Wieczór Pamięci 2019 - Wielka mobilizacja środowiska kibiców !!!

Tematy dot. spraw kibicowskich. Ultras, wyjazdy, itp.
ODPOWIEDZ
Redaktor
Posty: 850
Rejestracja: 29 wrz 2014, o 14:01

Wieczór Pamięci 2019 - Wielka mobilizacja środowiska kibiców !!!

Post autor: Redaktor » 21 maja 2019, o 21:27

„WIECZÓR PAMIĘCI 2019”

W najbliższą sobotę 25.05.2019 r. o godzinie 20:00 pod Kinem TON w Białymstoku rozpoczną się uroczystości ku pamięci bohaterów walk o niepodległą Polskę w latach 1918–1920, Żołnierzy Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie oraz Polskiego Podziemia Niepodległościowego, w 71. rocznicę rozstrzelania Rotmistrza Witolda Pileckiego.

Kino TON jest wyjątkowym miejscem, ponieważ właśnie tam, po wojnie władze komunistyczne skazywały na śmierć Żołnierzy Polskiego Podziemia Niepodległościowego.

Jako Kibice Jagiellonii Białystok byliśmy od samego początku powstania uroczystości poświęconym Rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu (rok 2012), kiedy to stawialiśmy się na obchodach w sile zawsze większej niż 100 osób. Było to za czasów największych represji ze strony państwa polskiego na nasz ruch kibicowski, kiedy to na własnej skórze odczuwaliśmy co to jest wolność, niezależność, demokracja.. Z latami, gdy sytuacja się normowała, co raz więcej ludzi odpuszczało udział w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Oddanie hołdu ludziom, którzy walczyli o naszą wolność, o to byśmy żyli w wolnym kraju, byśmy mogli mówić w ojczystym języku, mieli prawo wyboru – jest rzeczą nadrzędną !!!

Zdajemy sobie sprawę, że większość z nas jest dziś „rozpieszczonych” w taki sposób, że mają wszystko !! Pieniążki, komputery, smartfony, mogą robić co chcą, chodzić gdzie chcą i wydaje im się, że nic nie muszą ! Zapominając o tych, którzy kiedyś przez lata czołgali się po lasach, walczyli z najeźdźcami, bronili swoich rodzin i rodaków po to by Polska była Polską i nigdy nie zaginęła ! Tracą przy tym najcenniejsze co mieli – życie !

MY Kibice Jagiellonii Białystok, nie pozwolimy by pamięć o bohaterach kiedykolwiek zaginęła !

Ogłaszam mobilizację wszystkich środowisk kibicowskich na Jagiellonii !!! „Dzieci Białegostoku”, „Ultras Jagiellonia Białystok” , „Patriotyczna Jagiellonia” oraz wszystkie inne grupy działające na Jagiellonii oraz Kibice z Ultry i całego stadionu !!!!


W NAJBLIŻSZĄ SOBOTĘ 25.05. O GODZINIE 19:30 SPOTYKAMY SIĘ POD FONTANNĄ NA RYNKU KOŚCIUSZKI, SKĄD JEDNĄ GRUPĄ PRZEJDZIEMY POD KINO TON, GDZIE WEŹMIEMY UDZIAŁ W UROCZYSTOŚCIACH UPAMIĘTNIAJĄCYCH ROTMISTRZA WITOLDA PILECKIEGO, ŻOŁNIERZY POLSKICH SIŁ ZBROJNYCH NA ZACHODZIE ORAZ POLSKIEGO PODZIEMIA NIEPODLEGŁOŚCIOWEGO.

Pamiętajcie, że to obowiązek każdego kibica, patrioty, obywatela Rzeczypospolitej Polskiej !
Nie tylko wrzucanie patriotycznej grafiki na fejsbuka, ani chodzenie w patriotycznej odzieży, a realny udział w uroczystościach chociaż ze dwa/trzy razy w roku !!

Zbieramy się, namawiamy znajomych (nie tylko kibiców) i godnie w barwach jako Kibice Jagiellonii Białystok – stawiamy się na „Wieczorze Pamięci”. Sobota 25.05.2019. !!!!

strona : http://wieczorpamieci.pl/
wydarzenie na fb : https://www.facebook.com/events/2347177935389180/

kasia1920
Posty: 24
Rejestracja: 1 lut 2017, o 10:03
Lokalizacja: Antoniuk

Re: Wieczór Pamięci 2019 - Wielka mobilizacja środowiska kibiców !!!

Post autor: kasia1920 » 22 maja 2019, o 06:06

Wszyscy :!:

Obrazek

ODPOWIEDZ