Co słychać u innych zespołów ekstraklasy?

Dyskusje na temat meczów Jagiellonii, transferów, spraw około klubowych.
griffin

Re: Co słychać u innych zespołów ekstraklasy?

Post autor: griffin » 14 lut 2019, o 11:53

Ramze$ pisze:
14 lut 2019, o 08:51
jagger77 pisze:
13 lut 2019, o 11:18
Żeby Lechię wyprzedzić, Lechia musi stracić 10 punktów. To jest dużo, bardzo dużo... tym bardziej że w tym czasie to my musimy te 10 więcej zdobyć. I tu pytanie do znawców: były już takie przypadki, żeby na tym etapie sezonu, zaatakować min z 3 miejsca, odrobić 10cio punktową stratę i zostać mistrzem??
W ubiegłym sezonie po 26 kolejkach byliśmy liderem i mieliśmy 8 punktów przewagi nad czwartym Lechem. Po 30 kolejkach Lech był pierwszy i miał punkt przewagi nad nami.
Tyle w temacie.
Właśnie do przerwy meczu z Lechem prowadziliśmy 0:1 i punktów przewagi było w tamtym momencie 11. ;) Jeszcze mamy szanse.

old_generation

Post autor: old_generation » 14 lut 2019, o 13:32

R.afał pisze:
14 lut 2019, o 11:37
słabo liczysz lub uważasz, że zawodnicy mogą się nagle stać najgorszą drużyną w lidze, bo to własnie by się musiało wydarzyć, żebysmy nie awansowali do ósemki. W jednym i drugim wypadku nie widzę potrzeby dzielenia się tym na forum.
5 pkt w 9 meczach, gdy gramy w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie i Szczecinie? Tam faworytem nie będziemy, wystarczy niefart w dwóch teoretycznie łatwiejszych meczach u siebie i robi się nerwowo. Bardzo mało prawdopodobne, ale nie Sci-Fi.

Offtop: Rafał wyluzuj z osobistymi docinkami. Mnie to personalnie nie rusza, ale szkoda dla forum gdy jedna z najbardziej merytorycznie piszących osób robi to w taki sposób.

slak3

Post autor: slak3 » 14 lut 2019, o 13:58

old_generation pisze:
14 lut 2019, o 13:32
R.afał pisze:
14 lut 2019, o 11:37
słabo liczysz lub uważasz, że zawodnicy mogą się nagle stać najgorszą drużyną w lidze, bo to własnie by się musiało wydarzyć, żebysmy nie awansowali do ósemki. W jednym i drugim wypadku nie widzę potrzeby dzielenia się tym na forum.
5 pkt w 9 meczach, gdy gramy w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie i Szczecinie? Tam faworytem nie będziemy, wystarczy niefart w dwóch teoretycznie łatwiejszych meczach u siebie i robi się nerwowo. Bardzo mało prawdopodobne, ale nie Sci-Fi.

Offtop: Rafał wyluzuj z osobistymi docinkami. Mnie to personalnie nie rusza, ale szkoda dla forum gdy jedna z najbardziej merytorycznie piszących osób robi to w taki sposób.
Wymieniles pare miast w ktorych bedziemy grali a tak sie ciebie zapytam w ilu meczach gospodarze beda w tych meczach faworytami? bo ja mysle ze w zadnym. moga byc rownorzednym graczem ale faworytem na pewno nie.

R.afał

Post autor: R.afał » 14 lut 2019, o 13:59

Zobacz sobie nasz bilans wyjazdowy. Nie wiem co skłania cię do myślenia, że nagle moglibyśmy wszystko przerżnąć, ale jest to właśnie science fiction, sytuacja jedna na milion. Może i możliwe, ale mniej więcej na tym poziomie co sytuacja, że do końca rundy wygramy już każdy mecz.

