Marketing i promocja Jagiellonii Białystok

Dyskusje na temat meczów Jagiellonii, transferów, spraw około klubowych.
nysowsky

Re: Marketing i promocja Jagiellonii Białystok

Post autor: nysowsky » 13 lut 2019, o 21:10

Spotkanie można uznać za udane. Ciekawe pytania i odpowiedzi, rozmowni piłkarze, kulturalna i miła atmosfera oraz fantastyczny pomysł z nagrodą. Nic tylko czekać na kolejne spotkania.

Sagi

Post autor: Sagi » 13 lut 2019, o 22:28

Bardzo fajna akcja, zasłużone brawa dla klubu!

an

Post autor: an » 14 lut 2019, o 11:34

Bardzo ciekawe spotkanie. Interesujące i zróżnicowane pytania kibiców i Kolegów z jagiellonia.net (szanować należy komunikatywność piłkarzy i znajomość języka polskiego). Świetna atmosfera. Pomysł z "ukrytymi nagrodami"- genialny. Brawo!

Awatar użytkownika
plaJer

Post autor: plaJer » 17 lut 2019, o 19:08

Można w końcu napisać BRAWO. Grafiki proste i przejrzyste w fajnej kolorystyce. Chyba najlepsze jakie były.

Obrazek
Białostocka Jagiellonia

b227

Post autor: b227 » 20 lut 2019, o 18:37

https://twitter.com/MKSCracoviaSSA/stat ... 3921124352
Według mnie samozaoranie gościa od twittera.

Adam

Post autor: Adam » 20 lut 2019, o 19:25

Kuba Seweryn ( mogę się mylić, ale to chyba on zajmuje się prowadzenie oficjalnego konta) odtrąbił ogromny sukces marketingowy tego wpisu. Pobity został rekord reakcji.

Pozostawię to bez komentarza.

JohnyBks

Post autor: JohnyBks » 20 lut 2019, o 20:50

Adam pisze:
20 lut 2019, o 19:25
Kuba Seweryn ( mogę się mylić, ale to chyba on zajmuje się prowadzenie oficjalnego konta) odtrąbił ogromny sukces marketingowy tego wpisu. Pobity został rekord reakcji.

Pozostawię to bez komentarza.
Tak. Kuba prowadzi sm w Jadze. Niestety, jemu lajki się zgadzają, ale co z tego, jak klub został zaorany w sm. Jeden plus jest tego, że w stolycy białej gorączki dostali

R.afał

Post autor: R.afał » 20 lut 2019, o 20:56

b227 pisze:
20 lut 2019, o 18:37
https://twitter.com/MKSCracoviaSSA/stat ... 3921124352
Według mnie samozaoranie gościa od twittera.
Ale te kurwy mówiące o traktowaniu kibiców gości to jest też szczyt hipokryzji. U nas jak ktoś z gości nie zdecyduje się wejść na mecz, to nie musi przynajmniej jak świnia stać w błocie w zagrodzie.

bary

Post autor: bary » 20 lut 2019, o 21:41

Jebac ta Cracovie i Legie przy okazji, swoją droga to zabawne ze wszędzie gdzie się pojawia nasz temat to najbardziej aktywni są zasrancy warszawscy. Bardzo dobrze ze klub obśmiał Cracovie bo ich zachowanie można tylko tak skomentować, nikt się do nich nie sadzi tak jak kurwiska do naszego klubu, bo nie unika od tego żeby przyjąć winę na klatę i zamiast obsrywac cały świat jedyną reakcja jest to ze wbili im szpilę z glośnikami.

