Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa 15.05.2019 godz. 20:30

Dyskusje na temat meczów Jagiellonii, transferów, spraw około klubowych.
Awatar użytkownika
AndreasKuettel

Re: Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa 15.05.2019 godz. 20:30

Post autor: AndreasKuettel » 16 maja 2019, o 14:03

Pabalo pisze:
16 maja 2019, o 10:25
Być może jednak jest szybki, ale jak dotąd najwidoczniej (powalające statystyki) nie potrafi tego wykorzystać...
No patrz pan, a sytuację sam na sam wypracował sobie wyprzedzając z piłką przy nodze wcale nie wolnego Vesovicia. Nic dziwnego, że czym dalej w mecz tym było gorzej. Klimala ostatnio grał bardzo mało i stracił rytm meczowy, więc to normalne, że brakuje mu trochę w końcówce. Zresztą z Legią nie tylko on w ostatnich minutach miał mały kryzys fizyczny.

Awatar użytkownika
Tom(J)

Post autor: Tom(J) » 16 maja 2019, o 14:18

Uważam ,że Klimala patrząc na jego rozwój robi bardzo duże postępy . Mimo ,że brak jeszcze doświadczenia jest widoczny ,to wyglądał dobrze przy przeciwnej drużynie dziś grającej . Nawet patrząc na całą wiosnę to chłopak ma solidne papiery na dobrego grajka . Potrzebuje trochę czasu oraz wsparcia .

Pabalo

Post autor: Pabalo » 16 maja 2019, o 14:27

Odnośnie wykorzystania atutów to ja to skontruję w ten sposób - wg. transfermarkt, 21 pojawień na boisku w lidze, 687 minut, jeden gol i jedna asysta - pozycja środkowy napastnik. No patrz Pan.... Ja rozumiem zmęczenie, kontuzje, rytm meczowy ale to dotyczy wszystkich - jeżeli Trener go wystawia to musi być w miarę.
Pewnie jednak jest szybki, liczby są przecież bezwzględne i z tym nie mogę dyskutować (patrz wyżej).
Tak przy okazji ja nie jestem jakimś jego przeciwnikiem, sam go pochwaliłem na forum jak zagrał wg. mnie dobrze. Nie jest też tak, że w niego nie zupełnie nie wierzę oraz oczekuję z marszu dużo lepszych liczb (choć trudno nie oczekiwać lepszych).

Awatar użytkownika
Tom(J)

Post autor: Tom(J) » 16 maja 2019, o 14:43

No fakt grał tyle sezonów w E-klasie oraz przeszedł pełnych przygotowań seniorskich , że jest co wystawiać ocenę .

MS

Post autor: MS » 17 maja 2019, o 09:17

Tom(J) pisze:
16 maja 2019, o 14:18
Uważam ,że Klimala patrząc na jego rozwój robi bardzo duże postępy . Mimo ,że brak jeszcze doświadczenia jest widoczny ,to wyglądał dobrze przy przeciwnej drużynie dziś grającej . Nawet patrząc na całą wiosnę to chłopak ma solidne papiery na dobrego grajka . Potrzebuje trochę czasu oraz wsparcia .
Bardzo duże postępy robi? Klimala? Ma solidne papiery na dobrego grajka? To chyba jakiś czarny humor jest, albo żart niesmaczny. A w czym to Klimala BARDZO duże postępy zrobił, bo jakoś nie trybie? W którym miejscu widać, że ma solidne papiery na dobrego grajka?
Czepiam się? Tak czepiam się, bo to jakieś bzdury są. Ile Klimala bramek strzelił dla Jagiellonii, że zrobił BARDZO duże postępy, bo chyba jest napastnikiem, czy coś mi umknęło? Czasu potrzebuje? Gdzie czasu? Chyba w Wigrach Suwałki, bo nie w Jagiellonii. Tu potrzeby jest napastnik który będzie bramki strzelał, a nie kopał się po czole. Jak będzie dostawał czas to będzie to wyglądało to tak jak w finale pucharu Polski, albo w meczu z legią, że jak przeciwnicy sami sobie nie zapakują to ch.uj z tego.
Już widzę te nawygrywane mecze i te bramki z Klimalą jako napastnikiem :lol: Ale chyba tak, czy siak, to i tak wyjścia nie ma :roll:

Awatar użytkownika
Tom(J)

Post autor: Tom(J) » 17 maja 2019, o 09:49

Z lepszymi dogrywającymi pomocnikami wyglądał by inaczej .Ilość sytuacji kreowanych przez nas nie była za wysoka co też miało wpływ na to .Może ja to inaczej widzę jak Ty .