radzab7

Post autor: radzab7 » 14 lut 2019, o 16:50

Oglądając ostatni mecz leglej, im się nie chciało, chodzili po murawie, nie przecinali podań przeciwników, bo po co? Zero zaangażowania.
Lechuja, grają, jak grają. Mają furę szczęścia, ale co jeśli wypłaty będą się dalej opóźniać, mogą zacząć się pojawiać trzaski w szatni. Tak naprawdę zawdzięczają większość punktów Paixao. Gdyby nie jego bramki, byliby daleko w tyle.
Lech, coś się tam nie układa z Nawalka, początkowo był efekt nowej miotły, teraz jakby trochę przysiadło. ALE, może Nawalka dał w palnik na treningach i drużyna będzie miała szczyt formy pod koniec rundy zasadniczej, a w rundzie dodatkowej wygrają wszystko.
My wyglądamy teraz bardzo dobrze, ale też przyjdzie dołek, jak rok temu. Był plan zrobić jak najwięcej punktów po powrocie esy, a potem liczyć, że jakoś te punkty wpadną. Prawda jest taka, że końcówkę jechaliśmy na oparach.
Jak będzie w tym roku, zobaczymy. Mamy sporo nowych zawodników, zobaczymy, co będzie jak dobrze zgraja nsie z drużyną. Szatnia jest przewietrzona, mniej jest kozaków, którym sodówka wali do głowy.

old_generation

Post autor: old_generation » 14 lut 2019, o 19:34

R.afał pisze:
14 lut 2019, o 13:59
Zobacz sobie nasz bilans wyjazdowy. Nie wiem co skłania cię do myślenia, że nagle moglibyśmy wszystko przerżnąć, ale jest to właśnie science fiction, sytuacja jedna na milion. Może i możliwe, ale mniej więcej na tym poziomie co sytuacja, że do końca rundy wygramy już każdy mecz.
Rozpatruje skrajny scenariusz. Nie jestem hurraoptymistą, raczej widzę nas po 30 kolejkach na miejscach 4-5 i atak na podium w ostatniej fazie rozgrywek. Co mnie skłania do myślenia, że teraz na wyjazdach będzie trudniej? To, że Legia, Lech, Pogoń i Cracovia to nie Górnik, Arka i Sosnowiec. Porażki nie byłyby sensacją.

Awatar użytkownika
veteran1985

Post autor: veteran1985 » 14 lut 2019, o 20:21

old_generation pisze:
14 lut 2019, o 19:34
R.afał pisze:
Rozpatruje skrajny scenariusz. Nie jestem hurraoptymistą, raczej widzę nas po 30 kolejkach na miejscach 4-5 i atak na podium w ostatniej fazie rozgrywek. Co mnie skłania do myślenia, że teraz na wyjazdach będzie trudniej? To, że Legia, Lech, Pogoń i Cracovia to nie Górnik, Arka i Sosnowiec. Porażki nie byłyby sensacją.
Na wyjazdach wyglądamy na prawdę dobrze i jestem spokojny o wyniki w Poznaniu i Warszawie.

Sagi

Post autor: Sagi » 14 lut 2019, o 20:37

veteran1985 pisze:
14 lut 2019, o 20:21
old_generation pisze:
R.afał pisze:
Na wyjazdach wyglądamy na prawdę dobrze i jestem spokojny o wyniki w Poznaniu i Warszawie.
Dobrze to mało powiedziane. Biorąc pod uwagę ten i poprzedni sezon na wyjeździe mamy bilans 15-7-6. Najlepszy w lidze. Swoją drogą kto by jeszcze parę lat temu pomyślał. :-)

Awatar użytkownika
Kolombek

Post autor: Kolombek » 15 lut 2019, o 08:47

veteran1985 pisze:
14 lut 2019, o 20:21
old_generation pisze:
R.afał pisze:
Super optymista. Jak kolega wyżej pisał w Szczecinie i Krakowie potrafią grać a w Poznaniu i Warszawie to na pewno miejscowe drużyny będę faworytami. Już nie róbmy z nas nie wiadomo jakich mistrzuniów bo to zawsze się źle kończy.

Mjmarabut

Post autor: Mjmarabut » 15 lut 2019, o 12:34

Cześć

Nie obawiam się lechii. Osobiście uważam, że będą remisować. Bronią dobrze całym zespołem. Myślę, że wystarczy drużyna która im się przeciwstawi wolicjonalnie i będą gubić po 2 pkt. Jestem zdania, że kwestia mistrzostwa rozstrzygnie się między nami a legią. Przy czym czas będzie pracował na naszą korzyść. Po pierwsze ciężej piłkarze pracowali na zgrupowaniu więc apogeum formy przyjdzie później, będzie już baza, większe zgranie, wyleczone kontuzje. Tutaj ciężki będzie mecz z craxą.

