Ireneusz Mamrot - trener Jagiellonii

Dyskusje na temat meczów Jagiellonii, transferów, spraw około klubowych.
romekmarkowski

Re: Ireneusz Mamrot - trener Jagiellonii

Post autor: romekmarkowski » 9 lis 2019, o 07:02

Panie TRENERZE,jeżeli posiada pan odrobinę honoru i odwagi proszę złożyć dymisję!!!

kontroler7^7
Ostrzeżenia: 1

Post autor: kontroler7^7 » 9 lis 2019, o 07:18

Balcyrewicz musi odejść!!!!

arturro

Post autor: arturro » 9 lis 2019, o 08:58

nosebleed pisze:
9 lis 2019, o 01:16
A czy ktoś kiedyś wyszedł i powiedział, że ma być więcej? Ma być stabilizacja i jakośtobędzie. Mamrot jak nikt inny tę stabilizację gwarantuje. Coś przegra, coś wygra, drogi nie jest, sztab tez ma po taniości. Specjalnie nie narzeka, bierze co jest, promuje tych co trzeba i nie grymasi. W Chrobrym 7 lat siedzial i nie spadł i tu też nie spadnie. Piłkarzy się sprzedaje, trenera nie sprzedasz, więc skoro można tu oszczędzić to się oszczędza. Taki biznes. Niezrozumiałe to dla mnie, ale żaden ze mnie biznesmen, więc może dlatego.
Mam bardzo podobną perspektywę widzenia jak Ty. Już gdy Mamrot został zatrudniony i usłyszałem o nim, że mimo iż od 7 lat sprzedawali mu najlepszych w zawodników w Chrobrym a Mamrot potrafił ich zawsze utrzymywać w 1 lidze - to pomyślałem, że taki gość to jest perfekcyjne rozwiązanie dla Jagi. Przecież u Nas gdy się ktoś ciut lepszy ponad przeciętność pojawi - to zaraz zostaje opchnięty. Tutaj żaden zalążek talentu się nie ostanie - a Mamrot w podobnych sytuacjach - jakoś dawał radę w 1 lidze - i u Nas na razie także daje radę.
Zespół jest stabilny, od wielu lat gra w ekstraklasie, właściciele mają za co żyć - a My kibice - oczywiście żyjemy emocjami związanymi z grą naszego ukochanego klubu - i często poprzez te emocje nie widzimy za szeroko :P
Inna sprawa, że od kiedy przyszedł do Nas Mamrot - to transfery całkiem siadły. Za Probierza chociaż kilka gwiazdeczek się pojawiło ale te 3 ostatnie lata to na ilość sprowadzonych zawodników - to tak naprawdę - trudno jest wybrać nawet tą pierwszą żelazną jedenastkę. Wczoraj na ławce nie było nawet jednego wartościowego zmiennika.

Awatar użytkownika
FanJB

Post autor: FanJB » 9 lis 2019, o 09:31

Ja mam wrażenie, że od pewnego czasu lecimy w dół. Kiedyś defensywa była na poziomie, teraz prawie w każdym meczu tracimy 2-3 bramki. Ile było 1 połów przespanych to nie powiem. Skład na ekstraklasę mamy dobry, więc w czym jest problem?

sterog

Post autor: sterog » 9 lis 2019, o 10:05

Mamrot nie powinien być trenerem Jagi od przegranej z Lechują w PP. Już wcześniej widać było że nie ogarnia ekstraklasy. Powoli, zespół z przyzwoitymi graczami, stawał się przeciętniarski i bezcharakterny! Dzisiaj to już żenada! Stać nas na drogich grajków a nie stać na lepszego trenera! Piast nas ograł na stojąco! Nie dlatego że ma lepszych piłkarzy. Tylko że jest właściwie prowadzony, stosownie do swoich personalnych możliwości!

Ramze$

Post autor: Ramze$ » 9 lis 2019, o 10:31

Znowu trwa nagonka na trenera. Ciekawe tylko że po zwycięstwach nikt nie ma nic do powiedzenia a po porażce zaczyna się plucie jadem.

sewek23

Post autor: sewek23 » 9 lis 2019, o 10:35

W każdej grze zespołowej podstawą sukcesu jest obrona. Dopóki na bramce występuje statysta, to wyniki będą jakie są aktualnie i nawet Mourinho nie pomoże.

Dawid114

Post autor: Dawid114 » 9 lis 2019, o 10:47

Ramze$ pisze:
9 lis 2019, o 10:31
Znowu trwa nagonka na trenera. Ciekawe tylko że po zwycięstwach nikt nie ma nic do powiedzenia a po porażce zaczyna się plucie jadem.
Po jakich zwycięstwach? Jedno normalne zwycięstwo z Cracovia.. Reszta z ogorami. Lksem się podniecala połowa tydz temu a ten LKS że Śląskiem ani jedni akcji nie zrobił. U nas? Grali co chcieli. Z nami wszyscy grają co chcą.

