Olsztyn , Bydgoszcz , Warszawa. Trzeci finał!!!

Tematy dot. spraw kibicowskich. Ultras, wyjazdy, itp.
ANDRZEJ

Olsztyn , Bydgoszcz , Warszawa. Trzeci finał!!!

Post autor: ANDRZEJ » 10 kwie 2019, o 19:58

Temat wspominkowy. Są tu osoby , które były w Olsztynie , Bydgoszczy , będą w Warszawie. Wklejajcie zdjęcia , filmiki , piszcie wspomnienia. Z każdego finału są niesamowite przeżycia. Bitwa na Narodowym z Lechią zapowiada się spektakularnie. Pełna mobilizacja!!!

https://www.youtube.com/watch?v=3gD3EGgiY3c

Awatar użytkownika
Kajak

Re: Olsztyn , Bydgoszcz , Warszawa. Trzeci finał!!!

Post autor: Kajak » 11 kwie 2019, o 01:00

Z racji tego, że jestem za młody żeby pamiętać finał Pucharu Polski w Olsztynie to ten wpis będzie dotyczył Finału Pucharu Polski z Bydgoszczy.

Jak wyglądała droga do Finału Pucharu Polski w Bydgoszczy gdzie zmierzyliśmy się z Pogonią Szczecin :?:
Musieliśmy wyeliminować:
  • GKS Tychy (1:0, gol w ostatniej minucie dogrywki Kamila Grosickiego)
  • Arka Gdynia (2:0, dwa gole w dogrywce z rzutów karnych Tomasza Frankowskiego)
  • Koronę Kielce (1:3, gol Frankowskiego i 3:0, trafienia Piotra Klepczarka, Remigiusza Jezierskiego i Hermesa z rzutu karnego)
  • Lechia Gdańsk (2:1, gole Grzyba i Bruno i 1:1, gol Frankowskiego).
Na meczu domowym z Lechią zawisł taki oto transparent:
Obrazek

Marzenia stały się faktem! Po tym meczu zapanował jeden wielki szał w całym Województwie, po 21 latach Jagiellonia Białystok melduje się w finale Pucharu Polski! Czas na przygotowanie...
  • początkowo dostaliśmy 3748 biletów jednak już 6 maja PZPN poszedł po rozum do głowy i zwiększył liczbę biletów do 4,5 tyś!
  • 19 maja wszystkie bilety zostały wyprzedane
  • 20 maja grupa fanów udaje się na ostatni trening w Białymstoku przed wyjazdem na mecz Pucharu Polski
Obrazek

Transparenty na mieście:
Obrazek

FILM DOKUMENTALNY PRZEDSTAWIAJĄCY OSTATNIE CHWILE PRZED FINAŁEM PUCHARU POLSKI W BYDGOSZCZY
(obowiązkowo do obejrzenia)
https://www.youtube.com/watch?v=JRw-uqr ... 83F0oucNVw

No to jedziemy... 3 pociągi specjalne gotowe do odjazdu! Pierwszy rusza o 4:00 w kierunku Bydgoszczy! Pamiętam, że podczas drogi na stadion przeszło prawdziwe oberwanie chmury. Na stadionie byliśmy obecni jakieś 3h przed meczem, przy wejściu na stadion zero problemów, żadnych wymysłów takich jak teraz, że bilet jest przypisany do konkretnej osoby... Na stadionie wszyscy porozwieszali mokre ciuchy gdzie się tylko dało! Nagła zmiana pogody i mamy istne lato, słońce świeci jak szalone!
W pewnym momencie pamiętam poruszenie i wszyscy rzucili się po koszulki: żółtą bądź czerwoną z napisem: "FINAŁ PUCHARU POLSKI JAGIELLONIA BIAŁYSTOK vs POGOŃ SZCZECIN". Każdy kojarzy pierdolnięcie przed meczem "TO MY! TO MY! TO MY! JAGIELLONIA!" ale mi w głowie utkwiła jeszcze jedna fajna akcja przed meczem, a mianowicie: Pogoń zaczyna śpiewać: "Puchar jest nasz la la la la...", a nagle od nas wszyscy wstają i głośno "Taki chu..." i w sektorze Pogoni cisza :lol:

Obrazek
Obrazek

Przed wejściem na stadion:
https://www.youtube.com/watch?time_cont ... F2z3SAf_1M

Relacja z finału Pucharu Polski w Bydgoszczy z "TO MY KIBICE":
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

To tak ode mnie na zachętę tytułem wstępu, może jutro podrzucę więcej rzeczy!

ugly

Post autor: ugly » 11 kwie 2019, o 05:50

Bilety na samotot zabukowane
W pracy poinformowane ze albo lece albo wylatuje ;-)
Trzeci final przede mna
Widzimy sie

ANDRZEJ

Post autor: ANDRZEJ » 11 kwie 2019, o 06:06

Kajak jak zwykle super robota. Olsztyn nie było pociągów specjalnych , nie było oprawy specjalnej. Jechaliśmy pociągami rejsowymi , ale przede wszystkim autokarami z zakładów pracy.Była z nami jedna sektorówka zrobiona z domowych prześcieradeł , która porwała się na tym meczu konkretnie (bardzo słaby materiał). Na meczu zdecydowanie więcej Jagi niż Legiuni. Miejscowi bardziej sprzyjali Jagiellonii. Z nami chłopaki z Widzewa , z Ruchu , z Wisły. Wówczas to co było w Nas to była pasja i chęć przygody. Dziś jest konkretna organizacja , inny świat.

