświadczenia. Tyle, że drużynie bez doświadczenia dużo łatwiej wpaść w kryzys, czesto wystarczą dwa słabsze mecze i wiara i entuzjazm znika. Wydaje mi się, że Lechię w kryzys może być dużo trudniej wpędzić, bo to doświadczona drużyna. Pożyjemy zobaczymy... poza tym jest jeszcze Legia i również całkiem spora strata do nich. Legia zazwyczaj ma tak że im bliżej końca sezonu tym jest skuteczniejsza... i niestety pół ekstraklasy ma zbyt wiele respektu do nich, dlatego nawet punktują grając padlinę. Mają też to coś w tym swoim DNA, że z każdej trudniej sytuacji wychodzą obronną ręką i sięgają po Mistrza. U nich nie ma tylko wiary w MP, oni po prostu są przekonani że mistrzami będą. Tak więc, moim zdaniem, obecne szanse Jagi na MP to jakieś może 10%? Walczyć oczywiście trzeba, każda reguła ma wyjątek. Kto wie może się fartnie.

jjagiellon

Post autor: jjagiellon » 13 lut 2019, o 11:46

jagger77 pisze:
13 lut 2019, o 11:18
(...) Mają też to coś w tym swoim DNA, że z każdej trudniej sytuacji wychodzą obronną ręką i sięgają po Mistrza. U nich nie ma tylko wiary w MP, oni po prostu są przekonani że mistrzami będą. (...)
ewentualnie zawsze siła wyższa może dopomóc kuleżance ze stolicy :D

kamil23r

Post autor: kamil23r » 13 lut 2019, o 12:40

do końca zostało 16 kolejek, do zdobycia 48 pkt strata 10 pkt w 16 meczach to nie duzo

Grost

Post autor: Grost » 13 lut 2019, o 12:50

3 pkt do odrobienia w bezpośrednim meczu - już w rundzie finałowej

piglet

Post autor: piglet » 13 lut 2019, o 13:58

Zależy, jak na to wszystko patrzeć. Z jednej strony, to o jakiej przewadze Lechii mi tu piszemy. Do nas maja 9 punktów, ale do legii już 3, czyli całe nic. Normalna przewaga, podobna w poprzednich sezonach. Można mówić, że maja znaczną przewagę, jeśli nad drugim miejscem mieliby 9 punktów. Niby Lechia ma tę przewagę psychologiczną, że może wygrać ligę, ale nie musi. Podobnie jak my 2 lata pod rząd. Czy to była przewaga? Presja jak się patrzy, presja przed historyczną szansą. Co kolejkę zmiana lidera, przewagi punktowej, liczenie na wpadki rywala, kryzys gry na zmianę Jagiellonii i Lecha, legii. Do tego pewni panowie niedługo zaczną pilnować legii, jakby za dobrze im się w Gdańsku wiodło, nie ma zmiłuj. W tym upatruję jeszcze szansy dla nas. Tracimy teraz stosunkowo dużo do lidera, możemy grać spokojnie. Jak będziemy dobrze punktować, wszystko będzie dobrze. Ktoś z góry straci jakieś punkty? Zawsze jakiś bonus, ale nie możemy zwariować. Akurat teraz nasz Klub moim zdaniem tej presji z ostatnich dwóch lat nie ma. Mają ją ci nad nami, oczywiście legia mniejszą, bo jest pilnowana 8-) Do tego wydaje mi się, że konkretna walka o mistrzostwo dla nas będzie się toczyła w kolejnym sezonie, na stulecie. Zdaje mi się, że piłkarze o tym już wiedzą. Teraz mogą skupiać się spokojnie na każdym kolejnym meczu mając do tego kolejny bonus, czynny udział w pucharze Polski. Drugie miejsce z Probierzem- szansa zaistniała w trakcie sezonu, nikt nie mówił, że cel to mistrz. Pierwszy sezon Mamrota, wielka niewiadoma, znów piękny wynik, ale też gadka o mistrzostwie pojawiła się już w trakcie grania ligi. Ten sezon, zostali wszyscy z poprzedniego sezonu, gramy o mistrza, runda jesienna do końca nie była udana. Wymiana wielu graczy, trzon został. Zobaczymy w tej rundzie jak wyjdzie. Chyba robione są podwaliny pod zespól już na kolejny sezon. Tak to widzę.

Awatar użytkownika
Drewno

Post autor: Drewno » 13 lut 2019, o 16:08

Kolombek pisze:
12 lut 2019, o 09:09
Piłkarze są od grania i oni powinni skupiać się tylko na meczu, my jesteśmy kibicami i możemy prowadzić dyskusję na jaki temat chcemy, bo to nie wpływa na wyniki Jagiellonii.

kamil23r

Post autor: kamil23r » 13 lut 2019, o 20:01

Ja myślę że należałoby bardziej skupić się na PP, wystarczy wygrać 3 mecze i tam wszystko zależy od nas

Ramze$

Post autor: Ramze$ » 14 lut 2019, o 08:51

jagger77 pisze:
13 lut 2019, o 11:18
Żeby Lechię wyprzedzić, Lechia musi stracić 10 punktów. To jest dużo, bardzo dużo... tym bardziej że w tym czasie to my musimy te 10 więcej zdobyć. I tu pytanie do znawców: były już takie przypadki, żeby na tym etapie sezonu, zaatakować min z 3 miejsca, odrobić 10cio punktową stratę i zostać mistrzem??
W ubiegłym sezonie po 26 kolejkach byliśmy liderem i mieliśmy 8 punktów przewagi nad czwartym Lechem. Po 30 kolejkach Lech był pierwszy i miał punkt przewagi nad nami.
Tyle w temacie.

old_generation

Post autor: old_generation » 14 lut 2019, o 09:27

Cieszy mnie optymizm kibiców i liczenie punktów potrzebnych do mistrzostwa.
Ja patrzę w dół i widzę ostrą walkę niezłych zespołów o pierwsza ósemkę, a kalendarz mamy nienajlepszy.

Adam

Post autor: Adam » 14 lut 2019, o 11:19

Twój pesymizm chyba jest gorszy od huraoptymiznu niektórych. 42 punkty dadzą ósemkę. Brakuje nam 6 punktów.

R.afał

Post autor: R.afał » 14 lut 2019, o 11:37

old_generation pisze:
14 lut 2019, o 09:27
Cieszy mnie optymizm kibiców i liczenie punktów potrzebnych do mistrzostwa.
Ja patrzę w dół i widzę ostrą walkę niezłych zespołów o pierwsza ósemkę, a kalendarz mamy nienajlepszy.
Opcje są dwie - słabo liczysz lub uważasz, że zawodnicy mogą się nagle stać najgorszą drużyną w lidze, bo to własnie by się musiało wydarzyć, żebysmy nie awansowali do ósemki. W jednym i drugim wypadku nie widzę potrzeby dzielenia się tym na forum.

ODPOWIEDZ