Euzejag

Post autor: Euzejag » 9 lis 2019, o 10:57

Ramze$ pisze:
9 lis 2019, o 10:31
Chcesz bronic nieudacznika? Widzisz inne powody tej żenady? To je wskaż.

Reg

Post autor: Reg » 9 lis 2019, o 11:19

Niestety, porażki z Piastem się spodziewałem, więc wielkiego zaskoczenia nie ma. Mimo wszystko, dużo wskazuje na to, że czas Mamrota w Jagiellonii się kończy. Na zbudowanie swojej autorskiej drużyny dostał 2.5 roku - to jest komfort, którego mogą mu pozazdrościć wszyscy trenerzy w Polsce - a mimo wszystko z każdą kolejną rundą zespół wyglądał coraz gorzej. Dla porównania macie Piasta Fornalika - mniej więcej ten sam okres pracy, i wczoraj było widać fajny, zgrany, poukładany zespół, gdzie każdy wie co ma robić, a z ławki wchodzą zmiennicy, którzy mają realny wpływ na grę.

U nas? Ja nadal nie wiem jaki jest pomysł Mamrota na grę. Gra z kontry? Nic takiego u nas nie funkcjonuje. Atak pozycyjny? Nie istnieje. Okresy niezłych wyników są ostatnio związane z dobrymi okresami poszczególnych zawodników. Miał fajny miesiąc Imaz, miał Klimala to parę punktów udało się uciułać. Gdy ta dwójka ma gorszy mecz, o ile nie uda się wcisnąć czegoś ze stałego fragmentu, leżymy w całej rozciągłości, bo reszta nie daje rady.

Zespół nie ma charakteru, nie jest pazerny na strzelanie goli. Panuje minimalizm, przy prowadzeniu jedną bramką (a czasami nawet remisie) nastawienie jest takie, aby przede wszystkim ten wynik dowieźć, przez co całkowicie oddaje się inicjatywę przeciwnikowi. Widzieliście jak grał wczoraj Piast przy wyniku 2-0? No właśnie, my tak byśmy nigdy nie zagrali. Zresztą, w tym roku kalendarzowym tylko dwa mecze potrafiliśmy wygrać więcej niż dwoma bramkami - po 3-0 z Miedzią i Arką, czyli zespołami które prezentują poziom pierwszoligowy. Trochę wymowne.

W moim odczuciu, jeżeli Mamrot chce dostać jeszcze jedną szansą (czyli prowadzić zespół na wiosnę), musi w pięciu ostatnich meczach zdobyć minimum 13 punktów. Wymagania dosyć wysokie, ale jeżeli trener chce pokazać, że zespół nie jest skazany na przeciętniactwo, to jest ostatni dzwonek, aby udowodnić swoją wartość.

yak

Post autor: yak » 9 lis 2019, o 11:46

Wuje dobra rada nadają.

Sagi

Post autor: Sagi » 9 lis 2019, o 11:50

Obrazek

Tabela za 2019 rok. Zwraca uwagę liczba straconych bramek - ponad dwa razy więcej niż pierwszy Piast. To chyba jest kluczowy problem.

Awatar użytkownika
Fasiol

Post autor: Fasiol » 9 lis 2019, o 11:51

yak pisze:
9 lis 2019, o 11:46
Wuje dobra rada nadają.
Kolega "Reg" ponad Tobą też? Same słuszne spostrzeżenia ma, niestety.

kontroler7^7
Ostrzeżenia: 1

Post autor: kontroler7^7 » 9 lis 2019, o 11:51

Reg pisze:
9 lis 2019, o 11:19
Niestety, porażki z Piastem się spodziewałem, więc wielkiego zaskoczenia nie ma. Mimo wszystko, dużo wskazuje na to, że czas Mamrota w Jagiellonii się kończy. Na zbudowanie swojej autorskiej drużyny dostał 2.5 roku - to jest komfort, którego mogą mu pozazdrościć wszyscy trenerzy w Polsce - a mimo wszystko z każdą kolejną rundą zespół wyglądał coraz gorzej. Dla porównania macie Piasta Fornalika - mniej więcej ten sam okres pracy, i wczoraj było widać fajny, zgrany, poukładany zespół, gdzie każdy wie co ma robić, a z ławki wchodzą zmiennicy, którzy mają realny wpływ na grę.

U nas? Ja nadal nie wiem jaki jest pomysł Mamrota na grę.
Gra z kontry? Nic takiego u nas nie funkcjonuje. Atak pozycyjny? Nie istnieje. Okresy niezłych wyników są ostatnio związane z dobrymi okresami poszczególnych zawodników. Miał fajny miesiąc Imaz, miał Klimala to parę punktów udało się uciułać. Gdy ta dwójka ma gorszy mecz, o ile nie uda się wcisnąć czegoś ze stałego fragmentu, leżymy w całej rozciągłości, bo reszta nie daje rady.