Awatar użytkownika
codi

Post autor: codi » 11 kwie 2019, o 08:11

do Olsztyna wiozły nas nawet autobusy MPK, sam takim jechałem ;-)

Wielki Elektronik

Post autor: Wielki Elektronik » 11 kwie 2019, o 09:53

Obrazek

6 III 1989
PÓLFINAŁ PP Z RUCHEM
Dwa sektory Chorzowskiego stadionu zajęli kibice Jagiellonii miało ich być więcej ale telewizyjna transmisja zatrzymała wielu w domach.

Trudno jest określić, ale gdyby Ośrodek Badań Opinii Publicznej przeprowadził sondę to chyba kilkadziesiąt tysięcy sympatyków futbolu w naszym regionie oglądało w sobotę TV transmisję z meczu półfinałowego o PP Ruch : Jagiellonia. Ostanie 10 min gry nie było im dane było oglądać. Zabrakło prądu. Oj posypały się bluźnierstwa pod adresem naszych energetyków.

16 III 1989
PP JAGIELLONIA: RUCH
Po raz pierwszy w prasie można spotkać się z nazwaniem Jagiellonii - JAGA.

Na trybunach zasiadł miły gość 86 letni Stefan Rostkowski ksiądz z Beldna koło Kutna. Jest wiernym kibicem piłkarzy Jagiellonii, którym towarzyszy - gdy tylko może - w meczach w Białymstoku i na wyjazdach. Kibice zgotowali sędziwemu jubilatowi (60 lat kapłaństwa) gorącą owację było ,,sto lat" W czasie meczu opustoszały ulice miasta. W sklepach nudziły się ekspedientki. Białostoczanie zasiedli też przy radioodbiornikach przydały się również radiowęzły w zakładach pracy.

Smutni byli fani Ruchu. Już rano szukali partnerów do gry w piłkę. Spotkali się z klasą II ,,d" Zespołu Szkół Budowlano Geodezyjnych. Przegrali 3:5, a po południu ich ,,niebiescy" odpadli z Pucharu Polski.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ugly

Post autor: ugly » 11 kwie 2019, o 18:17

Ja w Olsztynie autokarem z Transmleczu
W obie strony z picirem totalne pato
Ale wazne bylo byc
Z tego co pamietam Wisla z Widzewem juz z podziaami ale wspomogli konkretnie
No i zajebisty wyjazd na polfinal z Ruchen wczesniej

ANDRZEJ

Post autor: ANDRZEJ » 11 kwie 2019, o 18:44

ugly pisze:
11 kwie 2019, o 18:17
Ale wazne bylo byc
W tamtej epoce autokary z Transmleczu - aktywna ekipa :)

Fala68

Post autor: Fala68 » 11 kwie 2019, o 19:08

Na mecz do Olsztyna pojechaliśmy już w nocy. W Olsztynie byliśmy około czwartej nad ranem. Część z nas poszła na miasto, My w sześciu udaliśmy się od razu pod stadion. Blisko stadionu był przystanek autobusowy, a tuż za nim głęboki, trawiasty rów. W nim przeczekaliśmy do rana. Rano w pobliżu stadionu znaleźliśmy jakiegoś spożywczaka. Około dziewiątej rano pod stadionem zaczęły się zbierać grupki fanów Stomilu. Byli wyraźnie źle nastawieni do Jagiellonii. Do meczu było jeszcze bardzo daleko, więc wróciliśmy z powrotem na dworzec PKP. Po drodze mijaliśmy Stomil rozmawiający przyjaźnie z pierwszymi przybyłymi kibicami Legii. Przed samym meczem przed wejściem na stadion pamiętam "kamionkę" lecącą w naszym kierunku z sektorów Legionistów. Po meczu mamy jeszcze bardzo dużo czasu do odjazdu pociągu, znajdujemy jakiś typowy komunistyczny dancing, w którym chcieliśmy coś zjeść i wypić, ale ochroniarz, może szatniarz powiedział Nam, że jesteśmy w lokalu niemile widziani i zaproponował Nam wino na zapleczu razem z kucharkami z czego skorzystaliśmy. Wyjazd do Bydgoszczy bez historii obie strony pociągiem. Marzy mi się, by wejście na stadion narodowy w Warszawie wyglądało tak, jak te w Bydgoszczy i oczywiście wynik taki sam.

