Iwajło Petew - trener Jagiellonii

Dyskusje na temat meczów Jagiellonii, transferów, spraw około klubowych.
ODPOWIEDZ
Galti

Iwajło Petew - trener Jagiellonii

Post autor: Galti » 30 gru 2019, o 17:55

Jagiellonia.pl
Iwajło Petew został nowym trenerem Jagiellonii Białystok. 44-letni bułgarski szkoleniowiec podpisał z naszym klubem umowę obowiązującą do końca czerwca 2021 roku.

Po tym jak ostatecznie końca dobiegła jego piłkarska kariera objął posadę pierwszego szkoleniowca Łudogorca Razgrad. To pod jego wodzą rozpoczęła się dominacja Orląt na bułgarskim podwórku. W ciągu trzech lat Petew zdołał poprowadzić Łudogorec do awansu na najwyższy szczebel rozgrywkowy w swoim kraju, a następnie dwukrotnie zakończył sezon na pierwszym miejscu. 16 maja 2012 roku, po pokonaniu Łokomotiwu Płowdiw zespół z Razgradu cieszył się także z pierwszego triumfu w Pucharze Bułgarii.

Po niezbyt udanym starcie rozgrywek w sezonie 2013/2014, w którym Łudogorec przegrał między innymi mecz o Superpuchar Bułgarii z Beroe Stara Zagora, Iwajło Petew przeniósł się na Cypr, gdzie został trenerem AEL-u Limassol. Z nim u sterów Lwy do końca liczyły się w walce o siódme mistrzostwo w historii. Po ostatniej kolejce z końcowego triumfu cieszyli się jednak gracze APOEL-u Nikozja, którzy zgromadzili tyle samo punktów co AEL, ale na przestrzeni całych rozgrywek wypracowali sobie lepszy bilans bramkowy, który okazał się decydujący. Drugie miejsce pozwoliło jednak na wzięcie udziału w eliminacjach Ligi Mistrzów, gdzie trafili na Zenit Sankt Petersburg. Rywalizacja zaczęła się obiecująco, gdyż w pierwszym meczu po golu Łukasza Gikiewicza triumfował właśnie zespół Petewa. Cypryjczycy nie zamierzali tanio sprzedać skóry także podczas rewanżu, który Rosjanie przechylili na swoją stronę dopiero w końcowych minutach.

Po odpadnięciu w trzeciej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów zespół Petewa spadł z deszczu pod rynnę. Na drodze do fazy grupowej Ligi Europy stanęli im bowiem zawodnicy Tottenhamu Hotspur. Dwumecz zakończył się wynikiem 1:5. Cypryjczycy nie byli w stanie znaleźć recepty na Koguty, które przeszły dalej między innymi dzięki trafieniom Harry’ego Kane oraz występującego przed laty w ŁKS-ie Łódź Paulinho.

Misję w klubie z miasta położonego u podnóża Gór Troodos Petew zakończył po dziewięciu kolejkach sezonu 2014/2015. Zbierający za swoją pracę dobre recenzje trener na kolejną posadę nie musiał długo czekać. Jeszcze przed zakończeniem 2014 roku został selekcjonerem reprezentacji Bułgarii. U sterów kadry swojej ojczyzny wytrwał do września 2016 roku. Jak sam przyznaje był to jeden z najbardziej emocjonujących etapów jego dotychczasowej pracy trenerskiej, którego nie zapomni do końca życia.