Zespół nie ma charakteru, nie jest pazerny na strzelanie goli. Panuje minimalizm, przy prowadzeniu jedną bramką (a czasami nawet remisie) nastawienie jest takie, aby przede wszystkim ten wynik dowieźć, przez co całkowicie oddaje się inicjatywę przeciwnikowi. Widzieliście jak grał wczoraj Piast przy wyniku 2-0? No właśnie, my tak byśmy nigdy nie zagrali. Zresztą, w tym roku kalendarzowym tylko dwa mecze potrafiliśmy wygrać więcej niż dwoma bramkami - po 3-0 z Miedzią i Arką, czyli zespołami które prezentują poziom pierwszoligowy. Trochę wymowne.

W moim odczuciu, jeżeli Mamrot chce dostać jeszcze jedną szansą (czyli prowadzić zespół na wiosnę), musi w pięciu ostatnich meczach zdobyć minimum 13 punktów. Wymagania dosyć wysokie, ale jeżeli trener chce pokazać, że zespół nie jest skazany na przeciętniactwo, to jest ostatni dzwonek, aby udowodnić swoją wartość.
Granie piłką... :lol:

19Adam20

Post autor: 19Adam20 » 9 lis 2019, o 12:09

Już dawno pisałem żeby pożegnać tego wirtuoza. Bazuje jedynie na umiejętnościach indywidualnych zawodników, zero przygotowania do meczu, zero rozpracowania przeciwnika, zero taktyki, zero pomysłu na grę. Kiedy ostatnio zdominowaliśmy przeciwnika pod względem taktyki? Jeszcze niedawno Poletanovic, Guilherme wybiegają w podstawowym składzie, dwa mecze później nie są nawet na ławce. Na początku sezonu Bida jest bardzo obiecującym zawodnikiem, a gdzie jest teraz jego forma? Nie będę pisał o bramkarzu bo tu już wszystko zostało powiedziane. Gdzie jest jakaś reakcja w trakcie meczu na wydarzenia na murawie? Gdzie jest plan B? Już nie mówię o planie A. Przegrywamy 0-1, brak reakcji. Przegrywamy 0-2, brak reakcji. Jest praktycznie po meczu, a trener zmienia napastnika za napastnika. Ile ten komediodramat będzie jeszcze trwał?!

Awatar użytkownika
bodybuilder

Post autor: bodybuilder » 9 lis 2019, o 14:21

Wszystkie zarzuty nie są pozbawione podstaw, ale jeśli mamy zmieniać trenera na jakiegokolwiek, myślę, że tylko na zagranicę. I dopóki nie rozwiniemy klubu strukturalnie jak piast i jego dział skautingu z naszym byłym trenerem, nic się nie zmieni. Za 2-3 lata znowu będzie to samo. Nie da się walczyć o wyższe cele regularnie, jeśli bazuje się na chybił-trafił przy sprowadzaniu zawodników. Mam nadzieję, że w klubie też to widzą...

JACEK---

Post autor: JACEK--- » 10 lis 2019, o 20:58

Osobom, które obrażają Mamrota, a co więcej oceniają jego wiedzę trenerską przedstawiam tabelę ligi od momentu przejęcia Jagiellonii.

1. Legia Warszawa 89 167
2. Jagiellonia Białystok 89 147
3. Piast Gliwice 89 137
4. Cracovia 89 134
5. Lech Poznań 89 132
6. Lechia Gdańsk 89 128
7. Pogoń Szczecin 89 125
8. Zagłębie Lubin 89 124
9. Wisła Płock 89 124
10. Górnik Zabrze 89 122
11. Śląsk Wrocław 89 121
12. Wisła Kraków 89 115
13. Korona Kielce 89 108
14. Arka Gdynia 89 98

Adam

Post autor: Adam » 10 lis 2019, o 21:05

Tabela za ostatnie 35 kolejek nie wygląda już tak różowo, jesteśmy na 9 miejscu z ujemnym bilansem bramkowym.

bialy_r

Post autor: bialy_r » 10 lis 2019, o 21:13

JACEK--- pisze:
10 lis 2019, o 20:58
Osobom, które obrażają Mamrota, a co więcej oceniają jego wiedzę trenerską przedstawiam tabelę ligi od momentu przejęcia Jagiellonii.

1. Legia Warszawa 89 167
2. Jagiellonia Białystok 89 147
3. Piast Gliwice 89 137
4. Cracovia 89 134
5. Lech Poznań 89 132
6. Lechia Gdańsk 89 128
7. Pogoń Szczecin 89 125
8. Zagłębie Lubin 89 124
9. Wisła Płock 89 124
10. Górnik Zabrze 89 122
11. Śląsk Wrocław 89 121
12. Wisła Kraków 89 115
13. Korona Kielce 89 108
14. Arka Gdynia 89 98

No i co chcesz powiedzieć? Jakie wnioski?
Dożywotnia posada w jadze?

JACEK---

Post autor: JACEK--- » 10 lis 2019, o 21:26

Chcę powiedzieć, że Jaga z IM jest drugą najlepiej punktującą drużyną w lidze. A wnioski pozostawiam mądrzejszym ode mnie,
Poza tym jak chcesz dyskutować na tym forum, to bądź tak miły i dokonaj niezbędnej edycji swojego wpisu.

ODPOWIEDZ