Iwajło Petew - trener Jagiellonii

Dyskusje na temat meczów Jagiellonii, transferów, spraw około klubowych.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bodybuilder

Re: Iwajło Petew - trener Jagiellonii

Post autor: bodybuilder » 12 sty 2020, o 14:27

A ja trochę zmienię temat - mam takie przemyślenia odnośnie pozostawienia w kadrze trenerskiej trenera Primela.

Czy tylko ja mam wrażenie, że to chyba pierwsza taka sytuacja jak przed sezonem, gdy mamy sygnał ze sztabu trenerskiego, że z tego co mamy nie da się już wycisnąć nic, i trzeba szukać nowych? Grzesiek w ostatnich meczach nakrył czapka Damiana a mimo to przed sezonem krzyżyk stał na Sandomierskim, bo słaba gra nogami. Za trenera Jankowskiego czy Primela nie było takich sygnałów? Przecież oni grają w piłkę nożną, jak można skreślić bramkarza ze względu na grę nogami? Słabo gra nogami? Napierdalać dodatkowe treningi aż poprawi się wystarczająco. Nie uwierzę, że chłopa który całe życie gra w piłkę, nie da się nauczyć wykopów, dośrodkowań, prostych kiwek i w ogóle. Systematyczna praca na treningach i nawet Lewandowski nauczył się techniki. Znaczy się da, trzeba tylko chcieć i mieć pomysł jak podopiecznych ulepszać. Jakoś tego samego piłkarza inny trener wyciągnął do tego stopnia, że opchnęliśmy go za najwyższe w tamtym czasie pieniądze. To wtedy miał grę nogami a teraz zapomniał? Czy tylko mi wydaje się to jakieś absurdalne?

Dziś trener Primel zostaje - mam taki wniosek - zamiast skreślać podopiecznych, może by łaskawie trener pomyślał jak ich wytrenować? Był w klubie Krzysztof Baran, był Słowik, był Ptak, był Pawełek. I jakoś oni wskakiwali na super poziom. Widać było rękę trenera bramkarzy. Mam wrażenie, że trener Jankowski umiał by ich w krótkim czasie wrzucić o level wyżej. Dlaczego teraz tego nie widać? Po żadnym zawodniku? Dlaczego po każdym naszym bramkarzu widać zjazd? Na początku sezonu Węglarz nam dużo wybronił, by systematycznie zjeżdżać w dół.

Możemy ściągnąć kozaka który szybko zapomni co się gra, bo treningi nie będą skupione na szlifowaniu i udoskonalaniu każdego aspektu. A możemy zatrudnić trenera bramkarzy, co zna się na swojej robocie i bierze za nią odpowiedzialność. Wtedy może się okazać, że nie tylko Damian i Grzesiek to koty wystarczające by bronić w naszej bramce ale i nasza młodzież zacznie w końcu mocno naciskać na grę w Jagiellonii.

Mogę się mylić, ale... postępu po naszych bramkarzach nie widać.
A mieliśmy takich trenerów, którzy o swoim fachu wątpliwości nie pozostawiali.

Pepe2011

Post autor: Pepe2011 » 12 sty 2020, o 15:21

Podstawową zaletą trenera Primela jest jego pensja.
Co może mówić trener zespołu który rozpoczyna pracę a pierwszy mecz rozegra w lutym?
Ogólne banały typu: zaangażowanie w grę i na treningach na 100%.
Traciliśmy dużo bramek - należy poprawić grę obronną i że broni to cały zespół.
Nie mogę niczego obiecać ale będziemy grali o miejsce gwarantujące grę w pucharach. Styl ofensywny postaramy się nie zmienić itp., itd. oraz mamy zespół składający się z piłkarzy wysokiej jakości jak na ekstraklasę. Ubytki w drużynie postaramy się uzupełnić w razie swoich możliwości.

zml321

Post autor: zml321 » 13 sty 2020, o 18:12

Reg

Post autor: Reg » 14 sty 2020, o 13:20

zml321 pisze:
13 sty 2020, o 18:12
https://sport.tvp.pl/46177074/lukasz-gi ... e-w-polsce

Brzmi rozsądnie.
Parę tygodni temu skrytykowałem tego samego autora, to teraz dla kontrastu pochwalę. Dobry i ciekawy wywiad.

Grost

Post autor: Grost » 16 sty 2020, o 09:12

Z głównej:
Piotr Zinkiewicz został włączony do sztabu szkoleniowego pierwszej drużyny. Będzie odpowiadał za przygotowanie fizyczne.

Ramze$

Post autor: Ramze$ » 16 sty 2020, o 11:41

Mamy trenera od przygotowania fizycznego. Ciekawe co teraz obiorą na cel Ci wiecznie narzekający forumowicze.

RWD

Post autor: RWD » 16 sty 2020, o 12:02

Ramze$ pisze:
16 sty 2020, o 11:41
Mamy trenera od przygotowania fizycznego. Ciekawe co teraz obiorą na cel Ci wiecznie narzekający forumowicze.
A możesz wyjaśnić o co ci chodzi? Bo jakoś nie bardzo wiadomo.