Pod koniec tego samego miesiąca został przedstawiony jako trener Dinama Zagrzeb. Dzięki pracy w stolicy Chorwacji poznał smak rywalizacji w Lidze Mistrzów. Nie zdołał wygrać ani razu, ale mecze z Juventusem Turyn, Sevillą i Olympique Lyon były kolejnym budującym doświadczeniem w jego karierze. O niebo lepiej szło Niebieskim na swoim podwórku. Mimo tego, że pod jego wodzą w lidze piłkarze Dinama niezwykle rzadko tracili punkty, to na koniec sezonu musieli przełknąć gorycz porażki. Sezon 2016/2017 stał pod znakiem szalonego wyścigu Dinama i HNK Rijeka, w której występował wówczas między innymi dobrze znany w Białymstoku Roman Bezjak. Pomimo okazałego zwycięstwa z HNK (5:2) w ostatniej kolejce tamtego sezonu nie udało się przedłużyć mistrzowskiego biegu Dinama, który trwał od jedenastu lat. Na domiar złego porażką z Rijeką zakończył się także finał Pucharu Chorwacji, który jak się później okazało był ostatnim meczem Iwajło Petewa u sterów wielokrotnego mistrza kraju.

Ugibugi

Re: Iwajło Petew - trener Jagiellonii

Post autor: Ugibugi » 30 gru 2019, o 18:00

Powodzenia xD mam nadzieję, że w końcu zaczniemy oddawać więcej strzałów na bramkę przeciwnika i będzie co oglądać

Awatar użytkownika
bodybuilder

Post autor: bodybuilder » 30 gru 2019, o 18:09

Powodzenia trenerze!

A chłopaki z jagiellonia.net, mam nadzieję na spotkanie z trenerem w sali konferencyjnej po nowym roku! :o :D

bogus

Post autor: bogus » 30 gru 2019, o 18:23

Powiem tak: wielka niewiadoma. Może być petarda, a może w czerwcu będziemy go chcieli wyrzucić jeszcze bardziej niż Irka :) Oczywiście trzymam kciuki za tą pierwszą opcję, jednak w Ludogorcu wiele zrobił. Ale również potem, ani w kadrze, ani w klubach znów strasznie dobrze nie wyglądał. Z Zagrzebia go chciano taczkami wywozić.

Wielkim plusem na pewno będzie fakt że to chłop z jajami. Skończy się dzień dziecka dla takich panienek jak Runje. Mam nadzieję że nie "przyzwyczai" się do składu, i w zależności od potrzeby da posiedzieć nawet Romanczukowi czy Imazowi.

No coż, ma calutki okres przygotowawczy do przepracowania, a więc nie będzie wymówek że czasu mało czy coś. W lutym okaże się, z jakiej gliny pan trener jest ulepiony. No i na pewno Kulesznikowi przyznać trzeba, że znów umiał zaskoczyć. Nikt się nie spodziewał XD

Adam

Post autor: Adam » 30 gru 2019, o 18:31

Klika słów Łukasza Gikiewicza, który trenował u niego w Appoelu

jak jemu pozwolą pracować tak jak on chce i jaki ma styl to paru zawodników złapie za jaja i opierdoli jak nie będą zasuwać...

Uwierz po przepracowanym okresie będą zasuwać jak motorki na boisku

i porównuje go trochę do Czerczesowa

Windykator

Post autor: Windykator » 30 gru 2019, o 18:39

Adam pisze:
30 gru 2019, o 18:31

jak jemu pozwolą pracować tak jak on chce i jaki ma styl to paru zawodników złapie za jaja i opierdoli jak nie będą zasuwać...

Wiekszosc forumowiczow widziala wlasnie takiego trenera u nas. Pozyjemy, zobaczymy... Powodzenia!!!

Awatar użytkownika
Heroinowy_Joe

Post autor: Heroinowy_Joe » 30 gru 2019, o 18:40

Adam pisze:
30 gru 2019, o 18:31

Obrazek

hekate

Post autor: hekate » 30 gru 2019, o 18:43

Elegancko!

Coś wiadomo o sztabie szkoleniowym??

jakt1

Post autor: jakt1 » 30 gru 2019, o 19:11

Ugibugi

Post autor: Ugibugi » 30 gru 2019, o 19:32

jakt1 pisze:
30 gru 2019, o 19:11
https://t.co/CRPYnJVTrH?amp=1
Dramat...

Magiczny007

Post autor: Magiczny007 » 30 gru 2019, o 20:08

Dramat to jest na tym forum...