MS

Post autor: MS » 17 maja 2019, o 10:35

Masz jak najbardziej prawo inaczej to widzieć, oczywiście. Więc napisz proszę z łaski swojej jakie to Klimala bardzo duże postępy zrobił, i w czym. Chętnie przeczytam, bo może faktycznie czegoś nie widzę. Napisałeś, że ilość sytuacji wykreowanych nie była za wysoka, co też miało wpływ na to. Oczywiście, nie była. Ale nie dostawał żadnych kompletnie piłek? Bo ja to to widzę tak, że tych piłek dostawał faktycznie mało, ale jak już dostawał, to albo spierdolił to w taki sposób, że nie potrafił takiej piłki przyjąć, albo zostawał przepchnięty, albo dokonywał złych wyborów, albo jego reakcja była spóźniona, co w konsekwencji kończyło się zamiast oddaniem strzału, to wybiciem piłki przez przeciwnika. Dla nas jak i w każdej normalnej drużynie potrzebny jest napastnik który jeśli będzie miał jedną, dwie sytuację w meczu, to będzie umiał to wykorzystać. Jeśli chce się myśleć poważnie o wygrywaniu czegokolwiek, to Klimala nie jest w tym momencie gwarantem niczego, i na rzeczy typu '' Potrzebuje trochę czasu '' nie ma tu miejsca. Ja rozumiem chęci prezesów i w właścicieli klubu żeby wypromować i sprzedać, ale w tym momencie nie widzę Klimali w roli napastnika w Jagiellonii.

Awatar użytkownika
Tom(J)

Post autor: Tom(J) » 17 maja 2019, o 11:27

W mecz z Warszawą widoczny wzrost szybkości . Zaczął "rozglądać się" na boisku a nie jak w wcześniejszych meczach. Piszesz o podaniach a jak spierdalali to koncertowo wcześniej Bezjak ,Sheri i Świder ,który po solidnym wsparciu zmienił się i zaczął strzelać oraz zarobiliśmy na nim .To właśnie taka droga potrzebna jest Klimali .Swoje musi spierdolić by się nauczyć .Wiadomo napastnik jest potrzebny ale skoro i Trener i Prezes inwestują w niego to chyba wart jest tego .

bambus

Post autor: bambus » 17 maja 2019, o 11:55

Dla Klimali kolejny sezon będzie decydujący. Z racji statusu młodzieżowca, szans na grę na pewno dostanie sporo. Czy je wykorzysta, to już zależy od niego. Według mnie on ciągle się uczy seniorskiej piłki, gdzie od napastnika wymaga się nie tylko dostawienia nogi i wykorzystania sytuacji sam na sam. W dorosłej piłce jest presja ze strony rywala, miejsca na boisku mało, a piłkę często dostaje się będąc tyłem do bramki. Moim zdaniem największy mankament w grze Patryka to złe poruszanie się na boisku bez piłki. Często piłki zagrane do niego padają łupem rywala, bo Patrykowi brakuje umiejętności odskoczenia od obrońcy i pokazania się do gry partnerom. Piłka w lewo, Klimala w prawo. Piłka na dobieg, Patryk stoi. Wiele razy w ten sposób tracimy piłkę.

sewek23

Post autor: sewek23 » 17 maja 2019, o 12:12

bambus pisze:
17 maja 2019, o 11:55
Dla Klimali kolejny sezon będzie decydujący. Z racji statusu młodzieżowca, szans na grę na pewno dostanie sporo. Czy je wykorzysta, to już zależy od niego. Według mnie on ciągle się uczy seniorskiej piłki, gdzie od napastnika wymaga się nie tylko dostawienia nogi i wykorzystania sytuacji sam na sam. W dorosłej piłce jest presja ze strony rywala, miejsca na boisku mało, a piłkę często dostaje się będąc tyłem do bramki. Moim zdaniem największy mankament w grze Patryka to złe poruszanie się na boisku bez piłki. Często piłki zagrane do niego padają łupem rywala, bo Patrykowi brakuje umiejętności odskoczenia od obrońcy i pokazania się do gry partnerom. Piłka w lewo, Klimala w prawo. Piłka na dobieg, Patryk stoi. Wiele razy w ten sposób tracimy piłkę.
Jego największy mankament to przyjęcie piłki, która odskakuje mu na 1.5-2 metry.

Ramze$
Ostrzeżenia: 1

Post autor: Ramze$ » 17 maja 2019, o 13:00

sewek23 pisze:
17 maja 2019, o 12:12
Jego największy mankament to przyjęcie piłki, która odskakuje mu na 1.5-2 metry.
Co drugi piłkarz w Ekstraklasie ma z tym problem :lol:

anglik

Post autor: anglik » 17 maja 2019, o 16:18

sewek23 pisze:
17 maja 2019, o 12:12
bambus pisze:
17 maja 2019, o 11:55
W takim razie niech ładuje z pierwszej piłki 😉

JACEK---

Post autor: JACEK--- » 17 maja 2019, o 17:24

Nie widziałem Klimali na treningu, ale za to w każdym meczu w barwach Jagiellonii i nie dopatrzyłem się w nim jakichkolwiek walorów piłkarskich. Owszem ma modną fryzurę, tatuaże i nawet kupił mercedesa, jednak poza tym prezentował się słabiutko. Nie widzę w nim żadnego potencjału, gdyż nie ma wyjątkowej techniki, ani warunków fizycznych, a motorycznie też nie zachwyca. Niestety będzie grał, ponieważ po niezłym sezonie w wigrach, podpisano z nim wysoki kontrakt i teraz będziemy go hodować, żeby inwestycja zwróciła się. Z drugiej strony w tej słabej lidze wszystko jest możliwe i w następnym sezonie Klimala strzeli 12 bramek i odejdzie do Włoch za 4 mln euro

ODPOWIEDZ