Przemek1920

Post autor: Przemek1920 » 16 sty 2020, o 12:06

RWD pisze:
16 sty 2020, o 12:02
Ramze$ pisze:
16 sty 2020, o 11:41
A możesz wyjaśnić o co ci chodzi? Bo jakoś nie bardzo wiadomo.
Jagiellonia Białystok pisze:Do sztabu szkoleniowego pierwszej drużyny Jagiellonii Białystok został włączony Piotr Zinkiewicz, który będzie odpowiadał za przygotowanie fizyczne.
Chyba chodzi o to, że na forum były płacze o braku trenera od przygotowania fizycznego, a tu dzisiaj powyższy news od zarządu :)

RWD

Post autor: RWD » 16 sty 2020, o 13:12

Nooo poważny niesamowicie. Wręcz sensacyjny jeśli o to chodzi!!!

Kuba

Post autor: Kuba » 16 sty 2020, o 15:38

W Porannym jest wypowiedź prezesa Kuleszy, który chwali Petewa i zapewnia, że przy obecnym szkoleniowcu piłkarze "nie mają czasu na wyjścia do miasta" :)

Przemek1920

Post autor: Przemek1920 » 16 sty 2020, o 17:45

RWD pisze:
16 sty 2020, o 13:12
Nooo poważny niesamowicie. Wręcz sensacyjny jeśli o to chodzi!!!
Nie bardzo rozumiem do czego nawiązałeś, ale jeżeli do mojego postu to napisałem powyższy, a nie poważny ;)

boniekk

Post autor: boniekk » 16 sty 2020, o 22:29

Kuba pisze:
16 sty 2020, o 15:38
W Porannym jest wypowiedź prezesa Kuleszy, który chwali Petewa i zapewnia, że przy obecnym szkoleniowcu piłkarze "nie mają czasu na wyjścia do miasta" :)
żeby ich nie zarżnął.
już był taki trener zdaje się w Niemczech... Saddam na niego mówili.

Awatar użytkownika
AndreasKuettel

Post autor: AndreasKuettel » 16 sty 2020, o 22:32

Spokojnie nie zarżnie. Po prostu u nas w lidze się tak przyjęło, że trener trzyma za morde, ale są pewne ustępstwa, a jak trzeba cały czas ciężko pracować, to piłkarze zwalniają trenera. U największych na świecie w takich okresach trzeba trenować po 3 razy dziennie, zapierdzielać, trzymać dyscyplinę. Klopp potrafił wywalić piłkarza do rezerw, bo się spóźnił na odjazd drużyny. Nie dawał kar finansowych, od razu won do rezerw za takie coś. A w Polsce płacz, bo trener każe biegać i nie jest dobrym wujkiem.

Awatar użytkownika
Powstaniec

Post autor: Powstaniec » 16 sty 2020, o 22:39

Ten wywiad w Porannym, mega :lol: :lol:

letzGO

Post autor: letzGO » 17 sty 2020, o 08:10

Grost pisze:
16 sty 2020, o 09:12
Z głównej:
Piotr Zinkiewicz został włączony do sztabu szkoleniowego pierwszej drużyny. Będzie odpowiadał za przygotowanie fizyczne.
Ktoś coś wie więcej o Panie Piotrze?
Szczególnie co robił przed pracą w naszej Akademii?

old_generation

Post autor: old_generation » 17 sty 2020, o 09:36

letzGO pisze:
17 sty 2020, o 08:10
Bardzo długo pracuje w klubie. Zawsze zajmował się właśnie przygotowaniem fizycznym. Był kiedyś na stażu w Racingu Genk. Nie jest to przypadkowy koleś z łapanki czy wuefista. Wg mnie dobry ruch.

piotrekbks1

Post autor: piotrekbks1 » 17 sty 2020, o 13:11

old_generation pisze:
17 sty 2020, o 09:36
letzGO pisze:
17 sty 2020, o 08:10
Bardzo długo pracuje w klubie. Zawsze zajmował się właśnie przygotowaniem fizycznym. Był kiedyś na stażu w Racingu Genk. Nie jest to przypadkowy koleś z łapanki czy wuefista. Wg mnie dobry ruch.
To były wuefista ale z tego co słyszałem to pasjonat tego co robi i robi to dobrze. Wcześniej niektórzy zawodnicy mieli z nim indywidualne zajęcia i również uważam to za dobry ruch.

Morf

Post autor: Morf » 17 sty 2020, o 14:16

Wolę Piotra, który ciężko pracuje od pięknisia, który był wcześniej. Co złego w człowieku, który uczył WF, a potem ciężko pracował zdobywając kolejne kompetencje?

Tylko mnie ten Primel uwiera - że też nie ma lepszych ...

BTW jutro lub pojutrze ( w zależności od tego, kiedy trener autoryzuje) wjeżdża największy, z kompletnie niepublikowanymi informacjami nigdzie i nigdy, wywiad z Trenerem Petewem na jagiellonia.net. Powiem Wam, że warto.

piotrekbks1

Post autor: piotrekbks1 » 17 sty 2020, o 14:24

Ależ nikt tutaj nie krytykuje nowego trenera. Było pytanie czym zajmował się przed pracą w Akademii.

Morf

Post autor: Morf » 17 sty 2020, o 15:18

Wystarczająco długo już pracuje w akademii, aby mieć kompetencje do pracy z pierwszą drużyną. O to chodzi, aby we własnym zakresie wychowywać nie tylko zawodników, ale i kadry.

ODPOWIEDZ