WISŁA KRAKÓW - JAGIELLONIA BIAŁYSTOK

Dyskusje na temat meczów Jagiellonii, transferów, spraw około klubowych.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kajak

Post autor: Kajak » 29 sty 2020, o 23:08

08.02.2020r. GODZ. 20.00

PRZEDSTAWIENIE RYWALA:
Obrazek

• POWSTANIE KLUBU: 1906r.
• BARWY: czerwono-biało-niebieskie
• PRZYDOMEK: Biała Gwiazda
• STADION: Miejski w Krakowie im. Henryka Reymana
- POJEMNOŚĆ CAŁEGO STADIONU: 33 326 miejsca
- POJEMNOŚĆ SEKTORA GOŚCI: 2 043 miejsca

CENY KARNETÓW:
- NA MŁYN: Ulgowy – 190 zł; Normalny – 270 zł
- NA PROSTĄ: Ulgowy – 310 zł; Normalny – 390 zł
- VIP: Ulgowy – 390 zł; Normalny – 470 zł

• 29.01 - Wisła sprzedała 7 052 karnety

TRANSERY do klubu:
- Georgi Zhukov – 25 lat – środkowy pomocnik – bez odstępnego
- Mateusz Holownia – 21 lat – lewy obrońca – wypożyczenie
- Hebert – 28 lat – środkowy obrońca – wypożyczenie
- Lubomir Tupta – 21 lat – napastnik – wypożyczenie
- Nikola Kuveljic – 22 lata – środkowy napastnik – wypożyczenie

- Suma 0 zł; Śr. Wieku: 23,4; Łączna wartość przychodzących zawodników: 2,90 mln €

TRANSFERY z klubu:
o Marcin Grabowski – 19 lat – lewy obrońca – wypożyczony
o Patryk Serafin – 23 lata – pomocnik – bez odstępnego
o Przemysław Zdybowicz – 20 lat – wypożyczony
o Emmanuel Kumah – 19 lat – pomocnik – koniec wypożyczenia

- Suma: 0 zł; Śr. Wieku: 20,3; Łączna wartość odchodzących: 400 tyś €

JAGA ON TOUR 2020!
NA WYJAZD NASI KIBICE WYBIERAJĄ SIĘ POCIĄGIEM REJSOWYM W SOBOTĘ O GODZINIE 11, A WRÓCĄ NASTĘPNEGO DNIA O PO GODZINIE 7. BILET NA MECZ KOSZTUJE TRZY DYSZKI – ZAPISAĆ MOŻECIE SIĘ TRADYCYJNIE W JAGA SKLEPIE LUB JAGIELLOŃCZYKU DO 6 LUTEGO! BILET NA POCIĄG OGARNIACIE SAMI (KOSZT BILETU WEEKENDOWEGO 81 ZŁ) -> https://www.intercity.pl/pl/site/dla-pa ... ndowe.html
więcej informacji w dziale Kibice

TABELA PO 20 KOLEJKACH PKO EKSTRAKLASY
Obrazek

•WISŁA KRAKÓW NA SWOIM STADIONIE:
- LICZBA SPOTKAŃ: 9
- WYGRANE: 4
- REMISY: 0
- PRZEGRANE: 5
- BILANS BRAMEK: 11:8

• OSTATNIE 5 MECZÓW WISŁY KRAKÓW NA SWOIM STADIONIE:
- WISŁA KRAKÓW – POGOŃ SZCZECIN 1:0
- WISŁA KRAKÓW – LECHIA GDAŃSK 0:1
- WISŁA KRAKÓW – ARKA GDYNIA 0:1
- WISŁA KRAKÓW – PIAST GLIWICE 1:2
- WISŁA KRAKÓW – CRACOVIA 0:1

• JAGIELLONIA BIAŁYSTOK NA WYJAZDACH:
- LICZBA SPOTKAŃ: 10
- WYGRANE: 2
- REMISY: 4
- PRZEGRANE: 4
- BILANS BRAMEK: 13:16

• OSTATNIE 5 MECZÓW NA WYJEŹDZIE:
- GÓRNIK ZABRZE – JAGIELLONIA BIAŁYSTOK 3:0
- RAKÓW CZĘSTOCHOWA – JAGIELLONIA BIAŁYSTOK 2:1
- PIAST GLIWICE - JAGIELLONIA BIAŁYSTOK 3:1
- WISŁA PŁOCK - JAGIELLONIA BIAŁYSTOK 3:1
- ŚLĄSK WROCŁAW - JAGIELLONIA BIAŁYSTOK 1:1