Awatar użytkownika
Kajak

Post autor: Kajak » 30 gru 2019, o 20:31

jakt1 pisze:
30 gru 2019, o 19:11
https://t.co/CRPYnJVTrH?amp=1
Jak już wrzucasz coś to weź to chociaż podpisz, opisz o co chodzi, a nie domyślajcie się.
Sytuacja miała miejsce na pierwszej konferencji prasowej po podpisaniu kontraktu z Lewskim Sofią. Kibice weszli na konferencję, zdjęli z trenera klubową bluzę i koszulkę za to, że w niby w jakimś wywiadzie powiedział, że jest kibicem lokalnego rywala CSKA Sofia.

kontroler7^7

Post autor: kontroler7^7 » 30 gru 2019, o 20:48

Muszę przyznać, że na stulecie klubu, nasz prezes robi wszystko aby klub osiągnął sukces. Na początku nieźle zapowiadające się transfery, teraz taki trener. Szkoda tylko że Mamrota trzymał tyle czasu. No cóż, mocno trzymam kciuki za ten projekt!!!

nosebleed

Post autor: nosebleed » 30 gru 2019, o 20:53

Mam nadzieję, ze jest próba zrobienia kolejnego kroku do przodu, bo jak sobie przypomnę, ze jeszcze niedawno klub prowadził Tomasz Hajto to... :D
No jest to jakiś progres w temacie szkoleniowca.
Mamrot nie wypalił to chyba kwestię trenera wzięto trochę poważniej, a przynajmniej mam taka nadzieję. Teraz niech tylko pozwolą mu po swojemu poukładać to co jest i może coś z tego ukręci.
hekate pisze:
30 gru 2019, o 18:43
Popatrzyłem kogo tam za sobą ciągał po tych poprzednich klubach i nie są to cały czas te same nazwiska. Kilku Bułgarów pewnie przybędzie, bo ciężko sie spodziewać żeby został sztab Mamrota.

Ugibugi

Post autor: Ugibugi » 30 gru 2019, o 21:41

kontroler7^7 pisze:
30 gru 2019, o 20:48
Muszę przyznać, że na stulecie klubu, nasz prezes robi wszystko aby klub osiągnął sukces. Na początku nieźle zapowiadające się transfery, teraz taki trener. Szkoda tylko że Mamrota trzymał tyle czasu. No cóż, mocno trzymam kciuki za ten projekt!!!
Do Pana Prezesa trzeba mieć szacunek, bo widać, że chce jak najlepiej. Jednakże transfery w przerwie letniej wyglądają u nas dobrze tylko na papierze - i to jest raczej zasługa poprzedniego trenera. Nie chce mi się jakoś wierzyć, że Mudrińskiego wybrał Prezes bez zielonego światła trenera podobnie z bramkarzem, którego nikt nigdy nie widział. Tak czy inaczej zbudowanie wieży Babel zaczyna ciągnąć nasz klub w przepaść.

Jestem przekonany, że w niższych ligach marnują się zawodnicy z dużym potencjałem tylko w PL każdy boi się sięgnąć bo kogoś bez doświadczenia w Ekstraklapie ewentualnie agenci wciskają tylko tych zawodników na których mogą najwięcej zarobić. Gdyby było inaczej to cały ten zagraniczny nabytek we wszystkich polskich klubach dawałby jakiekolwiek sensowne wyniki w rozgrywkach europejskich - a takowych wyników nie ma i z roku na rok jest coraz gorzej.

P.S
Mam głęboką nadzieję, że nowy trener da szanse młodym zawodnikom i zaczniemy szukać graczy "z afryki" pod kątem niskich klas rozgrywkowych. Swoją drogą w klubie jest jeszcze Ołeh Horin?