ANDRZEJ

Post autor: ANDRZEJ » 12 kwie 2019, o 05:28

Aby nie zaśmiecać tematu informacyjnego Finał na Narodowym napiszę tu, że naszym znakiem firmowym jest na początku tak jak w Bydgoszczy To MY , To My , To My Jagiellonia.... Wiadomo Gniazdowi będą się wielokrotnie spotykać przed meczem , aby się odpowiednio przygotować do prowadzenia dopingu na takim meczu. Tego nie można spierdolić. Trzeba , aby tłum wytrzymał ciśnienie , na początek galaktyczne pierwsze pierdolnięcie To My. Konkretnie się przedstawimy na Narodowym. Jeszcze lepiej jak w Bydgoszczy!

Kazik92

Post autor: Kazik92 » 12 kwie 2019, o 05:47

To My, To My, To My w Bydgoszczy (2:56)

https://youtu.be/-tMhOnJzR18

Była moc i ogień jaką jeszcze nie widzieliśmy!

ugly

Post autor: ugly » 12 kwie 2019, o 09:41

ANDRZEJ pisze:
11 kwie 2019, o 18:44
ugly pisze:
11 kwie 2019, o 18:17
Ale wazne bylo byc
W tamtej epoce autokary z Transmleczu - aktywna ekipa :)
Dokladnie jeden autokar z pracownikami i kuzyn mnie jakos wkrecil
A co chlali to uuuuuu !!!!!!!
:D

leszczu13

Post autor: leszczu13 » 12 kwie 2019, o 12:23

Ja mam pytanie odnośnie koszulek czy te żółte i czerwone koszulki co były w Bydgoszczy to wyszły z pod rąk klubu czy kibiców (Jagiellończyk).Te aktualne nie są złe ale mogli dać większą czcionkę do słowa finalista.

Awatar użytkownika
SkaUa

Post autor: SkaUa » 12 kwie 2019, o 12:48

ANDRZEJ pisze:
12 kwie 2019, o 05:28
Aby nie zaśmiecać tematu informacyjnego Finał na Narodowym napiszę tu, że naszym znakiem firmowym jest na początku tak jak w Bydgoszczy To MY , To My , To My Jagiellonia.... Wiadomo Gniazdowi będą się wielokrotnie spotykać przed meczem , aby się odpowiednio przygotować do prowadzenia dopingu na takim meczu. Tego nie można spierdolić. Trzeba , aby tłum wytrzymał ciśnienie , na początek galaktyczne pierwsze pierdolnięcie To My. Konkretnie się przedstawimy na Narodowym. Jeszcze lepiej jak w Bydgoszczy!
https://www.youtube.com/watch?v=av6ZaDBPnEU

https://www.youtube.com/watch?v=l4rrwWQ-Rb8

adr(J)ano

Post autor: adr(J)ano » 12 kwie 2019, o 14:51

W Bydgoszczy ryknięcie było potężne. To się czuło na stadionie, gdzie brakuje zadaszenia. No to 2 maja w tym roku co będzie? Nas 2x więcej no i zupełnie inny stadion! To My to My to My!

ANDRZEJ

Post autor: ANDRZEJ » 12 kwie 2019, o 18:20

Bilet w zestawie ze specjalnie przygotowaną na tę okazję koszulką gratis kosztuje 60 zł. W zestawie z koszulką* i transportem pociągiem specjalnym, dojeżdżającym na stację Warszawa Stadion – 160 zł (liczba ograniczona).

to z komunikatu Lechii

Awatar użytkownika
TABALUGA

Post autor: TABALUGA » 12 kwie 2019, o 19:18

leszczu13 pisze:
12 kwie 2019, o 12:23
Ja mam pytanie odnośnie koszulek czy te żółte i czerwone koszulki co były w Bydgoszczy to wyszły z pod rąk klubu czy kibiców (Jagiellończyk).Te aktualne nie są złe ale mogli dać większą czcionkę do słowa finalista.
Kibiców. Były w pakiecie wyjazdowym.

Teraz trybuna będzie prezentować się najlepiej - wszyscy w pasiakach :twisted:

specialregiment

Post autor: specialregiment » 12 kwie 2019, o 22:22

ANDRZEJ pisze:
12 kwie 2019, o 18:20
Bilet w zestawie ze specjalnie przygotowaną na tę okazję koszulką gratis kosztuje 60 zł. W zestawie z koszulką* i transportem pociągiem specjalnym, dojeżdżającym na stację Warszawa Stadion – 160 zł (liczba ograniczona).

to z komunikatu Lechii
Dobre z tymi koszulkami "gratis" :)

Wielki Elektronik

Post autor: Wielki Elektronik » 14 kwie 2019, o 11:53

Pamiętam, że przed finałem w 2010 roku włamaliśmy się na stronę Pogoni, gdzie były wszystkie informacje odnośnie finału i napisaliśmy że wyjazd odwołany.

alabama

Post autor: alabama » 14 kwie 2019, o 13:53

Wielki Elektronik pisze:
14 kwie 2019, o 11:53
Pamiętam, że przed finałem w 2010 roku włamaliśmy się na stronę Pogoni, gdzie były wszystkie informacje odnośnie finału i napisaliśmy że wyjazd odwołany.
Tego nie wiedziałem(albo nie pamiętałem) :)

I jaka była reakcja Pogoni?

ODPOWIEDZ