Pozdro dla normalsów.

Awatar użytkownika
Kolombek

Post autor: Kolombek » 15 lut 2019, o 13:48

Mjmarabut pisze:
15 lut 2019, o 12:34
Cześć

Nie obawiam się lechii. Osobiście uważam, że będą remisować. Bronią dobrze całym zespołem. Myślę, że wystarczy drużyna która im się przeciwstawi wolicjonalnie i będą gubić po 2 pkt. Jestem zdania, że kwestia mistrzostwa rozstrzygnie się między nami a legią. Przy czym czas będzie pracował na naszą korzyść. Po pierwsze ciężej piłkarze pracowali na zgrupowaniu więc apogeum formy przyjdzie później, będzie już baza, większe zgranie, wyleczone kontuzje. Tutaj ciężki będzie mecz z craxą.

Pozdro dla normalsów.
Lechia strasznie mnie wkur... i wolałbym nawet żeby to Legia zdobyła mistrza o ile nie my ale oglądałem kilka ich meczów, w tym ostatni i nie wiem skąd część z kolegów ma taką pewność, że przestanie Lechii żreć. Już miało przestać żreć po 7,8 kolejkach jak to u Stokowca ale idzie im cały czas a 9 (czy nawet 10) punktów przewagi to nie w kij dmuchał.

mkkm

Post autor: mkkm » 15 lut 2019, o 22:05

Ładnie Lech wpierdol dostaje. Zaraz Nawałkę zwolnią i tyle będzie z "jego fenomenu trenera". Swoją drogą uważam, że to słaby trener, który miał dużo szczęścia w reprezentacji.

Pawel1

Post autor: Pawel1 » 15 lut 2019, o 22:09

mkkm pisze:
15 lut 2019, o 22:05
Ładnie Lech wpierdol dostaje. Zaraz Nawałkę zwolnią i tyle będzie z "jego fenomenu trenera". Swoją drogą uważam, że to słaby trener, który miał dużo szczęścia w reprezentacji.
Ale ego to ma jak Himalaje, farciarz ze trafił mu sie reprezentacji Lewandowski.

Em(J)Gie

Post autor: Em(J)Gie » 15 lut 2019, o 22:13

Pawel1 pisze:
15 lut 2019, o 22:09
mkkm pisze:
Ale ego to ma jak Himalaje, farciarz ze trafił mu sie reprezentacji Lewandowski.

A co ten Lewandowski na Euro zrobił że do ćwierćfinału doszliśmy?

mkkm

Post autor: mkkm » 15 lut 2019, o 22:14

Jak przepierdzieli kilka meczów to powie, że to nie jego wina i znajdzie coś na swoją obronę. Czasem zdarzają się ludzie nieomylni i Nawałka za takiego się uważa

mkkm

Post autor: mkkm » 15 lut 2019, o 22:15

Em(J)Gie pisze:
15 lut 2019, o 22:13
Pawel1 pisze:
15 lut 2019, o 22:09
mkkm pisze:

A co ten Lewandowski na Euro zrobił że do ćwierćfinału doszliśmy?
Na Euro może nie za wiele ale eliminacje miał dobre

Popuś91

Post autor: Popuś91 » 15 lut 2019, o 22:20

Akcja z drugą bramką pokazuje jaką Lech ma bardzo chu*ową obronę

pdl

Post autor: pdl » 15 lut 2019, o 22:20

Szkoda że gramy z Lechem dopiero w 30 kolejce :(

nosebleed

Post autor: nosebleed » 15 lut 2019, o 22:32

Patrzyłem na ten mecz i deja vu z meczu z Senegalem. Żadnej formacji na boisku nie ma, nikt nic nie wie, nikt nie ma pojęcia co ma grać, niski pressing. Widać rękę trenera stulecia.
Nie chcę wyskakiwać przed szereg, ale Lech chyba srogo umoczył z tym Nawałką. Myslałem, że mu woda sodowa trochę zejdzie po tej przerwie, ale wygląda na to, ze nic się nie zmieniło i facet nadal żyje w swojej bajce, w której jest Guardiolą.

atb

Post autor: atb » 15 lut 2019, o 23:50

Ja mam nadzieję na odrodzenie Lecha w następnej kolejce. Przynajmniej na 1 mecz.

ODPOWIEDZ