Dodatkowo mam nadzieję, że pod wodzę nowego trenera nasz klub zmieni się kuźnię polskich talentów i trener będzie mieć inną politykę transferową niż poprzednik. W sumie chyba Hajto (?) dobrze rzekł, że u niego będzie grał zawodnik zagraniczny o ile będzie lepszy od rodaka. Teraz jest taka tendencja, że taki zawodnik nawet nie ma jak konkurować z Polakiem bo na jedną pozycją mamy po x obcokrajowców.

Ugibugi

Post autor: Ugibugi » 30 gru 2019, o 21:42

nosebleed pisze:
30 gru 2019, o 20:53
Popatrzyłem kogo tam za sobą ciągał po tych poprzednich klubach i nie są to cały czas te same nazwiska. Kilku Bułgarów pewnie przybędzie, bo ciężko sie spodziewać żeby został sztab Mamrota.
Ten sztab pokazał już co potrafi - powinien być out.

piotrekbks1

Post autor: piotrekbks1 » 30 gru 2019, o 21:44

Ugibugi pisze:
30 gru 2019, o 21:41
kontroler7^7 pisze:
Do Pana Prezesa trzeba mieć szacunek, bo widać, że chce jak najlepiej. Jednakże transfery w przerwie letniej wyglądają u nas dobrze tylko na papierze - i to jest raczej zasługa poprzedniego trenera. Nie chce mi się jakoś wierzyć, że Mudrińskiego wybrał Prezes bez zielonego światła trenera podobnie z bramkarzem, którego nikt nigdy nie widział. Tak czy inaczej zbudowanie wieży Babel zaczyna ciągnąć nasz klub w przepaść.

Jestem przekonany, że w niższych ligach marnują się zawodnicy z dużym potencjałem tylko w PL każdy boi się sięgnąć bo kogoś bez doświadczenia w Ekstraklapie ewentualnie agenci wciskają tylko tych zawodników na których mogą najwięcej zarobić. Gdyby było inaczej to cały ten zagraniczny nabytek we wszystkich polskich klubach dawałby jakiekolwiek sensowne wyniki w rozgrywkach europejskich - a takowych wyników nie ma i z roku na rok jest coraz gorzej.

P.S
Mam głęboką nadzieję, że nowy trener da szanse młodym zawodnikom i zaczniemy szukać graczy "z afryki" pod kątem niskich klas rozgrywkowych. Swoją drogą w klubie jest jeszcze Ołeh Horin?

Dodatkowo mam nadzieję, że pod wodzę nowego trenera nasz klub zmieni się kuźnię polskich talentów i trener będzie mieć inną politykę transferową niż poprzednik. W sumie chyba Hajto (?) dobrze rzekł, że u niego będzie grał zawodnik zagraniczny o ile będzie lepszy od rodaka. Teraz jest taka tendencja, że taki zawodnik nawet nie ma jak konkurować z Polakiem bo na jedną pozycją mamy po x obcokrajowców.
Jest

Awatar użytkownika
scar

Post autor: scar » 31 gru 2019, o 00:23

Ugibugi pisze:
30 gru 2019, o 21:41
kontroler7^7 pisze:

P.S

To pora uwierzyć, bo temat już milion razy przemielony ;) Ogień to samodzielny strzał Kuleszy, Santini był zaś wyborem naszego super trenera bramkarzy.

Zobaczymy jak obecnie sprawa transferów będzie wyglądać, osobiście jestem bardzo ciekawy na ile władzę otrzyma Petew.

gregwillow

Post autor: gregwillow » 31 gru 2019, o 00:48

Pierwszy krok ze strony CK ( na dzień dzisiejszy ) na plus.
Zobaczymy kogo trener sprzeda i kupi do drużyny.
Będzie ciekawie obejrzeć pierwszy mecz po przerwie.

JohnyBks

Post autor: JohnyBks » 31 gru 2019, o 01:29

hekate pisze:
30 gru 2019, o 18:43
Elegancko!

Trenerem przychodzi tylko asystent Emanuel. Lukanov. Do tego Grzyb będzie w sztabie. Trenera bramkarzy tylko szukać trzeba.

ODPOWIEDZ