Awatar użytkownika
Hemik1920

Post autor: Hemik1920 » 21 lut 2019, o 00:09

Ten tweet to porażka i nie wiem jak można to akceptować.
Obrałem jedną drogę - (J) - robię dla Ciebie wszystko co mogę !

adekNON

Post autor: adekNON » 21 lut 2019, o 07:48

Hemik1920 pisze:
21 lut 2019, o 00:09
Tweet z jajem. Odnośnie Legii - nikt jej nie zabronił wejść, były podane warunki na których mogą wejść (czy słuszne czy nie, ja mam swoje na to zdanie). Cracovia - tu sytuacja jest zgoła inna, tu po prostu zabraniają wejść nie dając jakichkolwiek warunków. Czasem trzeba pokiwać głową i odróżnić jedno od drugiego. Pozdrawiam
http://www.navigeo.net - geodezja i kartografia

Awatar użytkownika
Powstaniec

Post autor: Powstaniec » 21 lut 2019, o 09:14

Mogli wejsc ale bez fan, nie znam sie ale chyba żadna ekipa raczej na takie warunki by sie nie zgodziła.

proceder86

Post autor: proceder86 » 21 lut 2019, o 10:49

Powstaniec pisze:
21 lut 2019, o 09:14
Mogli wejsc ale bez fan, nie znam sie ale chyba żadna ekipa raczej na takie warunki by sie nie zgodziła.
Z tego co pamiętam to w zeszłym sezonie Legia na stadion w Poznaniu weszła bez fan (dopiero po meczu coś im chyba pozwolili wnieść). Ale jak się mylę to mnie poprawcie.

Awatar użytkownika
AndreasKuettel

Post autor: AndreasKuettel » 21 lut 2019, o 12:19

Powstaniec pisze:
21 lut 2019, o 09:14
Pierwszy ich odwrót był z flagami. Mogli je wnieść, nasi przy kontroli wyczaili, że mogą mieć ze sobą skradzione flagi Jagiellonii i przy kontroli nie chcieli wszystkiego pokazać, więc flag nie wpuszczono, a oni się zawinęli, bo misterny plan poszedł w pizdu. Dlatego nasi przy następnym przyjeździe Legii ustalili, że wpuszczą, ale bez flag. I działacze Legii się na to zgodzili, a potem jak wyszło to na jaw to rżnęli głupa w internecie.

1920x2018

Post autor: 1920x2018 » 22 lut 2019, o 23:57

adekNON pisze:
21 lut 2019, o 07:48
Hemik1920 pisze:
21 lut 2019, o 00:09
Tweet z jajem. Odnośnie Legii - nikt jej nie zabronił wejść, były podane warunki na których mogą wejść (czy słuszne czy nie, ja mam swoje na to zdanie). Cracovia - tu sytuacja jest zgoła inna, tu po prostu zabraniają wejść nie dając jakichkolwiek warunków. Czasem trzeba pokiwać głową i odróżnić jedno od drugiego. Pozdrawiam
To podobna sytuacja.
Cracovia odmówiła, żeby zrobić nam na złość. W drugiej sytuacji z tymi wszystkimi pismami to nasz klub robił to samo w stronę Legii.

Koniec końców wyszło kolejne pośmiewisko...

Sucre

Post autor: Sucre » 23 lut 2019, o 09:29

Cracovia Kraków prowadzi od jakiegoś czasu akcję #10kNaJage - https://twitter.com/hashtag/10kNaJag%C4 ... htag_click

Fajnie by było jakbyśmy tą akcję jako Jagiellonia dalej pociągnęli i spróbowali przenieść ją na nasz grunt. Niech to będzie taki nasz cel, żeby co mecz co najmniej 10 tysięcy było nas na stadionie, zamiast przekomarzać się z innymi klubami, wykorzystajmy to, że rozkręcili fajną akcję, którą możemy wykorzystać. Zakładamy taki temat na forum i ruszamy, czy nie, bo i tak to nic nie zmieni?

Sucre

Post autor: Sucre » 23 lut 2019, o 10:22

Nie mogę edytować poprzedniego postu, więc piszę kolejny. Mamy kilku piłkarzy z którymi na pewno klub ma jakiś kontakt i robią jako tako karierę za granicą jak. np. Bartosz Drągowski, Kamil Grosicki, Karol Świderski, Fedor Cernych czy Rafał Gikiewicz, którzy mogliby pomóc promować co kolejkę tą akcję.