• OSTATNIE 5 SPOTKAŃ POMIĘDZY JAGĄ, A WISŁĄ W KRAKOWIE:
- [08/12/2018] WISŁA KRAKÓW - JAGIELLONIA BIAŁYSTOK 2:2
- [30/09/2017] WISŁA KRAKÓW - JAGIELLONIA BIAŁYSTOK 0:0
- [25/02/2017] WISŁA KRAKÓW - JAGIELLONIA BIAŁYSTOK 3:1
- [06/05/2016] WISŁA KRAKÓW - JAGIELLONIA BIAŁYSTOK 1:0
- [18/03.2016] WISŁA KRAKÓW - JAGIELLONIA BIAŁYSTOK 5:1

• BILANS:
- WYGRANE: 0
- REMISY: 2
- PRZEGRANE: 3
- BILANS BRAMEK: 4:11

:!: Ostatni raz wygraliśmy przy Reymonta - 3 października 2014 roku :!:
bramki: Pazdan i Piątkowski

Ostatni skład Jagiellonii w meczu z Górnikiem Zabrze:
Sandomierski - Kadlec, Arsenic, Kwiecień (46.Runje), Guilherme - Romanczuk (K) - Prikryl (71.Savkovic), Pospisil, Imaz, Camara (82.Toporkiewicz)- Bida

Ostatni skład Wisły w meczu z ŁKS-em Łódź:
Michał Buchalik; Łukasz Burliga; Lukas Klemenz; Rafał Janicki; Maciej Sadlok; Jakub Błaszczykowski; Vullnet Basha; Chuca; Damian Pawłowski; Michał Mak; Paweł Brożek

Wklejam trochę wcześniej, bo zaraz ruszy Jaga Typer, a przy tym trochę więcej roboty będzie. Jak ktoś chce może dodać sparingpartnerów obydwu drużyn itp.

źródła:
- transfermarkt.pl
- jagiellonia.net
- wislaportal.pl
- flashscore.pl

gregwillow

Re: WISŁA KRAKÓW - JAGIELLONIA BIAŁYSTOK

Post autor: gregwillow » 2 lut 2020, o 16:14

Będzie bardzo ciekawie obejrzeć pierwszy mecz Jagiellonii po przerwie zimowej.
Nowy trener, nowe nadzieje, mało zmian na boisku ale może będą duże zmiany w stylu gry naszej drużyny.
Plus dla Jagi że w meczu z Wisłą nikt nie wie jak zagramy.
Odnośnie Wisły też wiele niewiadomych.
Liczę na dobrą grę Bartka B. i Hiszpanów.
O grze obronnej nie chcę się wypowiadać licząc na nowego trenera że to wszystko już zaczął układać.

JohnyBks

Post autor: JohnyBks » 2 lut 2020, o 16:22

Po oglądanych sparingach, sądzę że wyjdziemy tak
Iliew - Kadlec, Arsenic, Szymowicz, Bodvar - Taras, Pospisil- Savkovic (Camara, tu mam dylemat kto zagra, stawiam na Miłe) Imaz, Prykril - Bida
Ciężar za bramki spocznie na Bartku, Tomku i Jezusie. Szczególnie ci pierwsi, widać, że dobry gaz złapali w Turcji. Ogólnie to może być runda Prykrila. Jeśli będziemy grać taki. Presingiem jak w Turcji,. Wisła będzie się gubic i robi głupie błędy. Z przodu coś na pewno wpadnie. Abyśmy tylko z tyłu głupich błędów nie popełniali, a będzie dobrze. Aczkolwiek co do braków błędów z tyłu nie mam pewności...

Bony

Post autor: Bony » 2 lut 2020, o 17:17

JohnyBks pisze:
2 lut 2020, o 16:22
Po oglądanych sparingach, sądzę że wyjdziemy tak
Iliew - Kadlec, Arsenic, Szymowicz, Bodvar - Taras, Pospisil- Savkovic (Camara, tu mam dylemat kto zagra, stawiam na Miłe) Imaz, Prykril - Bida
Ciężar za bramki spocznie na Bartku, Tomku i Jezusie. Szczególnie ci pierwsi, widać, że dobry gaz złapali w Turcji. Ogólnie to może być runda Prykrila. Jeśli będziemy grać taki. Presingiem jak w Turcji,. Wisła będzie się gubic i robi głupie błędy. Z przodu coś na pewno wpadnie. Abyśmy tylko z tyłu głupich błędów nie popełniali, a będzie dobrze. Aczkolwiek co do braków błędów z tyłu nie mam pewności...
Na papierze to jakos nie powala IMHO.Mam nadzieje ze sie myle

Awatar użytkownika
Kolombek

Post autor: Kolombek » 2 lut 2020, o 20:05

Tak jak pisałem przed Górnikiem, tak napisze i teraz. To będzie ciężki mecz bo chodź w tabeli są jedni i drudzy nisko to jednak u siebie mogą powalczyć z każdym. Dodatkowo "stare dziadki" pewnie przez "zimę" się podleczyły w Krakowie.