Można też do akcji wkręcić starych zawodników, którzy w przeszłości dużo dali dla Jagiellonii, może dzięki temu pokolenia, które przestały chodzić na Słoneczną jakoś się na to skuszą - Tomasz Frankowski, Andrius Skerla, Dariusz Czykier, Dariusz Bayer, Ryszard Ostrowski itd.

Są także dziennikarze przychylni Jagiellonii tacy jak Piotr Wołosik czy Mateusz Borek i nie tylko dziennikarze, można wkręcić wszystkie znane osoby sympatyzujące z Jagiellonią.

A co do akcji nazwę można zmienić na #10kNaSlonecznej, #10tysNaSlonecznej lub zostawić tak jak rozpoczęła Cracovia, albo ktoś ma fajniejsze pomysły?

Awatar użytkownika
Powstaniec

Post autor: Powstaniec » 23 lut 2019, o 10:43

Raczej lepiej wymyślić cos nowego, swojego a nie ściągać coś od nich zmieniając tylko nazwę.

R.afał

Post autor: R.afał » 23 lut 2019, o 10:56

15K to fajniejszy pomysł ;) Ktoś już pisał na ten temat - warto wyznaczyć cel związany z taką frekwencją, jakaś deklaracja klubu związana z osiągnięciem progu (lub różnych progów) frekwencji, coś na czym wszystkim powinno zależeć. Dajmy na to sklep klubowy w centrum miasta + konkretne promocje na jego otwarcie, dodatkowe dla osób kupujących bilet komuś, kto nie był w tym sezonie na stadionie na mecz.
Może Górnik to za wcześnie, ale już Korona ok. "Naturalnie" na tym meczu byłoby pewnie ok 10k (zależnie od pogody), więc można kalkulować że wszystko ponad to zysk dla klubu. Te pieniądze można przeznaczyć na sklep i startowe promocje - starczy to na rok czynszu, personel i wszystko inne, biorąc pod uwagę, że będzie to przynosić dodatkowe zyski i to niemałe. Oczywiście do tego trzeba dorzucić konkretne działania mobilizujące tak jak robią to w Krakowie (z własnymi, a nie kopiowanymi pomysłami).

Można zrobić dużo rzeczy, ale jest jedna rzecz - TRZEBA CHCIEĆ!

Sucre

Post autor: Sucre » 23 lut 2019, o 11:29

To nie jest kopiowanie piosenek czy flag, to jest marketing i większość klubów kopiuje od siebie to co związane z marketingiem i promocją tj. pomysły na sklepiki klubowe, własne TV, systemy sprzedaży biletów, programy punktowe dla kibiców czy też ostatnie akcje z twittera opisane powyżej, więc myślę, że trzeba patrzeć na to w tej kategorii, a nie kibicowskiej.

Głównym celem jest zapełnienie naszych trybun, a nie popisanie się przed innymi klubami i kibicami. Mnie np. nie interesuje zdanie innych klubów czy kibiców tych zespołów, interesuje mnie to by frekwencja na Jagiellonii sięgała minimum 10-12 tysięcy na każdym meczu, a nie tylko gdy jest ciepło albo przyjeżdża Legia.

Jeśli chodzi o coś swojego:
Można też do akcji wkręcić starych zawodników, którzy w przeszłości dużo dali dla Jagiellonii, może dzięki temu pokolenia, które przestały chodzić na Słoneczną jakoś się na to skuszą - Tomasz Frankowski, Andrius Skerla, Dariusz Czykier, Dariusz Bayer, Ryszard Ostrowski itd.
Racje masz R.afał, że dycha w naszym przypadku to mało, ale nie wiem czy jesteśmy w stanie co kolejkę zapełniać stadion w 15 tysięcy. O to chodzi, żeby taką akcję ciągnąć cały czas, a nie tylko w jednym meczu, więc warto zacząć od czegoś mniejszego i w ramach jakby to się rozwijało to zwiększać.

#10kNaSlonecznej
#15kNaSlonecznej
#FullNaSlonecznej

ODPOWIEDZ