Jaca

Post autor: Jaca » 2 lut 2020, o 20:10

Myślę, że piłkarze Wisły są świadomi ciężkiej rundy. Teraz kibice przypomną im na treningu o co walczą w tym sezonie, będzie pełna mobilizacja, aczkolwiek sądzę, że wygrana będzie po naszej stronie. Mamy technicznego Tomasa i Jezusa. Bidzie nie brakuje waleczności. Martwi jedynie obrona.

darolstar

Post autor: darolstar » 2 lut 2020, o 20:59

Jak ma grac savkovic to rownie dobrze mozemy wyjsc w 10. Camara dla mnie to pewniak a jak nie on to juz wole bide na skrzydle i mudrynskiego w ataku, ew. Kostala

AntekM

Post autor: AntekM » 3 lut 2020, o 10:19

Moim zdaniem będzie wysoki remis. Taki 3:3 ;)

JohnyBks

Post autor: JohnyBks » 3 lut 2020, o 11:05

darolstar pisze:
2 lut 2020, o 20:59
Jak ma grac savkovic to rownie dobrze mozemy wyjsc w 10. Camara dla mnie to pewniak a jak nie on to juz wole bide na skrzydle i mudrynskiego w ataku, ew. Kostala
Savkovic o niebo lepiej w Turcji prezentował się niż Camara. Nie wiem skąd u wszystkich taka niechęć do Savkovicia. W koncu pozbył się urazów i widać, że potrafi grać. Potrzebuje tylko zaufania.

JŻuberek

Post autor: JŻuberek » 3 lut 2020, o 11:34

JohnyBks pisze:
3 lut 2020, o 11:05
darolstar pisze:
Savkovic o niebo lepiej w Turcji prezentował się niż Camara. Nie wiem skąd u wszystkich taka niechęć do Savkovicia. W koncu pozbył się urazów i widać, że potrafi grać. Potrzebuje tylko zaufania.
Nic dodać, nic ująć. Też nie rozumiem nagonki na Savkovicia. Juana lubię, papiery na granie ma może i najlepsze z zagranicznego zaciągu, ale póki co nie odpalił, a w sparingach nie pokazał za wiele. Mile wchodząc z ławki szarpał, pokazywał się do gry, niewykluczone że to on dostanie miejsce w podstawie.
Jest jeszcze mało prawdopodobna opcja, że Puljic wygląda dobrze i wchodzi do jedenastki meczowej z marszu, wówczas gramy z przodu czwórką Bidka, Jesus, Tomek i Puljic (z czego trzech może zagrać na skrzydle, trzech na 10 i trzech na szpicy, więc pole manewru i wymienności pozycji jest niemal nieograniczone).

Awatar użytkownika
Kolombek

Post autor: Kolombek » 3 lut 2020, o 13:51

JŻuberek pisze:
3 lut 2020, o 11:34
JohnyBks pisze:
darolstar pisze:
Nic dodać, nic ująć. Też nie rozumiem nagonki na Savkovicia. Juana lubię, papiery na granie ma może i najlepsze z zagranicznego zaciągu, ale póki co nie odpalił, a w sparingach nie pokazał za wiele. Mile wchodząc z ławki szarpał, pokazywał się do gry, niewykluczone że to on dostanie miejsce w podstawie.
Jest jeszcze mało prawdopodobna opcja, że Puljic wygląda dobrze i wchodzi do jedenastki meczowej z marszu, wówczas gramy z przodu czwórką Bidka, Jesus, Tomek i Puljic (z czego trzech może zagrać na skrzydle, trzech na 10 i trzech na szpicy, więc pole manewru i wymienności pozycji jest niemal nieograniczone).
Jeżeli wszedłby w podstawie to byłby to straszny demotywator. Po prostu strzał w kolano dla trenera.

Ramze$

Post autor: Ramze$ » 3 lut 2020, o 18:41

JohnyBks pisze:
darolstar pisze:
Mnie zniechęcił do siebie swoimi występami w 4 lidze. Oglądałem go w kilku meczach i w żadnym nie potrafił zrobić różnicy.

kamil23r

Post autor: kamil23r » 3 lut 2020, o 20:43

Z Puljiciem może być tak jak swego czasu z Balajem wchodzi w drugiej połowie i ładuje brameczke w debiucie

Pepe2011

Post autor: Pepe2011 » 4 lut 2020, o 08:44

Jeżeli to co czytałem o nowym trenerze Jagi potwierdzi się w 75% to jestem spokojny o wynik w Krakowie i styl gry zespołu.
Sadzę że zobaczymy nową Jagę i wszyscy zadamy sobie pytanie czemu tak późno zmieniliśmy trenera?

JohnyBks

Post autor: JohnyBks » 4 lut 2020, o 09:32

Ramze$ pisze:
3 lut 2020, o 18:41
JohnyBks pisze:
darolstar pisze:
Mnie zniechęcił do siebie swoimi występami w 4 lidze. Oglądałem go w kilku meczach i w żadnym nie potrafił zrobić różnicy.
Mnie tez, bo w rezerwach Wasilewski nakrywał go czapka, a kilka meczów rezerw widziałem na własne oczy, aczkolwiek widząc jego prace w Turcji, oraz słysząc jak się starał, jestem w stanie mu ponownie zaufać. Tym bardziej, że Camara zawiódł mnie w Turcji, a o Kostalu nawet nie ma co wspominać.

Ins

Post autor: Ins » 4 lut 2020, o 12:27

Szkoda, że Savković doznał tak bolesnej kontuzji.
Mimo to, że długo się leczył, będzie wzmocnieniem.

Awatar użytkownika
jagiwdelegacji

Post autor: jagiwdelegacji » 4 lut 2020, o 16:04

Jaca pisze:
2 lut 2020, o 20:10
Myślę, że piłkarze Wisły są świadomi ciężkiej rundy. Teraz kibice przypomną im na treningu o co walczą w tym sezonie, będzie pełna mobilizacja, aczkolwiek sądzę, że wygrana będzie po naszej stronie. Mamy technicznego Tomasa i Jezusa. Bidzie nie brakuje waleczności. Martwi jedynie obrona.
Mam podobne zdanie. Mysle, ze mimo wszystko jestesmy tutaj faworytem. Wisla, powiedzmy sobie szczerze, nie jest to rywal zbyt mocny w tym momencie. Takie mecze musimy po prostu wygrywac. Meczyk oczywiscie obstawie. Zastanawiam sie tylko, czy dac czysta 2, czy moze kupon z ubezpieczeniem w przypadku remisu (choc watpie, zeby podzieli sie punktami). Taki bezpieczny kupon to 1.73 w Totolotku, co w sumie nie jest malo :geek:

zicerek

Post autor: zicerek » 5 lut 2020, o 00:26

Kajak pisze:
29 sty 2020, o 23:08

:!: Ostatni raz wygraliśmy przy Reymonta - 3 października 2014 roku :!:

Trzeba w końcu to zmienić!
Osobiście liczę na dłuższą serię bez porażki.

Tomi0871

Post autor: Tomi0871 » 5 lut 2020, o 22:40

Wisła była bardzo aktywna zimą w kwestii transferów. Analizując transfery do z i klubu można stwierdzić, że Biała Gwiazda znacząco wzmocniła swoją kadrę. Z zespołem pożegnali się tylko zawodnicy, których zupełnie nie kojarzę.
Do Krakowa z kolei trafiło aż sześciu nowych zawodników. Defensywę mają wzmocnić Hebert (znany z występów w Piaście Gliwice) i Mateusz Hołownia (Śląsk Wrocław, mający status młodzieżowca), drugą linię Serb Nikola Kuveljić i Kazach Gieorgij Żukow (Kajrat Ałmaty), natomiast ofensywę Słowak Lubomir Tupta (Hellas Verona) i Izraelczyk Alon Turgeman (Austria Wiedeń)
Prawdopodobny skład Wisły na mecz z Jagiellonią: Buchalik - Burliga, Klemenz, Hebert, Sadlok - Żukow, Basha - Błaszczykowski, Savicević, Wojtkowski - Turgeman.

an

Post autor: an » 5 lut 2020, o 23:33

Wg mnie łatwo nie będzie- o czym poniekąd napisał Tomi0871. Jednak z drugiej strony, jeżeli chcemy liczyć się w Eklapie, trzeba po prostu ten mecz wygrać. Na naszym forumowym "typerze" obstawiłem wygraną J.

ODPOWIEDZ